ИСТАНБУЛ и лалетата [тема 30]

  • 61 218
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 151
Simple Smile Заинтригува ме това , което пише  Merivas . Може ли с метрото да се стигне до площад Тексим ? - на коя спирка трябва да слезем !? Би било супер !!!

# 76
  • Мнения: 134
Simple Smile Заинтригува ме това , което пише  Merivas . Може ли с метрото да се стигне до площад Тексим ? - на коя спирка трябва да слезем !? Би било супер !!!
Имам в предвид от Сапфир с метрото до площад Таксим.

# 77
  • Мнения: 151
Извинявай за пълното ми невежество Simple Smile Линията на мертрото нали е една - в един момент се разклонява на две . Ние ще го хванем от летището - Как се казва спирката на площад Тексим ? Simple Smile Сигурно ще ми се смеете , но се опитвам да се ориентирам Simple Smile

# 78
  • Мнения: 6 031
Извинявай за пълното ми невежество Simple Smile Линията на мертрото нали е една - в един момент се разклонява на две . Ние ще го хванем от летището - Как се казва спирката на площад Тексим ? Simple Smile Сигурно ще ми се смеете , но се опитвам да се ориентирам Simple Smile

Все още не може само с метро да се стигне до Таксим от летището.
Ето актуалната карта от първа старница: http://store.picbg.net/pubpic/6B/59/c054bc64ead86b59.png

# 79
  • Мнения: 151
Безценно !!! Благодаря !  bouquet

# 80
  • София
  • Мнения: 11 125
Здравейте,
някой да е бил в хотел Aquarium Hotel Istambul ?  Wink

# 81
  • Мнения: 16
Момичета,случайно попаднах на темата ви и разбирам,че сте на ТИ  с Истанбул.Имам нужда от помощта ви-синът ми е кандидат-студент за Финландия и от тази година изпитите на кандидатите от нашата страна ще се провеждат в Истанбул(Финландия има кандидат-студентски изпити).Направихме резервация на хотел,който се намира в квартал Beyoglu,а Университета,в който ще се провежда изпита Beykent University Library е в квартал    Şişli -това намерихме най-близко...та питам...как най-бързо и по какъв начин ще се предвижим до там в деня на изпита?Ето адреса на хотела Emek Yemez Mh. Okçu Musa Cd. Beyoğlu, Beyoglu, 34435,а това на мястото на изпита Beykent University Library, Hadım Koru Yolu Mevki Beykent Üniversitesi Şişli Kampüsü, 34396 Ayazağa.

# 82
  • Враца
  • Мнения: 2 312
Привет, момичета!
Влизам, за да напиша нещо важно за тези, които ще ползват трамвай в Истанбул.
Не зная дали е писано вече, но когато аз проучвах темите преди пътуването си миналата година, не го срещнах никъде, и така допуснахме тази глупава грешка.
За какво става въпрос?-
Закупихме си карти за пътуване с трамвай, и ги заредихме с по10 лири всяка, за по 5 пътувания.
Мъжът ми се нареди да се чекне пръв.
Цъка с картата- дава му червено.
Цъка още 1 път- пак.
Така няколко пъти, накрая бутна и влезе през преградата.
Оказа се, че автоматите на истанбулските трабмаи са обратно на автоматите в България- тоест, когато цъкнеш картата и те таксува, светва червено, и тогава трябва да минеш. През останалото време свети зелено.
В Бг на метрото е обратното- свети червено, а като се маркираш- светва зелено.
На всичкото отгоре се оказа, че системата им не е пригодена да не отчита случайни маркирания по невнимание / например за по-малко от 1 минута да не маркира втори път, защото очевидно е грешка/. Маркирало ни беше 4 пътувания, вместо едно.  Laughing
Имайте го предвид като се качвате на трамвай с карти.
Ноу индианс, ама какво да се прави ... Blush

Прекрасно изкарване на всички, които ще ходят там скоро!

# 83
  • София
  • Мнения: 413
kkrasikrasi Автобусите до Университет Бейкент са следните 41AT, 41E, 41C и 41M.
Мисля, че най-добрия вариант е с автобус 41Е от Кабаташ до там, спирката на университета се казва по същия начин.

# 84
  • Мнения: 16
***Mimeto*** БЛАГОДАРЯ!За колко време ще успеем да стигнем там,че да преценя кога да стартираме Simple Smile

# 85
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Доста е далеч, kkrasikrasi. Като гледам, най-удобно, и, със сигурност, най-бързо, ще е с метрото. От сп. Şişhane, която е близо до хотела ви ще се придвижите до İTÜ - Ayazağa. От там, обаче, имате още близо 3 км, които не можете да минете пеша, понеже са по главен път. Може би такси ви е варианта в този случай, разстоянието е поносимо.

Със сигурност може да се направи връзка с автобус, но е рисковано и бавно. Предвидете минимум час за описания вариант. Дано изпита не е твърде ранен.

Нека и друг а каже какъв вариант вижда.

Докато пиша, Мимето е предложила автобус, със сигурност удобен, обаче там сте подвластни на задръстванията, които сутрин са гарантирани.

Трън в очите
, за да таксува втори път, трябва да се изчака да се изчисти екрана, обикновено за тази цел трябва и картата да се отдалечи от четеца.

# 86
  • Мнения: 16
beljata ,изпита е от 9 часа на 17 април...

# 87
  • Мнения: 151
Ехееееее готова съм с маршрутът !!! Ако знаете колко сте безценнии !!!
С мерто до Зейтинборну , после трамвай към Кабатас Simple Smile Или ще слезем до Капалъ чари и ще се разходи до Синята Джамия - кафе на любимото ми кафе Кози !! и ще нахраня детето от една страхотна пекарна , която помня . Синята Джамия я пропъснахме предният път , защото опашката беше километрична - във вторник рано сутрин , едва ли ще е толкова .
Вариант 2 - Слизаме на Еминону ( не знам правилно ли е ) и отиваме към кулата Галата - помня рибният пазар и неописуемите улички нагоре Simple Smile - Кафе с невероятна гледка и десетки снимки Simple Smile

# 88
  • Мнения: 151
Сега ми кажете , че и лалетата са цъфнали и не знам как ще дотрая до тогава Simple Smile

# 89
  • София
  • Мнения: 413
kkrasikrasi Гледам, че от Кабаташ са около 20 спирки с автобуса, ето и часовете на тръгване и връщане:
http://www.yoltarifi.com/iett-41e-hareket-saatleri-ayazagakoyu-k … nbul-guzergahi--r
За съжаление още не съм разучила сайта добре,за да видя колко време ще ви отнеме пътуването, ако може някой да помогне ако не по-късно ще разуча Peace

Последна редакция: пт, 28 мар 2014, 19:35 от ***Mimeto***

Общи условия

Активация на акаунт