Септемврийските мъници пърхат с палави ритници - Тема 5

  • 27 290
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 25
Хей, свършва тематаааа от мен две предложения -
Септемврийчето расте и все по-голямо става, а коремчето на мама още наедрява Simple Smile

 Мами септемврийки, минахме или почти средата вече, още толкова остана за да гушнем малкото човече

Елч , ще си потърся следващият път  в библиотеката, някоя книжка на Марина Фиорато, че ме заинтригува и мен Simple Smile И за Стивън Кинг съм съгласна с теб Simple Smile
Меги , как да спиш с такъв чистофайник в къщи хииих. Детето знае, че днес е велики четвъртък и се е разшетало рано , рано  smile3521
Рали , и аз като теб съм се записала на библиотеката и редовно си взимам книжки от там. И аз взимам по 4-5, че не се знае някой път не случвам, не ме грабва книжката и не спори, тогава следващатаааа Simple Smile
Ох, страшно ми се спиии и мисля първо малко да полегна /че сутринта от рано по задачки, кръв за токсоплазмозата и за  Цитомегаловирус. После на ЛКК...и ми падна кръвното....и вече залязвам още по обед Simple Smile/, а поооослее стискайте палци, че ще почвам да меся тесто за сладки, та дано ми стигнат силичките, и да го омеся и да го разточа, че и да изпека сладките. Ама за това последното може и ММ да вкарам в играта  Mr. Green Айде '' лека нощ'' от мен

# 736
  • Мнения: 610
Здравейте Simple Smile
Аз бях днес на консултация, бях ви казала, че имам болки и аз ниско долу, кръста, при най- малкото движение се получават. Вчера на ФМ всичко беше тип топ. Днеска на ЖК споделих за болките,прегледаха ме, казаха, че всичко е наред. Бебето расте, притиска, матката расте, опъват се връзките и докато привикне организма ще си боли. Мен ме боли повече от дясно, аз имам и операция от апандисит, та казаха, че може би има малко сраствания около нея и допълнително боли. И на мен ми изписаха магнезий. Споделям за болките,защото знам , че доста момичета се оплакват, хубаво е да се отиде на преглед, но по принцип е възможно и и да не са проблем, та да не се шашкате прекалено предварително като мен Simple Smile

# 737
  • Мнения: 213
Хайде и аз да се отчета. Най-накрая се видяхме с бебето Simple Smile. Официално чакам розови гащи. Засега изглежда добре - има си правилен брой пръсти, няма индикации за някакви проблеми. Качила си е теглото мадамата двойно (аз вече съм на +6 кг, ама с отказването на цигарите не се учудвам).

Малко се сдухах като ме накараха да ходя на втори БХС, уж не беше нужен, ама "за всеки случай". И аз пак надух гайдата, че има някакъв проблем, а докторката крие (хем изрично я питах има ли нещо притеснително) Whistling. То аз не мога да се понасям вече, а ММ се чуди сигурно какво да ме прави. Поне в Майчин дом ми дадоха малко мострички, та ми се оправи настроението. Ако изпече слънчице и се наспя сигурно ще ми е съвсем добре  Rolling Eyes.

 

# 738
  • Мнения: 641
Здравейте, мацки
Правя си кратка почивка, да ви изчета и се връщам да бачкам

Браво на всички за отличните резултати от прегледите.
Буболече не се тревожи за БХС, презастраховат се, все пак комбинираният риск изчислен от двете БХС се води по-точен, всичко ще е наред с бебето Hug
Ооо, Маци, напълно съм съгласна с теб – причините са комплексни, като съм убедена, ти знаеш, че храната има огромна сила и влияние, за това и толкова се старая да приуча детето как да се храни и съм безкомпромисна относно буклочавите неща. Не съм експерт като теб, но сериозно смятам да те посетя след като родя и ти отвориш свой бизнес, за да ми дадеш малко съвети
Елч, убедена съм, че гените влияят много в иммунният отоговор, за това са и наследствено предавани болести като алергия, диабет и разни автоимунни болести.
Скрит текст:
За това обаче дали тези гени ще се активират или не голямо влияние оказват комплексни фактори. От вътреутробното хранене и храненето през първата година (т.н метаболитно програмиране) и след това, през лекарствата и химията, спорта, психическото състояние. През бременността още бебето получава антигени черз кръвта на майката и пъпната връв. За това е много важно след раждането първият контакт да е с майката, особено ако раждането не е вагинално, за да се насели бебето с типичните за майката организми, за които има вече определена защита и имунен отговор от утробата (защото зрялата имунна система на майката си ги е изградила и ги е предала на бебето) и срещу които ще продължава да предава защита с кърмата, както и срещу болестите, с които майката се сблъсква по време на кърменето, защото нейната имунна система е по-зряла и директно предава защита чрез кърмата на бебето, преди то да се е разболяло даже, което оправи процеса на боледуване по-лек за бебето.
За лошата ми имунна система съм сигурна, че най-голямо врияние са оказали – лошия ген от майка ми, която беше болна нон-стоп, алергията наследена от баба ми, огромно, ама наистина огромно количество антибиотици – повече от 6-7 на година, без прием на пробиотици дори, докато стана на 6 години, липса на кърмене и храненен с брашнена каша и квасено мляко от раждането, както и изключително лошото и неправилно хранете през пубертетат ми, в кризисните години след 89 та когато нямаше нищо по магазините. Та сега се опитвам да изправям дефектите основно с храна и пробиотици. Постигнала съм някакъв успех със себе си – боледувам все по-рядко, но много по-често от средното.
Леле, пак се отпласнах, явно преподавателския ген от баба ми се обажда, слагам го в скрит текст, че ме е срам от дължината
Ната, и моята докторка каза но-шпа само при системни болки, но тогава при нея спешно да ида. Смята, че аналгетиците не са нужни, и ще ме поддържа с магнезии и утрогестан, защото магнезия спирал контракциите, а утрогестана омекотявал матката, което при мен за серклажа било същественото.

