Септемврийските мъници пърхат с палави ритници - Тема 5

  • 27 307
  • 755
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 213
И аз да се разпиша.

Alaskan -  Praynig

Matsutka -  не си го слагай на сърце, офци има навсякъде  Mr. Green

Wickedly - усмихни се, виж какво е прекрасно времето днес.

Аз събота бях на работа, че и изкарах 12 часа даже. Дефилирах си с корема, макар хората още да не смеят да питат това ли е или просто пак съм напълняла... Но към края вече кръста ми сдаде багажа.

За второто БХС, АГ-то каза, че ще си ме огледа към 17-та седмица и ще преценим дали има смисъл от втори скрининг. Не коментирахме нищо за ФМ, защото тя си прави такава по принцип. Но съм в чуденка дали да си запиша час и за второ мнение, след като е толкова пък важно изследването.  newsm78

# 61
  • Мнения: 286
Аз не смятам да правя втори скрининг. Записала съм се за ФМ към края на 20 г.с.
Матсутка, една от многото винаги ще се намери. Аз в петък трябва да се върна на работа за един ден. Тогава ще зарадвам колегите с новината. Отсега се чудя откъде да си намеря рицарска броня, че ще ме убият с камъни, разбира се хвърлени зад гърба ми.

# 62
  • Мнения: 53
Меги, къде си се записала за ФМ. Аз тези дни разбрах, че точно по времето за моята ФМ ще съм в София за няколко дни та се чудя дали втората да не я направя там с едно ходене. Иначе първата ми е при д-р Даскалов в Пловдив, втората също мислех при него. Но сега с това пътуване се чудя.  Доста често чувам да се споменава доцент Томова, но нямам много време за мислене  Simple Smile за съжаление.

# 63
  • Мнения: 84


Аз съм на фраксипарин 0,3 всеки ден и понякога, когато стане някоя буца и като мия чинии на мивката и се облегна на корема, си ме боли точно на мястото.
Аз все още не съм усетила ритници, а и не знам какво да очаквам, какво е усещането  newsm78 Дори и да рита, аз не разбирам  hahaha Надявам се докито в петък да види какво ще е нашето мечтано дребосъче  Hug



[/quote]

Цвети,  за фраксипарина - аз също имах проблем с буците,  но споделих на док и ми го смениха с клексан.  Игличката е по-остра и изобщо не остават синки или буци.

# 64
  • Мнения: 759
Видях , че тук има 2-3 мами от Варна... Понеже от София ми се наложи преместване тук до края на бременността, да ми кажете къде и при кого във Варна се прави второ БХС и ФМ, че предполагам трябва да се запиша от рано, днес почвам 15 г.с., а тепърва ще записвам и нов АГ за ЖК... (ако искате и на лични да не разводнявам и на някой не му е интересно)

# 65
  • Мнения: 953
Мами, не мога да ви изчета, но пък бързам да питам - пиенето на зелен чай позволено ли е през бременността. Кафе не ми се пие толкова сякаш и искам да го заменя, но пък и да има ефекта на събуждането?

# 66
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Wickedly, на теб ли щях да изпращам материали за следродилната депресия?  newsm78 Нещо съм затрила съобщенията и не си спомням на кого обещах. Rolling Eyes

Каая, може да се пие зелен чай, но не прекалявай. По една-две чаши на ден.


И искам да почеря за здравето на моя приятелка, която тази сутрин роди третото си детенце!  Heart Eyes
Много съм щастлива и развълнувана! Беше голямо приключение за всички ни.  Crazy
Това ѝ е първо вагинално раждане след две цезарови и е минало прекрасно без никакви намеси и интервенции, роди пет дни след термин! Crazy Party Heart Eyes

# 67
  • Мнения: 213
Kaaя - освен кофеина друг "проблем" със зеления чай няма, а все пак кофеинът в чая е 2-3 пъти по малко от този в кафето. Но зеленият чай има и разхлабващ ефект, ако повръщаш предполагам има риск от обезводняване. Иначе не мисля, че е противопоказен.
Ей Нощни, от таз хубост няма как да не се почерпим за здравето на твоята приятелка и бебчето.

# 68
  • Мнения: 2 236
Нощни очи, Честита трета рожба на твоята приятелка. Много хубава почерпка  Heart Eyes

# 69
  • Мнения: 1 721
Колибри, много се радвам за думите на проф. Кременски  Hug Hug Hug Аз вътрешно (по пътя на логиката) бях убедена, че има грешка в резултатите, просто теоретично не е възможно според мен.... наистина много се радвам Simple Smile
Сега чакаме мамите със сигурно амнио също да пишат с хубави новини Simple Smile
pressi,  УЗ конкретно за спина бифида и втори БХС не съм правила, но в 16 г.с. пак бях на подробен преглед на бебчо (просто моя док на частно така си гледа)
Рали, при доц. Томова ще можеш да запишеш час за май, за април няма.
Яни, да е  жива и здрава приятелката ти и малкото човече, което се появило   bouquet Още една смела мама Simple Smile
Във връзка с раждането - започнаха да ме плашат, че много доктори приемат забременяването ин витро като показател за секцио  #Crazy #Crazy #Crazy Миля от другата седмица да започна да издирвам къде, по дяволите, лекарите мислят разумно..

