ИСТАНБУЛ и лалетата [тема 30]

  • 61 253
  • 738
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 4 221
     kkrasikrasi, тръгвате в 7 и нещо и ще успеете, без да сте притеснени. Може и в 8 да сте там, но по-добре така. С метрото имате може би малко повече от половин час. Ние сме пътували 25 мин. от влизането в станция Таксим до излизането в 4.Левент. Вие се качвате една преди нас и слизате две след, затова казвам половин час или малко повече. После таксито, което, предполагам, лесно ще хванете. Добре е да знаеш, че спирката е осма поред, ако се качите от Şişhane. Изглежда малко, но тези минути по-горе извадих от снимките ни, а с автобус ще е много по-бавно, според мен.
     Денят е работен, аз не бих препоръчала такъв дълъг преход с автобус, още повече, че не знам какви са разписанията на посочените и при нужда от прехвърляне. Но ти ще си прецениш.

# 91
  • Мнения: 16
Благодаря ви ,безценни сте...веднага започнахме проучване ,надявам се да се справим-на пръв поглед изглежда сложно,но дано се оправим .

Последна редакция: пт, 28 мар 2014, 20:00 от kkrasikrasi

# 92
  • Мнения: 6 031
tedizonova, моля разчисти си кутията!  Hug

# 93
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 487
 Rolling Eyes Трън в очите,а стига бе!Че за мен картата е като продукт от НАСА Mr. Green -е,ама чак
такива неща да прай трамвайчика newsm78 Thinking

Доктор Гигова- Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes

# 94
  • Мнения: 10
Редемиbouquet  Hug Heart Eyes

# 95
  • София
  • Мнения: 13 281
Трън в очите, дори не съм забелязала, че нещо светва. Обикновено слушам звуковия сигнал. А ако имаше подобна защита, щеше да е невъзможно една карта да се използва от много хора.  Wink

Сега прочетох, че сте си купили картИ. Не е било нужно. С една карта минават всички. Важното е в нея да има достатъчно пари, за да се отвори врътката.  Wink

# 96
  • Враца
  • Мнения: 2 398
Нали ви казах- не е за индианци   hahaha
Возила съм се на метро 2 пъти през живота си, в трамваи и автобуси ползвам аналогови- тоест, хартиени билетчета Mr. Green, така че и за мен картите са като от НАСА.
Взехме две карти, защото мислехме, че с една не може- и тук с тия десеторните билети не може двама души да пробият два поредни от една редичка- не зная защо, но не може.

Та така с нашия опит.
Дано да съм полезна на някого.
Аз съм отраснала в провинцията, дойдох в Софето първо да уча, после се ожених и така, но преди не съм ползвала градски транспорт изобщо- пеша и това е. Сигурно и тук има момичета, които изобщо не се качват на обществен транспорт, камо ли на такива космически совалки като истанбулските. Laughing

Лека нощ! Hug

# 97
  • Мнения: 2 860
Така де на 10год като стана малката ,отделих си един ден ,отидахме на жп гарата и я повозих....на влак!Няма да ви кажа каква радост беше!То децата освен на кола ,на друго не са се возили.Добре,че от училище ги качват в автобус  bouquet

# 98
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 487
 Mr. GreenНа Сиркеджи ли? Mr. Green Mr. Green Crazy

# 99
  • Мнения: 35
Здравейте момичета! Записвам се и аз в темичката ви като човек, който отдавна мечтае да посети този красив град. Сега решихме да заведем децата в Turkoazoo - никога не съм подозирала, че толкова близко до нас има подобен аквариум. Малко се притеснявам, тъй като за пръв път ще ги водим извън страната а и освен това решихме да пътуваме организирано с някоя фирма, която да предлага и посещение на аквариума. Изобщо не мисля,че успеем да разгледаме много други неща с тях, но щше го направим някой друг път само двамата. Въпросът ми е дали можете да препоръчате фирма, с която да пътуваме и евентуално някакви напътствия.

Благодаря ви предварително!

# 100
  • София
  • Мнения: 13 281
SUNNYTA, пътуването с фирма означава 8-9 часа пътуване с автобус, слизане посред нощ на границата (и на нашия, и на турския пункт), ходене до тоалетна "под строй" и 2-3 почивки по 45 минути за пушене (просто не се диша наоколо, защото обикновено спират по няколко автобуса). Мислиш ли, че 4-годишно дете би издържало? Аз не бих причинила това на толкова малко дете. Иначе най-често споменаваните имена са Бохемия, Караджъ и още 2-3, но другите трябва да ги кажат, че не съм ги запомнила.

Въпросният аквариум е хубав, но по-хубав е Истанбул аквариум, който не се предлага от агенциите. Там децата наистина ще се почустват в рая, защото освен, че е по-голям и с повече риби има много забавления за тях.

# 101
  • Мнения: 570
Всичко е индивидуално зависи от детето.С нашия автобус с Караджъ Турс пътуваха семейство с деца на 2,4  и 11 години за съществуването на малкия разбрах едва  когато слизахме пред хотела в Истанбул.Малкия е спал през цялото време.

# 102
  • София
  • Мнения: 13 281
Всичко е индивидуално зависи от детето.С нашия автобус с Караджъ Турс пътуваха семейство с деца на 2,4  и 11 години за съществуването на малкия разбрах едва  когато слизахме пред хотела в Истанбул.Малкия е спал през цялото време.

А на границата как е минало? Те карат всички да слизат от автобуса. Едва ли някой служител се е качвал слециално заради спящото дете. Иначе 11-годишното не е проблем. На тази възраст са големи, знаят какво е екскурзия и са търпеливи.

# 103
  • Мнения: 570
Може гушнато от майката да е било,но през цялото време не се чу детски плач или мрънкане и на връщане също.Друг е въпроса с това малко дете колко успяха да видят от Истанбул родителите.

# 104
  • Варна
  • Мнения: 4 221
     Аз не смятам, че е най-подходящото пътуване за тази възраст, но не заради самото пътуване, а заради това доколко е оправдано дете на подобна възраст да ходи в чужбина. Разбира се, това е само мое мнение, но базирано на впечатленията във връзка с това, какво остава на децата, даже и на по-голяма възраст, като спомени.
     При нашите пътувания също е имало деца. Твърдо смятам, че на тях им е по-удобно, отколкото на нас, защото се събират във всякакви пози на седалките и могат наистина да спят, при това доста комфортно. Но зависи от детето, в крайна сметка, родителите най-добре си знаят.
     
Скрит текст:
Може би, защото пуша, макар и не редовно, не мисля, че, пушейки на спирките, създаваме кой знае какъв дискомфорт на останалите. В крайна сметка го правим на открито, а за непушачите оставяме удобните климатизирани помещения на местата за спиране, както и свободата на незаетото от нас открито пространство. По-скоро се притеснявам, че въпреки пушенето навън, ние самите после излъчваме мирис на тютюн в автобуса и се старая да взимам мерки в това отношение. На фона на някои други аромати, обаче, някак не се чувствам като престъпник.

     По-важното, Катина, е, че щом сте решили да пътувате с основна цел посещение на аквариум, трябва да се ориентирате към този във Флоря, както те е посъветвала и Таня.Тук ще ти помогнат, ходилите, за да стигнете без проблем. Непростимо е, обаче, да не видите и някои основни забележителности, които ще бъдат на пешеходно разстояние от хотела ви.

Общи условия

Активация на акаунт