До многодетните мами! 2

  • 18 984
  • 400
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 479
Добре дошли на новите мами   bouquet

# 286
  • Мнения: 331
ZDРАВЕЙТЕ, МАМИ!!!
 аз пак се позагубих, но нещо немога да смогна с времето...
сега, като е по-топличко,, гледам сутрин да излизаме навън с дребните, че вкъщи става лудница.
ДОБРЕ ДОШЛИ НА ВСИ1КИ "НОВИ" МАМИ! ТОЛОВА ОБЩИ неща можем да споделим тук, че наистина е у дома.
аз сега съм заета с търсене на нов дом... че вкъщи е вече досат тесничко... живеем 6 човека на 100 квадрата с една баня с тоалетна... затова си тръсим "3 спални, тухла, с асансьор, с гараж..." та и затова малко съм луднала...

желая ви много пролетни усмивки, милички!!!
а относно въпроса за "цветната бременност":
мойта зълвичка, като й казах, че ще имаме близнаци, но трябва да изчакаме и да не се радваме поне до 12 седмица, защото едното до тогава може да го загубим... и тя ми каза - ами то няма ли вече да е късно тогава... /демек за аборт.../ ooooh!

# 287
  • Мнения: 191
Здравейте момичета!   bouquet
От много време не ми оставаше време а и ищах да седна пред компютъра  Embarassed. Не, че сега съм сколасала ама си казах,че много ми домъчня за вас и исках да разбера как я карате  Grinning.
 Бабо Цоцоланке да не ти пука за неразборията в къщи (преставяш ли си ако няма кой да ти изцапа и разхвърли - ужас) аз съм на работа вече от половин година и все още не мога да се организирам напълно, но не съжалявам, че започнах работа защото така се чувствам по жива. С нищо не искам да заменя общуването с децата но смятам , че имаме нужда и от общуване с възрастни.
 Малко не съм в час със сдружението на многодетните майки  Embarassedно мисля да наваксам.
Изкарахме весело великден, месих козунаци, децата бочдисаха децата и после с голям ищах ги начупиха. Сега ни предстоят два рожденни дни на таткото и баткото, но нали сме си куцозлии купона за таткото ще го отложим защото малчо прихвана скарлатина и сме с червен кръст на вратата  Sick. Ама ще наваксаме на 7 май.
това е за сега ще отивам да будя малчо, че пак ще даваме лекарства.   bouquet

# 288
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
 bye привет на новите в отбора ни!priatel4e ,да не сме наборчета с теб,като гледам първите ни раждания са в една и също година,а колкото до ученето Stop не си само ти късно усетила се  Hug и аз смятам от тази година да ставам студентка smile3529бях се пробвала преди осем години ,но се отказах още първият симестър че ми предстоеше местене от Варна и се усложняваха нещата с разстоянието ooooh!
 мамила-успешно търсене на жилище newsm10
Raptorka при недоумението от това че ще раждам или вече съм родила четвърто дете-отговарях "Не е станал без да искаме-ходих специално да  си махна спиралата  #Sillyи ... #Shocked чак неможеха да повярват Crossing Arms
Козунаци и яйца - всичко е ометено до трошичка вече.Сега гледат с тъжни очи черешовите дръвчета с едни едри  Rolling Eyesама зелени череши.Сладоледа в най-малките кутийки е хит в момента.Мечтаят за плаж,ама аз с тез сланинки няма да се появам по родният бряг newsm78като ме срещнат познати да  ми викат пак "Олеее doh,неможах да те позная-много си пораснала "smile3506

# 289
  • Мнения: 11 607
Мами здр! Леле като гледам как се увеличават мамите с 4 дечица тук -...... чак ме е страх да не стоя много в темата,че току виж съм се заразила и съм забременяла  Grinning Grinning с четвърто!

Много искам мами и четвърто,но не сега! Ако ви кажа,че ни предстои толкова неизвестен май месец,чак не мога да повярвам,че незнам какво ще стане! молете се за нас да приключи всичко ОК и най-накрая да намерим пари и да започнем ремонта в къщи,защото вече чука на вратата!!! Имаме и други ангажименти и дано накрая на месеца всичко да е на шест!

Поздарви,бъдете здрави и ви прегръщам всички мами тук!

# 290
  • Мнения: 11 607
Имали сме отново рожденници - да ги поздравим!

Петър на мама gal4e е навършл вчера 12 години,а днес на mami3 съпруга има ден ден! Да са здрави ,да слушат и да помагат много в семейството!
Хайде да си направим един списък кой кой е при многодетните мами - напр. ето нещо примерно такова:

Баба Цоцолана - Вилизар-96г.,Рая-99г. и Йоан 03г.  и ако искате и нещо допълнително може да  прибавим - напр. нашите години

И този списък да стои винаги на първа страница наред с ЧРД-то независимо кой пуска нова тема за многодетните мами!

Какво ще кажете за предложенията?