Хубав и усмихнат, макар и дъждовен следобед  bouquet

# 739
  • Мнения: 25
Еспа , мила , тъй като днес в Билла видях, че има такава Мусковадо захар, че и на промо беше даже, реших, че ще направя твоите бисквитки Simple Smile. В тази връзка искам да те питам, останалата захар, мога ли да я ползвам след това като обикновенна, или става само за сладкиши  newsm78. И другият ми въпрос е свързан с едни други сладки, които ще правя - понеже те са с глазура която сама трябва да приготвя от пудра захар с няколко капки прясно мляко, и не зная, преди или след печене трябва да намажа сладките с нея. И по принцип самата глазура изисква ли леко запичане или не. Предварително ти благодаря миличка, виждам, че имаш работа, но ако може да ми отговориш ще съм много щастлива Simple Smile

# 740
  • Мнения: 641
Тигърче, супер че си открила мусковадо захарта, надявам се да ти хареса. Останалата можеш да си я ползваш за каквото решиш и за сладкиш и за карамелизиране на захар за греяно вино и за подслаждане на кафе или на някой крем. Има специфичен аромат, и ако ти харесва си я ползвай за всичко
За глазурата от пудразахар и мляко, смятам, ме не трябва да я запичаш, но нямам много опит с такава. Елч, Ловбъг и мацките с опит в тортите и глазурите се надявам да се включат с повече инфо от опит

Успех със сладкоправенето, благородно ти завиждам а много ми се правят

# 741
  • София
  • Мнения: 358
Мииииии, аз пък направих гофретки  Mr. Green Само за папкане си говорите и реших, че това е най-лесното и бързото, защото наистина ми се прияде нещо сладичко, а с медец така вървят....... Whistling

# 742
  • Мнения: 25
matsutka , ще те намеря къде живееш и вече няма да можеш да ме изгониш от вас, докато не свършат гофретките мммммммм
Еспа , много ти благодаря, за бързия отговор  smile3525
Верно, Елч , Lovebug , сладкишчета, помагайте и за моята глазурка хихих

# 743
  • Мнения: 213
Тигърче недей я запича- ще стане на целувка и може да се нацепи и да потъмне. Айде, успех.

# 744
  • Мнения: 42
Мами, връщам се от ФМ и съм доста притеснена...Д-р Чавеева в Щерев каза, че има малка киста в мозъка, малката...Трябвало до 32ра седмица да изчезне и тогава съм пак на ФМ. Не трябвало да се притеснявям... После АГ-то ме претупя и каза, че нямало страшно, не зависело нито от мен, нито от нея. Щом Чавеева ме искала чак 32ра седмица значи всичко било ок. Пък и тия прегледи били за това да се види има ли нещо предваритршно, а не след раждането.  Ще ми се да потърся второ мнение, часове за Марков записват чак за юни...Записах си час в клиниката на Марков за 22ри, при д-р Павлова.

Моля, ако някой има мобилния на Марков и би могъл, нека го каже. Или да препоръча друг лекар за ФМ, в София. Ей, толкова положително ми беше сутринта...
Връщам се да ви чета.

