Крем супи - пасатор или блендер

  • 8 525
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 422
Когато правите крем супа, какво ползвате за пюриране на съставките - пасатор или блендер?

Досега имах само пасатор и ползвах него. От вчера имам и блендер и се замислих като се сварят зеленчуците няма ли да са прекалено горещи дори и да им сложа студена течност за пюриране в блендера?

Последна редакция: пн, 31 мар 2014, 10:05 от Рози и рози

# 1
  • София
  • Мнения: 470
Първо ползвам подобно:
Скрит текст:
за мачкане и след това пасатор! Никога не съм правила в блендера!  Thinking Но,не мисля и да пробвам!  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 447
Имам и двете, но предпочитам пасатора. Просто включвам, пъхам в тенджерата и след минута всичко е готово. Освен това моят блендер е с малка вместимост - 500 милилитра, така че ще се налага да пюрирам на части.
НО при някои крем супи си трябва цедка, през която сместа да се прекара след пасиране, за да стане наистина гладка супата - например царевична крем супа. Там нито пасаторът, нито блендерът могат да свършат цялата работа.

# 3
  • Мнения: 1 338
С блендера става голяма цапаница, най-лесно е с пасатора, защото пюрираш директно в съда, в който ти е супата. Винаги съм използвала само пасатор. Само 1-2 пъти пробвах в блендера и то, защото нямах тогава пасатор под ръка. Каната на блендера ми е стъклена 1,75л - първо трябваше да оставя супата да изстине, после трябваше на 2 пъти да я пресипвам и пюрирам, защото наведнъж не се побра, а да пюрирам само зеленчуците, не ми се струва добра идея - харесва ми течността да се разбива заедно със съдържанието ...

Предложение/идея - ако искаш добави към първия ти пост и заглавието и някакъв текст за споделяне на рецепти по въпроса и темата да стане по-богата откъм всичко свързано с крем супите (мисля, че няма точно такава тема) ...

# 4
  • Мнения: 1 422
Моят блендер е голям - 1,500 мл. Днес правих доматена крем-супа и сварих сухи домати и чушки в малко вода заедно с листа от целина, после в блендера сипах цялото количество домати от консервираните ми и в тях варените зеленчуци. Самата смес при пасирането си остана хладка, защото доматите бяха преобладаващото количество, а те си бяха студени....

С пасатора досега вадех съставките с решетъчна лъжица в голяма дълбока купа и там пасирам, защото в тенджерата с течността не ми се получаваше съвсем гладка сместа  Thinking После връщам всичко в течността и доварявам няколко минути преди добавянето на зехтина или другата мазнина.

Ще ми е интересно и много полезно, ако някой сподели да се е справил с тази особеност с температурата.

Последна редакция: пн, 31 мар 2014, 10:05 от Рози и рози

# 5
  • Варна
  • Мнения: 478
Аз си ползвам блендера! Пускам си го и той си бърка! Варя зеленчуци с малко вода в микровълновата за около 15 минути (на два пъти на максимална мощност), слагам в блендера с още вода, затварям и пускам, после добавям подправки, масло и мляко (по желание), премествам в тенджера и заварявам още известно време. Досега блендер не ми се е развалял от топлото.

Общи условия

Активация на акаунт