ИСТАНБУЛ и лалетата [тема 30]

  • 61 162
  • 738
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 13 147
Ние плащаме с кредитна карта навсякъде, където може. Никога не са ни искали документ за самоличност. Излъгах  Embarassed, през октомври пазарувах от С&А в мола и там ми поискаха документ за самоличност. Много се учудих. Записаха си много старателно данните ми на бележката от пост терминала. Когато сме с група си оставяме паспортите. Преди 2 години и в нашата група имаше изчезнала чанта във фоайето на хотела. Първият път водач ни беше едно притеснително и мило момче, на което нямаше как да му откажем. После претръпнахме. В крайна сметка, при някакъв проблем ще звъннем в хотела или на водача и ще ни донесат паспортите. При самостоятелно пътуване си ги носим с нас, но доста им треперя. От кражба никой не е застрахован.  Wink

# 166
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
Някой може ли да ме упъти за Френската уличка. Линкът в началото отваря пост, на който е обяснено със снимки, но аз не ги виждам...

# 167
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Прибрах се преди 3 дни. Паспортът ми беше на рецепцията докато се настаня, след това - в сейфа в стаята ми. Пазарувах с кредитни карти, документ не са ми искали. Не знам дали е поради външния ми вид, внушаващ доверие, но за последните пет години единствения път, при който ми е бил необходим паспорт е като си купувах карта за мобилния телефон.
В Истанбул ходя с раница и с чанта с фотоапарата. Пари имам разставени по всички джобове , за всеки случаи. Изобщо, крали са ме в София, във Флоренция, ама в Истанбул, да чукна на дърво- до сега не са ме.

Не мислите ли,че извън лалетата има и други неща в Истанбул, които да заслужават вниманието ви?

# 168
  • Мнения: 3 371


Не мислите ли,че извън лалетата има и други неща в Истанбул, които да заслужават вниманието ви?

Готова съм и нито едно лале да не видя, само и само този откачен човек да го няма !  Sad


 Tari Tasartir, върни се няколко странички назад в темата и ще прочетеш поредното подробно упътване за Френската улица, придружено с карта. Peace

# 169
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Здравейте,
Ето и моите въпросчета:
1. Знаете ли дали кулата на Баязид е отворена за посещения? Търсих, но не открих нищо.
2. Миналата година в Св. София имаше огромно скеле на една от стените вътре. Дали е приключил ремонтът?

# 170
  • София
  • Мнения: 1 020
Здравейте,
Ето и моите въпросчета:
1. Знаете ли дали кулата на Баязид е отворена за посещения? Търсих, но не открих нищо.
2. Миналата година в Св. София имаше огромно скеле на една от стените вътре. Дали е приключил ремонтът?

По втория ти въпрос - да скелето е още вътре. Информацията е от март месец, когато ние ходихме.

# 171
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656


А подобен изглед откъде може да се види? Дали само от самолет, или има някое подходящо тепе наоколо?

Нонич, благодаря ти за инфото. Значи ще изчакаме да махнат скелето, за да видим Св. София в пълната й прелест. Тя и сега е доста внушителна, пък какво да кажем после?

# 172
  • София
  • Мнения: 13 147


А подобен изглед откъде може да се види? Дали само от самолет, или има някое подходящо тепе наоколо?

Нонич, благодаря ти за инфото. Значи ще изчакаме да махнат скелето, за да видим Св. София в пълната й прелест. Тя и сега е доста внушителна, пък какво да кажем после?

Снимката можеш да видиш от някой хеликоптер. Има такава услуга. Около 180-200 евро на човек е.

Света София без скеле трудно ще видиш. Те винаги си чоплят някое ъгълче. И през 2010 имаше скеле.  Wink

И като стана дума за хеликоптери вижте това:

http://www.vesti.bg/bulgaria/vyzdushen-gradski-transport-trygva- … -10-april-6008865

Прочетох почти половината статия преди да се усетя, че е 1 април. hahaha

# 173
  • Sofia
  • Мнения: 4 575

 Tari Tasartir, върни се няколко странички назад в темата и ще прочетеш поредното подробно упътване за Френската улица, придружено с карта. Peace

четох, прелиствах, нищо не намерих...
малко помощ все пак  Praynig

# 174
  • България, София
  • Мнения: 1 754
Заповядай
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=768050.msg27777282#msg27777282

Предишната тема, стр. 43, пост 643 на Мимии.

# 175
  • Варна
  • Мнения: 4 221
А това:

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=search2&search=%D4% … =1&advanced=0

са четирите страници резултати, които излизат за секунди, когато напишеш "Френската уличка" в търсачката на форума. Понякога и тя върши работа, стига да се ползва. Наистина това е едно от местата, за които най-често обясняваме.

# 176
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Ся, в тази тема снимка не сме лепили, благодарение на Мими да запълним тази празнота!
Френската уличка:

# 177
  • Wolwedans
  • Мнения: 396
Момичета, вдругиден заминаваме на екскурзия в Истанбул, организирана. Ще водим и децата. Малкия е на 4 и половина. Някой чувал ли е за ограниение (долна граница 7 години) за 4Д- симулацията в небостъргача Сапфир. Така твърди нашата агентка. Ще можем ли да влезем с малкия?
И още един въпрос. Относно онлайн билети за Света София и Топ Капъ. В нета ми излиза тази страница:
http://www.muze.gov.tr/buy_e_ticket
но не е активна в момента
Искам да купя билети онлайн за да не чакаме по опашки с децата.
Малкото дете безплатно ли влиза в двата обекта. Поне така разбрах от страницата в нета
""...Can enter to the Topkapı Palace Museum without price

• Foreign children between 0-6 ages,...

Последна редакция: вт, 01 апр 2014, 16:52 от Ally_t

# 178
  • Мнения: 0
Може ли някой да отговори на въпроса извън сезона на лалетата какви цветя има в парка Емиргян и заслужава ли си посещението;
Интересува ме дали си заслужава посещението на кварталите Бебек, Саръйер и Арнавуткьой и да даде кратко описание;
Интересува ме някое привлекателно място на Босфора, от което да се открива чудна гледка и същевременно да има нещо за хапване;

# 179
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 78
не че не знаете...

ма да блесна колко знам  Joy

http://travel.rozali.com/po-sveta/5-zabelejitelnosti-ot-turskite-seriali.html

Общи условия

Активация на акаунт