# 745
  • Мнения: 94
Рали85, трябва да благодариш на Еспа, за кремчетата, тя е мамата с най-голям опит за кърмене  Hug(според мен де, не искам да обидя някой)  аз все още нищо не знам и не мога да помогна  Blush

Момичета, да се оплача, днес такава страшна буца си направих с тоя фраксипарин, че дори без да я пипам ме боли  #Cussing out  smile3518 Писна ми вече, предпочитам да дам повече пари за другите инжекции, отколкото всеки път да се правя цялата в синки и буци  smile3512  smile3514 Даже след като извадих инжекцията пръсна като фонтан, кръв примесена със съдържимото  Shocked И след това потече доста кръв, явно нещо съм засегнала  newsm78

lucky14, милото  Hug Не се притеснявай излишно, дано всичко да е наред  Praynig Ти при кой лекар беше в Щерев? Как така те е претрупала, ебаси? Не те ли видя че си притеснена? Или само тия в предаването На кафе, ще получават внимание?  #Cussing out  #2gunfire

Нощни, нещо не се включва и ако някой знае и може да направи новата тема, аз определено не знам как  newsm78

Последна редакция: чт, 17 апр 2014, 18:52 от Цветелина Костадинова

# 746
  • София
  • Мнения: 230
lucky, не се притеснявай за "кистата"- това е доста често виждано на феталната морфология в тези седмици и мамчетата се шашкат. Както ти е обяснила докторката, нормално е да изчезнат до 32 седмица или до месец след раждането.  Peace С Лу доц. Томова видя кистички и в 32-ра седмица, един месец след раждането направихме трансфонтанелна ехография в Педиатрията и всичко беше наред!  Peace Спокойно!  Hug

Леле, как сте се разготвили....  Crazy На мен върхът на кулинарното изкуство тези дни ми беше една лазаня.  Laughing В този смисъл, ако някой има хубава рецепта за агнешко в гювеч, ще съм му много благодарна да сподели. Simple Smile

Много хубаво сте се разговорили за книжки... Simple Smile Аз преди не лягах без книга в ръка, но напоследък май "мишката изяде книжката", със срам го признавам.  Embarassed 
Искам да споделя, че Хиляда сияйни слънца на Халед Хосейни наистина е много тежка книга...и една от най- най- любимите ми, оставили траен отпечатък в съзнанието ми!  Peace Миналата година прочетох в оригинал на Kindle-a и А планините ехтяха- останах доволна, но "Слънцата" за мен са ненадминати, дори повече от "Ловецът на хвърчила"...

Аз какво....бачкам си, днес, утре и вдругиден по 12 часа, направо не знам кога ще боядисвам яйцата, сигурно в събота, 7ч. сутринта....  ooooh!
Утре също трябва да изляза рано- рано и да прекося половин София до централата на "Цибалаб" за едни контролни кръвни изследвания и урина, че ще ми изгори направлението... В този смисъл, с две ръце НЕ препоръчвам "Рамус".  Naughty

Честито на всички, узнали пола на бебето!  Grinning И аз вече нямам търпение, още 6 дни....  Crazy

# 747
  • Мнения: 16
Мами, връщам се от ФМ и съм доста притеснена...Д-р Чавеева в Щерев каза, че има малка киста в мозъка, малката...Трябвало до 32ра седмица да изчезне и тогава съм пак на ФМ. Не трябвало да се притеснявям... После АГ-то ме претупя и каза, че нямало страшно, не зависело нито от мен, нито от нея. Щом Чавеева ме искала чак 32ра седмица значи всичко било ок. Пък и тия прегледи били за това да се види има ли нещо предваритршно, а не след раждането.  Ще ми се да потърся второ мнение, часове за Марков записват чак за юни...Записах си час в клиниката на Марков за 22ри, при д-р Павлова.

Моля, ако някой има мобилния на Марков и би могъл, нека го каже. Или да препоръча друг лекар за ФМ, в София. Ей, толкова положително ми беше сутринта...
Връщам се да ви чета.
Наистина не се притеснявай, сестра ми като беше бременна и казаха за тая киста, но всичко си отшумя, така че не бързай да се притесняваш, случва се. Още повече, че са ти казали, че ще изчезне. Само не знам защо първо ни шашкат и после ни казват да не се шашкаме, но ......доктори #2gunfire

Цветелина Костадинова и на мен ми писна от тоя фраксипарин, ама няма как Sick
 

Последна редакция: чт, 17 апр 2014, 19:59 от Alexai

# 748
  • Мнения: 84
Момичета,  сменете фраксипарина с клексан и няма да имате буци или кръвотечение след убождането, защо се мъчите,  то не е за ден-два, за да търпите.

# 749
  • Мнения: 94
Момичета,  сменете фраксипарина с клексан и няма да имате буци или кръвотечение след убождането, защо се мъчите,  то не е за ден-два, за да търпите.

Мисля че и преди си ми казвала за клексана, но да те питам, изобщо ли не се получават буци от него? Лекарката ми последния път и тя ми предложи да го сменя с клексан, ама не ми даде рецепта, а без рецепта, май няма да стане.

Общи условия

Активация на акаунт