ИСТАНБУЛ и лалетата [тема 30]

  • 61 240
  • 738
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 482
 Hug LaughingМного моля Нашественичките за 10-11 април да оставят лаленца и за  мен
щото няколко дни след вас, сме и ние с една близка,ще кажете да ме чакат и туй-то! Mr. Green smile3503
Трън в очите,аз в смисъл такъв за картата казах,че никога не мога да разбера какво ми таксува,на сега ако не взема
поне един път да се озверя в тоз екран -на!

# 106
  • Мнения: 3 371
Брей, на 7 стр. чак сколасах да се запиша !  Blush
Шебек, благодаря !   bouquet




Малко от старите ленти !  Wink

# 107
  • велико търново
  • Мнения: 588
Момичета ще спим в Бекдаш хотел. Кaк да стигнем до лалетата ?Те в кой район са ?Изобщо не знам нищо за пръв път ще ходя?
Кой забележителности да избера да видя и с екскурзовод или сами да ги разгледаме ?Благодаря   bouquet Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 108
  • Варна
  • Мнения: 4 221
    YSMIV4ICA, кога пътувате, че знаеш хотела? Или сте записали оферта с конкретен хотел? Ако е този, наистина сте улучили.

     За другите въпроси... чела ли си нещо от темите ни, защото ако прочетеш, поне предната тема, ще научиш отговорите или мнението ни по тях. Най-общо казано за лалетата - навсякъде са, най-близо край Хиподрума и в Гюлхане, а най-много - в Емиргян. За забележителностите е писано многократно кое, евентуално, може да се направи с екскурзовод и кое не си заслужава. Огледай и първия пост в темата, а после, ако имаш доуточняващи въпроси, сме насреща.

# 109
# 110
  • Мнения: 72
Redemi, с мен нямаш проблем за лалетата. Аз с това ходене за един ден няма да имам много време за лалетата. Моя дял ти го преотстъпвам на теб.  Simple Smile

# 111
  • Мнения: 0
предстои ни екскурзия до Истанбул; много ни се иска да посетим двореца "Бейлербей", да се разходим до Канлъджа, Кадъкьой и Саръйер, но бих искала да ми помогнете как се стига до тези места; много ни се иска да поседим на Босфора и да се порадваме на красотата на вечерния Истанбул и моля да ми помогнете да намеря такова приказно място; питам се може ли да се стигне до Саръйер по Босфора.
Във форума разбирам, че има доста отзивчиви дами, които не веднъж са посетили Истанбул и към тях се обръщам за помощ!

# 112
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Добре дошла! Чудесно е, че се обръщаш към нас, но, моля, най-напред прочети първия пост в темата и мини набързо поне през старата ни тема. Повечето от местата, които искаш да видиш, са често споменавани и присъстват в заглавния пост. После питай конкретно каквото не ти е станало ясно.

Последна редакция: сб, 29 мар 2014, 22:21 от beljata

# 113
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 482
 GrinningИлиева,може.
До всички изброени от теб места се стига с кораб.
До Саръйер тоже. Crazy
Кога ще пътувате,конкретизирай въпросите си,про
чети моля те Първа страница и ако има неясноти ,тука
сме. :
 Mr. Green
Тъгедър с Намигаторката сме писали.

# 114
  • Мнения: 0
конкретните ми въпроси са свързани с това от кое място тръгва фериботът за Саръйер /извън автобус 25Е от Кабаташ/, от кое място тръгва ферибот за Канлъджа, като предварително пояснявам, че не можах да се справя с информацията за фериботите - от кое пристанище за какви направления тръгват кораби;
интересно е какво представляват павилион на липата, павилион ъхлъмур

# 115
  • София
  • Мнения: 13 264
интересно е какво представляват павилион на липата, павилион ъхлъмур

Eто го Ъхламур - http://en.wikipedia.org/wiki/Ihlamur_Palace  и http://palaces.inistanbul.com/nm-Ihlamur_Pavilion-cp-108  Миналата година музейната част се реставрираше. Влизаше се срещу 1-2 лири в градината, която не е нищо особено и в кафенето, което е в същия стил като музея. 

Не съм чувала за павилион на липата.

# 116
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
"Ъхламур" е "липа" на турски. Simple Smile

А Камлъджа е Чамлъджа.

# 117
  • София
  • Мнения: 13 264
"Ъхламур" е "липа" на турски. Simple Smile

А Камлъджа е Чамлъджа.

 Laughing  Не се сетих да питам как се превежда Ъхламур. Иначе написах "липа" и чичко Гугъл ми каза, че е kireс (последната буква е със завъртулка отдолу, но "бгмамата" не я разпознаваа). А Кireс  павилион нЕма.  Mr. Green  За Чамладжъ имах колебания, но пък до там не се стига с ферибот. Реших, че е някой квартал, който не съм чувала.  Grinning

# 118
  • Мнения: 0
Под Канлъджа имам предвид квартала, който се намира в близост до втория мост на Босфора, известен с киселото си мляко; в някои пътеводители пише, че до това място може да се стигне с ферибот, но не можах да се справя с информацията на фериботите; четох във форума, че доста посещавано място е Бостанджъ, не моля за повече информация какъв квартал е това, кои са интересните места;

# 119
  • Мнения: 0
Също така се интересувам извън сезона на лалетата в парка Емиргян какво може да се види и заслужава ли си посещението

Общи условия

Активация на акаунт