# 70
  • Мнения: 53
eli_t, на мен април ми е рано успях да си запиша час при доц.Томова за 21 май, когато ще бъда в 22 г.с + 1 д. Обаче след като затворих телефона се сетих, че съм забравила да й кажа, че бебчо върви за момента с една седмица напред. Сега отново и звънях, помоли ме да и се обадя довечера към 7 часа, за да го уточним. Явно има значение, че бебо е по-големичък. Направи ми много добро впечатление по телефона, спокойна и много любезна. Дано успея да се вмъкна.

# 71
  • Мнения: 953
Изчетох ви.
Колибри, дишай спокойно и може би е добре да се довериш на професора. Аз бих направила може би двете ФМ за успокоение, както той е предложил.

Къде и кога се прави това изследване за спина бифида и колко струва?

# 72
  • Мнения: 48
Здравейте, МАМИ  Grinning

Желая една много успешна седмица, леко бременеене и чудесно време с повече разходки Simple Smile

emilia.st, много се радвам, че има някой от Сливен. Аз съм при д-р Марчева, тя има частен кабинет до езиковата, иначе работи в клиника Ева. За момента съм много доволна от нея, но моята ЛЛ ми спомена, че в Ева нямат неонатолог на разположение, нито кувиоз. Иначе условията са много хубави, чисто и приятно, като във повечето частни клиники, обаче се чудя дали да не се преместя по-нататък при някой в окръжна може би. За момента нямам проблеми с бременността, резултатите ми бяха хубави, не съм правила ФМ, но ми се иска. Не съм сигурна, че в Сливен има при кой- ти ходила ли си? Ако предпочиташ може да си пишем на ЛС, за да не спамим останалите Simple Smile

Нощни очи, честито на твоята приятелка Simple Smile

Alaskan, късмет! Дано всичко е наред

# 73
  • Мнения: 160
Нощни очи, да, аз съм тази със следродилната депресия (предварително) Crazy
Супер новина за твоята приятелка. Да са живи и здрави и тя и бебето  Hug . Направо се учудвам, че са й позволили да ражда нормално, след две цезарови  Shocked . Доколкото съм запозната, повечето българските лекари твърдят, че като си родил веднъж с цезарово, то после не можеш да раждаш нормално  newsm78 Докато по света това си е нещо съвсем обичайно...  Това за цезаровото сечение след ин витро, също съм го чувала. Било много опасно за бебето  ooooh! . Не знам, аз ли съм твърде тъпа или просто логическото ми мислене ме води в грешна посока...

Каая, зеленият чай го пиех още в начална бременност, не за друго, ами заради разхлабващия ефект  Rolling Eyes . Изчетох доста противоречиви публикации за него като цяло. Горе-долу, половината мнения из нета са, че е вредно по време на бременност, а другата половина- че даже е полезен. Аз пиех по 1 чаша на ден в продължение на 2 седмици, докато ми отминаха чревните неразположения. След това го спрях, защото просто не ми се пиеше. От моя опит считам, че няма какво толкова да ти стане от 1 чаша на ден. Също така мисля, че е по-полезен от кафето като цяло  newsm78 . Главно зависи от организма - ако ти действа много разхлабващо, тогава може би няма да е добра идея да го пиеш, но ако се чувстваш добре - защо не?

# 74
  • Мнения: 25
Нощни очи , ооохх лелеее каква вкусотия. Да е живо и здраво бебчето на твоята приятелка и нека да е същия сладкиш като прекрасната почерпка Simple Smile
Каая и според мен можеш да си пийваш зелен чай, мен лично също много ме ободрява и ми е любим Simple Smile
Колибри , довери си на думите на професора и на вътрешното си усещане. Всичко ще е наред !! И според ме е допусната някаква грешка в изследването, не се напрягай с тъмни мисли  Hug
matsutka , завистливи и злобни кифли бол. Хич не е приятно да те облъчват с просташкия си негативизам, ама какво да се прави има ги на всяка крачка....заличавай я със позитивизъм и усмивка  Heart Eyes
megi_zdr , слагай ризницата, връзвай червен конец, и ги напръскай със светена вода  love001 Шегата на страна, слагай си усмивката и хич да не ти пука за задгръбните коментари, гледай си бременноста и спокойствието, а на зложелателите...то си е за тяхна сметка Simple Smile

Последна редакция: пн, 31 мар 2014, 13:38 от tigar4e

Общи условия

Активация на акаунт