Детската градина- всичко, което ни вълнува- 6

  • 30 535
  • 744
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 18 554
Ние поне с РД в детската градина нямаме проблем, защото не го празнуваме там Mr. Green. Мойта лъвица е родена насред август и по това време обикновено са ни летните отпуски.

Момичета, за един месец отсъствие само контактна бележка от личния лекар ли се носеше или и изследвания някакви трябва да пускам? След болницата я държа още вкъщи (няма да казвам в какви схеми съм се вкарала за целта), но след почивните дни ще я пусна.

# 631
  • София
  • Мнения: 6 277
Само контактна бележка за 1 месец отсъствие, ако са повече от 2 месеца, тогава и изследвания.

3 деца със скарлатина има вече в съседната група, а самата група е била контактна с цялата ДГ на един театър. Аз няма да пусна баткото, не ми се рискува изобщо.

Според мен вариант с донът вместо торта е също удачен, а и си е разнообразие за децата.

# 632
  • Мнения: 68 881
А не трябва и изследване за чревни паразити? При отсъствие повече от 30 дни

На моя му искаха, но той е в ясла - незнам има ли разлика с градината.. newsm78

# 633
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 404
2 месеца е срокът. И в яслата така практикуваха.

# 634
  • Мнения: 68 881
При нас е 30 дена, но зависи от съответната община и наредба, предполагам...

Не съм от София Peace

Най-добре да се пита в градината...

# 635
  • Мнения: 21 282
Тарти,при нас дават,ама тази година пропусна рд в градината  Peace

# 636
  • Мнения: 15 379
3 деца със скарлатина има вече в съседната група, а самата група е била контактна с цялата ДГ на един театър. Аз няма да пусна баткото, не ми се рискува изобщо.

Провери дали са взети секрети на всички деца+госпожи и леля. Все някак може да се разбере, дори и директорът бих питала.

Моят син днес е за първи път на градина от края на март.
Най-добрият му приятел го посрещна кашляйки в лицето му Crazy. Винаги съм се чудила защо толкова големи деца пропускат да си слагат ръка на устата... Едва ли е само от разсеяност.


# 637
  • София
  • Мнения: 6 277
3 деца със скарлатина има вече в съседната група, а самата група е била контактна с цялата ДГ на един театър. Аз няма да пусна баткото, не ми се рискува изобщо.

Провери дали са взети секрети на всички деца+госпожи и леля. Все някак може да се разбере, дори и директорът бих питала.

Моят син днес е за първи път на градина от края на март.
Най-добрият му приятел го посрещна кашляйки в лицето му Crazy. Винаги съм се чудила защо толкова големи деца пропускат да си слагат ръка на устата... Едва ли е само от разсеяност.




Старшата е казала, че са взели секрет (днес май), но предполагам е само на въпросната група, не на цялата ДГ. Аз и за това смятам да пропуснем тази, а и сигурно и другата седмица. Изобщо няма да рискувам, още повече, че предстои и ваксина на бебето.

Не знам защи не си слагат ръката, както и не знам какво правят кашлящи деца там.

# 638
  • Мнения: 15 379
Взели са само секрети на групата със случаите на скарлатина.

# 639
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 978
Точно днес говорих с едната учителка какво мога да занеса за почерпка за РД, щом не може торта /между другото утре ДГ има "рожден ден" и всички деца ще ядат торта, но в началото на май не можело с торта да почерпим  ooooh!/ Та тя предложи като вариант индивидуално опаковани мъфини, които да наредят като торта и върху едната да сложат свещичка. Идеята май не е лоша, иначе и донътите са опция.
Трябва да реша до края на седмицата и да поръчам, защото някои сладкарници ще почиват между 1 и 6 май  Whistling

# 640
  • Мнения: 5 986
Аз се чудя от къде идват тези разлики в разрешеното/позволеното в ДГ  newsm78  В нашата може всичко - и дом. сладки сме носили,много се зарадваха даже. Сега и бояд. яйца носиха децата във вторник, след Великден,пак нямаше проблем  Rolling Eyes Моята дребка има РД другата седмица, мъжо е питал за тортата и какво още друго може - нямалио ограничение,но по-малка торта да сме занесли, защото много оставало. Е как да занеса кръгла торта, като всички останали носят  от големите, правоъгълни  newsm78 Съмнявам се да има за всичко достатъчно...Аз докато не остане,не признавам, че е стигнало  Laughing
Ванче, в понеделник бяхме в пловдивското Джъмбо - има много сладурски комплекти за подредба на мъфини - мисля,че са на 3 етажа. Въобще - страхотни опции имат за празнуване и партита -  всевъзможни картонени истории  Crazy
Нещо такова бях (но в свито състояние):



Ако някой вече е дал подобна идея, извинявам се за повторението   bouquet

# 641
  • София
  • Мнения: 23 098
Момичета, от снощи се треса от ужас.
Дъщеря ми след градина ми сподели следното (предавам го с нейните думи). Когато всички си легнали за следобеден сън, едно детенце започнало много да се върти. Едва извикало госпожата и казало, че му е лошо на сърцето. В същото време госпожата започнала да го разтърсва и да го моли да се събуди. Всички госпожи тичали, дошли и тези от другите групи, както и двете медицински сестри. Викнали бърза помощ, а майката на детенцето дошла много разтревожена и разтреперена.

Абе чудя се аз защо госпожата ни вчера следобяд нито говореше, нито беше усмихната (а принципно е "пожар" в най-добрия смисъл на думата). Тази сутрин попитах мед. сестра има ли информация как е детенцето. Тя каза, че е било страшно положението и още не се е съвзела от преживения ужас. Било припадък (не знам дали епилептичен) и че детето е в болница. Това не бил първия припадък на детето, но майката не е сметнала за необходимо да уведоми персонала на градината. Дано да се оправи детенцето, че все го мисля.  Praynig


Ваня1975, в магазин до градината ни продават много хубави големи, индивидуално опаковани мъфини. Ако по някаква причина не взема донатки, ще купя от мъфините и точно, както казваш ти, ще сложа свещичка на единия.

# 642
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 978
Леле, Тонка, кошмар! Sick Дано се оправи детенцето  Praynig Много, много ме е страх от такива припадъци. Когато бях дете, станах свидетел на епилептичен припадък на улицата на мой близък и от тогава съм се наплашила...
Момичета, благодаря ви  Hug Май най-накрая ще купя една такава поставка, каквато Раличка е показала, и ще наредя 20-тина мъфини и така ще реша проблема  Crossing Arms

# 643
  • София
  • Мнения: 4 564
Дано детето да се оправи.

Но ей това не го разбирам :
Било припадък (не знам дали епилептичен) и че детето е в болница. Това не бил първия припадък на детето, но майката не е сметнала за необходимо да уведоми персонала на градината. Дано да се оправи детенцето, че все го мисля.  Praynig

И по тоя повод спорих с една моя приятелка.
Детето есента, преди да тръгне на ясла, прави температурен гърч. Влизат в болница. После са правили някакви изледвания и им казали, да не се притесняват. И накрая мацката заключава - добре, че всичко е наред, другата седмица сме на ясла. И аз я питам - а какви документи ще носиш в яслата, някакви епикризи ли ти издадоха. И тя - какво има да им се обяснявам, тях това не ги интересува. Загубих ума и дума  Shocked ...

ПС. Моето малкото е с операции и каквито епикризи и изследвания има, сме дали копия в градината. Трябва да знаят там за какво става дума. Това си е мое мнение. Не е задължително да тръбиш пред всички родители, ако не искаш, но персонала тр. да знае.

# 644
  • Мнения: 21 282
Тонка ,кошмар наистина !

Дано се оправи детенце  Hug

Общи условия

Активация на акаунт