# 291
  • Мнения: 21
 Здравейте, момичета! От дечурлигата и от работа не мога да се вредя до компютъра. Дидка, през декември навърших 40, та може и да сме набори.  PeaceМоичкият е отново без работа, ама нейсе ще оцелеем здраве да има Cry. Добре, че голямата учи и работи, пък и близначките работят след училище в Макдоналдс та се оправяме някак. Между другото каката и приятелят и живеят вече пети месец с нас и като си помисля децата ми станаха пет...  newsm78

# 292
  • София
  • Мнения: 1 677
Добре дошли на новите мами с много деца!  bouquet Hug

Честит рожден ден на вчерашния рожденник и на днешния също!Да са ви живи и здрави съпрузите и децата,мили момичета!
 newsm59

# 293
  • Мнения: 532
мама gal4e  ЧЕСТИТ РОЖДЕНИК ПЕПИ    /на патерици  smile3555
Щастие и късмет, весели игри и много завъртени шестици  smile3510
Дано да сте имали страхотно парти   bigdance2

mami3  newsm59 на тати КРАСИ

ДОБРЕ ДОШЛИ на новите мами!  bouquet
nami, на първа страница на темата пишем рождените дни на всички членове на семействата ни.  Laughing  да се знаем

priatel4e, вие вече сте включени в списъка, но главните герои мама и тати липсват  newsm78

Последна редакция: вт, 02 май 2006, 00:21 от wright

# 294
  • sofia
  • Мнения: 127
nami, на първа страница на темата пишем рождените дни на всички членове на семействата ни.  Laughing  да се знаем

Бързам да отговоря - Аз - nami или по-точно Надя - 09.04.1964 г., Мишо - 12.01.1957 г., Весела - 22.06.1981 г., Калоян - 27.12.1987 г. и Калина - 29.03.2000 г.

# 295
  • Мнения: 11 607
Мамчета здр! От днес нов работен цикъл започва! Аз не съм на курс и днес съм в къщи! Но да ви кажа що работа имам - 3 перални ме чакат,а и куп друга работа - като чинии напр,готвене. Почивните дни нищо не пипнах,щом разбрах,че днес няма да има курс и си бях пълноценно с децата - гости имахме,вчера бяхме сред природата - нещо като пикник с децата на едно приятелско семейство - излязохме в 13,30 и се прибрахме в 21! Пия сега едно кафе и хайде на работата дето все не се свършва!!!!!!

Лек ден на всички!

# 296
  • Мнения: 165
момичета, бясна съм!!!! #2gunfire #Cussing outужасно!!!!!!!!!!!!! не мога да не се оплача на вас!!!
бях пускала във форума тема че директорката на яслата ни иска месец май тригодишните да се взимат н а обяд за д аимало място за нови деца....та мамчетата /да са живи  и здрави че една без друга сме загубени/ми показаха закони черно на бяло къдет опише че децата родени от 01.01 до 30.01 се изписват юни месец  и тя няма право да ни кара да г о взимаме наобед...та въоръжих с е аз с наредбите и отивам при директорката....като човек-казвам и че съм отишла при нея като при жена да видим какв оможем да направим защото съм в безисходица и тя м ивика надменно"компромиси н е правя"...аз  и обяснявам че нямаме баби ,няма кой да го гледа-за един месец става въпрос ама аз наистина нямам алтернатива...с 4 деца съм- не мога да си позволя да остана без работа.....на което въпроснат агоспожа се обръща  и ми заявява "ами вие сте си ги правили четири-да сте му мислили"....честно,момичета, такъв зверски бяс н е бях изпитвала не помня отокга....просто се обърнах и с най-учтив тон и изсъсках"госпожо директор,при цялото ми уважение към поста ви това което казахте прозвуча ужасно грозно от устата н а една майка"....след което последваха нови нападения от нейна страна и когато и цитирах закона просто замълкна..каза ми само че ще гоостави до края на месеца цял ден но безкрайно съжалява че ни  е приела в  яслата си....нямам думи...

# 297
  • Мнения: 331
Reni,  не се ядосвай. в крайна сметка, нали си успяла да я притиснеш. добре че си била въоръжена с наредбите. ако наистина трябва да ги прима до юни, и не го направи, може да й спретнеш една жалба до общината, до отдела, който отговаря за градините - мисля че е по образование и здравеопазване, ама да не те излъжа - най-добре да я адресираш до кмета, пък той ще си я прати на който трябва.
омръзнало ми е от хора, които си правят каквото си искат, щом стигнат до върха на йерархията. то за една детска учителка това е върха - да стане директор. по-нагоре - накъде? /не искам да обидя никой, но си е така/.
всеки вика - няма закони. има си закони, всичко си пише в тях. единия проблем, е че не ги знаем, а другия е че КОНТРОЛА ГО НЯМА... КОГАТО НЯКОЙ НЕ ГИ СПАЗВА.
ОНЗИ ден си мислех, как господари на ефира решават за дни проблеми, които хората с години не могат да разрешат. ами първо - те проучват закона и се обръщат към отговорния за проблема инстанция. и ги изтъпанчват пред цяла България. тва е.
айде много целувки на всички!!!

# 298
  • Мнения: 21
 Голям пропуск! smile3511 - забравих да изложа параметрите на родителското тяло! Това май често ни се случва, да се позабравяме. И така - Марги 03.12.65г, Аси 21. 06. 63г.   bouquet

# 299
  • Мнения: 191
Рени, коя е тази градина? Направо съм шокирана #Cussing out то бива , бива ама чак толкова. Тя не е ли наясно че нашите деца и плащат заплатата. Това, че не плащаме такса за трето и следващо не означава, че тези пари не отиват в градината, нали се покриват от държавата.
Днес имах доста труден ден. Не ми е ясно манталитета на българина newsm78, че трябва да свърши всичко задължително в понеделник, чака на опашки ще кажеш, че ако си плати сметките в средата на седмицата ще се случи нещо ( а между другото последния срок беше миналата седмица  Mr. Green)> Сега се прибирам и напрово ми се полягва ама има няколко гърла които трябва да се нахранят.
Благодаря за пожеланията за рожденника ни! Черпя ви едно руло (защото той не пожела торта, аз имах намерение да направя ама си останах само с добрите намерения, макар, че бая време прекарах в темата "моите любими торти"и се възхищавах на творенията. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт