ИСТАНБУЛ и лалетата [тема 30]

  • 61 174
  • 738
  •   1
Отговори
# 645
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Наистина има известна дилема относно това каква е титлата на Симеон. Твърде динамични са били процесите във Византия по това време и доста спорни - събитията, свързани с титулуването на владетеля.
Да, на децата преподаваме, че той се е самопровъзгласил за "цар на всички българи и ромеи", а официално за цар е коронован синът му. Както много неща в историята, и това не може да се твърди със сигурност.
Факт е, обаче, че любимият град е можел да бъде български...

# 646
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 595
Честит имен ден на цветята в темата  bouquet
Габи,прекрасни снимки,ама искаме още Mr. Green
salut,април на турски е nisan,ако това ще ти помогне да се ориентираш...

# 647
  • Мнения: 72
Благодаря ти, Sause baus!! Основателна ти е забележката. По принцип го знаем и аз и синът ми, но неправилно съм го написала. Ще го редактирам.
За съжаление не мога да си редактирам поста. Ако някоя от вас може, моля, нека да го направи.

Последна редакция: нд, 13 апр 2014, 13:20 от gabivelkova

# 648
  • Мнения: 14 418
beljata точно от тестовете на децата го знам Laughing .И да преди 30 години не го пишеше това уточнение в учебниците.
gabivelkova  успех на момчето Peace

# 649
  • Мнения: 4 571
salut, така или иначе в Долмабахче пускат групи, не е възможно самостоятелен оглед. Така че, ще чакате на опашка да бъдете пуснати в двореца. 

# 650
  • София
  • Мнения: 413
Габи чак сега успях да прочета разказа ти, разкошен е, радвам се, че сте си изкарали приятно и пак ще повторите този вълшебен град.   bouquetHug

# 651
  • Мнения: 3 294
salut закупуването на билети и минаването през скенера преди да влезете в Долмабахче става бързо , въпреки опашките , но както по-нагоре са ти отговорили влизането става единствено групово и там се чака за да се събере група , или ако е влязла една група пускат следващата през определен интервал за да няма събиране на хора вътре .Спомена че си с малки деца , направи ми впечатление , че пред входа на двореца има доста детски колички , явно е заб анено да се влиза с тях , ако ползвате да го имаш впредвид  Wink

Последна редакция: нд, 13 апр 2014, 19:44 от Mindi

# 652
  • Мнения: 7 876
 ГабиHug, благодаря за разказа. беше ми много интересно и съм възхитена от вас, че за толкова кратко време толкова мн неща сте посетили. Възхищавам се и на умението така добре да се ориентираш, още повече, че за пръв път отиваш май ( или греша  newsm78).
Особено ми беше интересно за църквата Св.Мария от Влахерна, защото е включена в една екзкурзия на връщане от Кападокия, която планирам за септември.  Даваш ми надежда, че ще могат и други неща да се видят в близост до нея макар и за един ден.

# 653
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 456
 Crazy Пепелче,Езелското място и то е в този район.
Ама нагоре по баиря е,не е в ниското.

# 654
  • Мнения: 11
Merci Mindi i gabivelkova

# 655
  • София
  • Мнения: 13 154
Ако някой се интересува от круизите на Sehir Hatlari - вече са 3 пъти дневно - в 13,00, 14,30 и 15,30 часа.  Wink

# 656
  • Мнения: 7 876
Crazy Пепелче,Езелското място и то е в този район.
Ама нагоре по баиря е,не е в ниското.
Благодаря ти Редемче  Hug Hug Hug, ти вече си ми давала много подробна информация за него и е запаметено във файла ми за Истанбул. Така че няма да му се размине, ако имам късмет Grinning

# 657
  • Мнения: 477
Здравейте и от мен!
Промяна в плановете преди да е започнала екскурзията  Laughing
Групата иска в събота вечерта да ходи на Великденска служба. Намерих маршрута за Свети Стефан и Вселенската Патриаршия. Някой да знае дали там ще се отслужва Великденска служба, или някъде другаде?

# 658
  • Мнения: 155
искам само да ви кажа едно огромно БЛАГОДАРЯ на всички , които пишат и помагат за сомостоятелно пътуване из Истанбул . Благодарение на вас успях да си организирам един чудесен уикенд , въпреки дъжда .
Ако мога да дам съвети : относно ходенето до Емигрян - определено ползвайте спирка Финдикли, там автобуса е празен , а на Кабаташ е калабалък . а за Пиер Лоти - организирайте си ходене по вода - с градския транспорт, трафика е кошмарен .
Знам че тук благодарностите трябва да са под формата на снимков материал , но сега съм на работа и само накратко :

# 659
  • Мнения: 477
искам само да ви кажа едно огромно БЛАГОДАРЯ на всички , които пишат и помагат за сомостоятелно пътуване из Истанбул . Благодарение на вас успях да си организирам един чудесен уикенд , въпреки дъжда .
Ако мога да дам съвети : относно ходенето до Емигрян - определено ползвайте спирка Финдикли, там автобуса е празен , а на Кабаташ е калабалък . а за Пиер Лоти - организирайте си ходене по вода - с градския транспорт, трафика е кошмарен .
Знам че тук благодарностите трябва да са под формата на снимков материал , но сега съм на работа и само накратко :


Чудно красиво въпреки дъжда!

А до Еюп ли отиде? Някъде бях мернала указания за воден транспорт, но ги подминах. Май беше пак на Sahir?

Общи условия

Активация на акаунт