ИСТАНБУЛ и лалетата [тема 30]

  • 61 150
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 13 127
Със Sehir е 10 лири и е само един път дневно в 14,30  Обаче пише като друга спирка Ортакьой. Да не би да са сменили Юскюдар с Ортакьой?  http://www.sehirhatlari.com.tr/en/timetable/short-bosphorus-tour-363.html

С TURYOL е 12 лири от Еминьоню, от Кадъкьой също е 12 лири, но не знам дали спира на Юскюдар, а от Юскюдар е 10 лири. От Еминьоню са на всеки кръгъл час.

http://www.turyol.com/en/tarifeler.asp   - 4-тият бутон е тур по Босфора, а с кликване на името на тура се отваря и разписанието

Последна редакция: чт, 27 мар 2014, 22:54 от Тaня67

# 46
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Беше Юскюдар, но това преди две години... и тогава беше в 14:30, веднъж на ден.

Да, от снимките, Юскюдар е било, за часа може и 13:30 да е, не разчитам на дадения на снимките. Ако е сменено с Ортакьой, не върши работа на Меривас.

Доколкото виждам, този на Турьол от Еминьоню пак си минава през Юскюдар.

Последна редакция: чт, 27 мар 2014, 18:02 от beljata

# 47
  • Мнения: 134
Благодаря, момичета   bouquet опитвам се да сглобя програма максимум   Heart Eyes
И като съм Ви почнала да питам още нещо  Sunglasses BOĞAZTURU е пристанище, на което също спира корабчето или не? И греша ли като си мисля, че е на около 2-3 км от парка Емиргян  newsm78

# 48
  • Варна
  • Мнения: 4 221
BOĞAZTURU означава тур по Босфора.

# 49
  • Мнения: 134
BOĞAZTURU означава тур по Босфора.

 ooooh!  Joy Joy Joy край, спирам  Grinning каквото наредих, това ще е, че вече започнах глупости да питам  Joy
Отново благодаря  Heart Eyes
 

# 50
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Здравейте,момичета!Може ли да ми кажете това съобщение http://muze.gov.tr/buy_e_ticket на страницата за е-билети откога е? И да Ви попитам откъде другаде може да се закупи билет за Топкапъ и дали мога да купя предварително билети за Сапфир или се закупува на място?

# 51
  • София
  • Мнения: 13 127
Здравейте,момичета!Може ли да ми кажете това съобщение http://muze.gov.tr/buy_e_ticket на страницата за е-билети откога е? И да Ви попитам откъде другаде може да се закупи билет за Топкапъ и дали мога да купя предварително билети за Сапфир или се закупува на място?

От 1 април цените на билетите са други. Възможно е затова да има проблем със сайта. За Сапфир не е нужно да се купуват предварително билети. Не съм попадала на опашки. Ходила съм 2 пъти. Дори се чака да се съберат хора, защото искат асансьора да се напълни.

# 52
  • Мнения: 151
Здравейте момичета Simple Smile
на 1.04 дъщеря ми каца на летище Ататюрк . Имаме около 5 часа докато трябва да сме отново на летището за следващият полет . Всеки път ходим с метрото до МОЛ Форум , но този път ми се иска да видим нещо друго . До Аксарай има около час с метрото - там знам , че ще ми хареса . Чувала съм хубави неща за Бакъркьой - той е по-близо . Има ли около спирката на метрото местенца които бихте ни препоръчал- - задушевни , интересни , автентични - чисто женски Simple Smile И не говоря за магазини Simple Smile
Ще съм ви много благодарна , ако ме насочите !

# 53
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
От летището до Аксарай не е 1 час с метрото, а и мисля че няма да ти хареса конкретно там, защото Аксарай е обикновено място, без нещо особено.

# 54
  • Мнения: 151
Какво ще ми препоръчаш Шебече Simple Smile
Ограничението във времето отнема доста възможности ...

# 55
  • Мнения: 151
Преди две години бяхме за 5 дни в Истанбул и приятели ни показаха невероятното очерование на този град . Бяхме наели хотел в мъничките улички срещу Капълъ чарши Simple Smile Точно срещу нашият прозорец имаше шивашко студио Simple Smile Посетихме всичко , което може да се види за 4 дни - Долма Башче , Коръбче по Босфора , Света София , Топ Капъ , Главната улица , Българската желязна църква . Ядохме ехмек балък в едно от мъничките капанчета до канала , Пихме фреш от Нар , печени кестени. Чудесни спомени !!!
Искам още от това , пък макар и за малко Simple Smile

# 56
  • Мнения: 570
С TURYOL е 12 от Еминьоню, от Кадъкьой също е 12, но не знам дали спира на Юскюдар, а от Юскюдар е 10.
Точно в този час пътувах,но септември месец,не спира никъде освен на  Каракьой .А тръгва от Еминьоню.За тур  по Босфора става дума.

Последна редакция: чт, 27 мар 2014, 22:29 от nadejda 76

# 57
  • София
  • Мнения: 13 127
С TURYOL е 12 лири от Еминьоню, от Кадъкьой също е 12 лири, но не знам дали спира на Юскюдар, а от Юскюдар е 10 лири.
Точно в този час пътувах,но септември месец,не спира никъде освен на  Каракьой .А тръгва от Еминьоню.За тур  по Босфора става дума.

С TURYOL ли сте били? В разписанието пише - Eminönü - Üsküdar / BOĞAZTURU / Üsküdar - Eminönü. Мисля, че няма как да пропуснат Юскюдар. А и по разписание туровете от Еминьоню са на кръгъл час, а от Юскюдар на и 15 минути, точно колкото да стигне от Еминьоню до Юскюдар. Щом сте спирали на Каракьой най-вероятно е била друга фирмата.

Иначе написаните от мен цифри са цени, а не часове. В предния пост ставаше въпрос за цени и изобщо не съм се усетила, че не се разбира.  Blush

# 58
  • Мнения: 570
Ето това съм го снимала от корабчето .

# 59
  • София
  • Мнения: 13 127
Точно това си е.  Rolling Eyes  Най-много на Меривас да ѝ се объркат плановете.  Sad 

Общи условия

Активация на акаунт