КОИ КАПКИ ЗА КОЛИКИ ПОМАГАТ?

  • 2 602
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 553
Моята дъщеря  повръщаше от Еспумизан.Сега сме на Саб Симплекс и съм доволна горе долу Peace

# 16
  • Мнения: 4 242
Кърмене при всяко промрънкване или признак за болка, понякога с часове, но гърдите сменях на не по малко от 3 часа (да не кажа и 4-5). Кърменето много успокоява, окситоцина в кърмата облекчава определено коликите и всичко е много по поносимо.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Аз съм много доволна от Саб Симплекс. За да имат наистина ефект, трябва да се дават по схема и да не се пропуска прием, независимо дали има колики или не. Аз давах 4х 15 капки дневно, през 6 часа. Действително имаше подобрение- не изчезнаха съвсем коликите, но минаваха значително по- леко и много бързо.
И аз така. Ама може би и беба нямаше кой знае какви колики. Не пишеш бебето на колко е и как го храниш. Ако го кърмиш си е важно да не го объркаш с някакви сокчета и други такива. Ние си бяхме само на кърма до 6 месеца като доста майки тук и нямаше особени проблеми.

# 18
  • Мнения: 3 760
И аз прилагах пиене на чай от копър + българския лактогонен /чиито съставки също са противоколични/. Определено има ефект. От как минах на кърмене на поискване /както го е описала Мери/, коликите съвсем изчезнаха. Между другото, избягваш ли коликогенни храни-бобови, зеле, шоколад, кафе, подправки, цитруси и т.н.?

# 19
  • Мнения: 435
Аз спрях да пия и ям мяко и коликите изчезнаха Laughing
На каката съм й давала Саб , но ефект нямаше .
Според мен лекарството е гушкане и кърмене  Hug
Успех   bouquet

# 20
  • Мнения: 369
На нас ни помагаха Саб Симплекс не съм давала чай,защото отказваше да пие бсякаква теяност освен мляко и намалих мойта консумация на мляко Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 127
Inafacol, другите капки не ни помогнаха въобще! Peace

# 22
  • Мнения: 2 242
При нас помогнаха Саб Симплекс. Има един друг почти безгрешен лек за колики – сешоар. Слагаш първо ръка на коремчето за да нагласиш разстоянието и после ‘запържваш’ Mr. Green Laughing . Зори накрая така свикна, че само от звука му се успокояваше Wink

# 23
  • Мнения: 2 471
Чай бебезан

# 24
  • София
  • Мнения: 1 457
Ние ползвахме Саб Симплек и единствения резултат беше че ни запекоха и то здравата  Twisted Evil
Затова те съвтвам да не даваш никакви капки, а повечко гушкане и носене ще свърши повече работа. Коликите ще си минат, когато му дойде времето  Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 164
Аз съм ползвала всички изброени, но като чух от една мама че Лефакса бил вълшебен едва ли не и била забравила какво са колики откакто ги давала  си поръчахме- но то май е и въпрос на настройка-но определено българските не ни  помогнаха.

# 26
  • Мнения: 1 999
Аз давах Еспумизан по няколко пъти на ден , но не мисля, че имаше кой знае какъв ефект. Хубавата новина е, че коликите отминават в един момент независимо дали даваш капки или не. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 3 886
не използвай главни букви за цяло изречение, защото това означава, че крещиш  Naughty
за капките - индивидуално
на моята беба й помагаха най-много Бебинос, но те са изключително горчиви и почти не й ги давах, защото нчма как да й ги сложа в млякото  Mr. Green
благодаря не знаех.друг път ше внимавам,малко сам тъпа newsm78 newsm78 newsm78 Joy

# 28
  • Мнения: 3 886
SEMEINA_25_SF, на колко ти е бебето? Сложи нещо отдолу, да се ориентираме за друг път.(хапваш ли ядките?)
Аз ползвах Еспумизан, но истината е че просто трябва да се изтърпи докато отмине... Няма лесно.
bubanka, ама все едни аватари си избираш... (колежке слингоносачке Joy)
оф много ми е трудно чета ама нешто ми е трудно за лентата не става.а 1 дете ми е на 5 г.а 2-рото е родено на 20.01.2006 Joy Joy

# 29
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
на нас лично ни момогнаха Саб симплекс- но не сме имали много силни колики ,трябва да се дават редовно и не се отлагат в организма
освен Саб,Еспумизан има Инфакол-но от чужбина
но най-доброто и на нас ни помогна е гушкането и топлото много често заспиваше в мен с коремче към моя корем това действа безотказно поне при нас  Peace

Общи условия

Активация на акаунт