ИСТАНБУЛ и лалетата [тема 30]

  • 61 182
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 134
Ще има и план Б, така че споко  Heart Eyes най-много да се върнем до Еминьоню и с ферито до Юскодар. Не е кой знае какъв проблем   bouquet

# 61
  • София
  • Мнения: 627
Hug Кориджиму,ади гюле-гюле джанъм,приятно и весело да си изкараш!
В Бурса да опиташ Кемал паша татлъсъ,Дъзмана,Зерде,инжир долмасъ,да снимаш
малко килимчета за мене! Hug


 smile3523

Записвам , записвам  Mr. Green

Нагласила съм багажа вече , след малко отивам на автогарата да хващам автобус за София

Мацата ми не ме пуска и ми съботира чантата  Laughing
Скрит текст:

Скрит текст:

# 62
  • Мнения: 2 340
Здравейте, момичета! Бих искала да ви попитам, имате ли проблем със закупуването на онлайн билети или пасс-карта?

# 63
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Вчера коментираха момичетата, че няма достъп в момента до онлайн билетите, вероятно поради предстоящото повишение.

# 64
  • Мнения: 4 572
Много хубав уискас!!!! Искаммммм!

# 65
  • Варна
  • Мнения: 4 221
    Пуснах камерите да видя как е там... Неприятно вали, мрачно е, а сигурно и студено.
    Наши познати са там в момента, вчера тръгнаха по обяд, реално само са отишли, за да спят снощи... техен проблем. Не случиха на време, няма да могат и на лалетата да се насладят...

... и гроздето е киселоооооооо... Mr. Green

# 66
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Не леж ти на таз кълка  Mr. Green Hug

Бе мрачно, мрачно, колко да е мрачно; мен влагата ме мори. Никъде другаде не я усещам така, както в Истанбул.

# 67
  • Мнения: 37
Мили дами, и на мен ми предстой пътуване до Истанбул за 6 път от 17-20 04 14 г. Имам тема на пътуването 3 в 1 -Фестивал на лалето, по снимачните площадки и кулинарни приключения. В този смисъл искам да попитам за целият маршрут на автобус № 25Е. Трябва ми за Йеникьой-Тарабиа джад.-вила Денизер, има малък фар на брега и е след парк Емирян. Второ питане-за новият мост над Зл. рог, като начална спирка е Йеникапъ ,а следваща /Лалели/ дали е открита. Благодаря.

# 68
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 582
Shalma, не мога да намеря колко точно трае пътуването, но ще е най-много 1 час в двете посоки, обаче. Просто не мога да измисля къде да отидете и да е интересно, че и за кратко време. Ако хванете от Аксарай трамвая за 2-3 спирки ще стигнете до Капалъчарши и там ти е ясно, ама знам ли.


Скрит текст:
Поздрав с една гледка от хотел:



# 69
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 457
 HugСнБанкова,отива на Тарабйа 25Е,има няколко спирки в района,и е след Емиргян,да.
Там снимат некое дизи галиба?  Mr. GreenИеникьой е точно след Истиние,Тарабиа е по-нататък,щом си
писала джадеси,значи е на булеварда,жалко че сайта не се отваря,за да видиш спирките по-ясно.

# 70
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Здравейте,момичета! Първо искам да Ви кажа,че темата за Истанбул е може би най изчерпателната и поддържана тема във форума  Hug . Лошото е ,че не разполагам с достатъчно свободно време да Ви чета непрекъснато,понеже вие много бързо почвате и свършвате темите  #Crazy . Ние бяхме решили да посетим този вълшебен град за втори път на 10.04. но поради възникнали ангажименти сменихме датата за 03.04.При първото си посещение посетихме всичко което се предлагаше като доп. екскурзии от пакета на Караджъ и сега искаме да поразгледаме нещо по различно.Моля да ми помогнете да съставя някаква ориентировачна програма с ваша помощ ако е възможно.Понеже едното семейство не е ходило ще повторим двореца Топкапъ,друго на което сме се спрели е парка Емиргян,Сапфир,Истиклял (с френската уличка),и едно от двете по ваша препоръка или Йедитепе или Чамлъджа (заради гледката към босфора)  newsm78  newsm78 .Общо взето на това сме се спрели за ходенето на до Истанбул.Ще съм  Ви благодарна ако може да ме ориентирате да съставя някаква по стегната програма за краткото време през което ще бъдем там!

# 71
  • Мнения: 134
Мога да ти предложа нашия вариант, който сме планирали за 3.04  Laughing
Сутринта от Сиркеджи с Мармарай до Юскудар.
От там до Женската джамия с автобус №12А или 14 (C,D,F,M,R,Y). Слиза се на спирка ZEYNEP KAMİL - на табелата на автобуса да пише ZEYNEP KAMİL като междинна спирка.
След това:
автобус № 15F /11:00, 11:15, 11:30, 11:50/
автобус № 14M /11:20, 11:50/
до спирка Ченгелкьой, Кандили или Анадолу хисар
от там ферибот до Емиргян.
Ето разписанието на ферито:
ЗENGELKЦY - Истиние   
З.Kцy   A.Village   BABY   Кандили   От A.HİSAR   KANLICA   Emirgan   Истиние
12:25   12:35   12:40   12:45   12:55   13:05   13:10   13:20
15:25   15:35   15:40   15:45   15:55   16:05   16:10   -

От Емиргян с автобус EL2 до Сапфир - спирка 4.LEVEND      
Разписание на EL2   
B12:40B         
B13:35B         
B14:30B         
B15:40B         
B16:00B         
B16:30B               
B17:00B               
B17:30B               
B18:05B               
 
След Сапфир с метро до площад Таксим, разходка по Истиклял, кула Галата.

В разписанията съм записала само часовете, които биха ни свършили работа на нас.

Ако не Ви се ходи до Женската джамия може сутринта да се качите на трамвая до Кабаташ /последна спирка/, от там с един от тези автобуси до Емиргян №25Е; 22RE; 22.
Дано ти свърши работа bouquet

Последна редакция: пт, 28 мар 2014, 16:25 от Merivas

# 72
  • Мнения: 134
Искам да уточня, че това е моят план, но не е изпробван и се надявам по опитните тук момичета да се включат и да си кажат мнението  Praynig

# 73
  • Мнения: 66
Здравейте и от мен в новата тема.Относно е-билетите днес пуснах запитване(тъй като се тутках и като реших да купувам вчера - греда) и ми отговориха това:  Due to some technical issues we are not selling etickets through our web.You can buy tickets from the museum's ticket booth. Best Regards".Питах ги кога ще го пуснат и ми казаха,че работят по проблема.Явно като вдигнат цените и ще заработи, но здраве да е.При тази цена на лирата не е кой знае какво оскъпяването.Приятна екскурзийка на скоро заминаващите. Simple Smile

# 74
  • Мнения: 4 572
pupi80, аз ти предлагам да се насочите към Чамлъджъ.
 

Общи условия

Активация на акаунт