среднощно будене

  • 9 216
  • 92
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 96
Много ми е интересно да чета за другите неспящи бебоци.Голямата ми дъщеря като навърши 1 мес. и си спеше непробудно 8,9 часа ,но нея не съм я кърмила.Пиеше АМ.Малката сега е на 11 мес и сън повече от 3 часа накуп не съм видяла.Много се буди нощем .Вечер и през деня като я сложа винаги сама заспива ,но нощем иска да суче за да заспи отново (през деня не се кърмим–не иска).Странна работа newsm78

За кърмата съм чувала същото...че бебетата веднага "подушват" храната.

# 61
  • Мнения: 407
Морен ще пробвам две нощи да спя в другата стая дано си права  bouquetОбещавам да пиша какво е станало PeaceКато се замисля следобед спи по добре когато си шетам нещо а не спя при нея в стаята  Thinking

# 62
  • Мнения: 96
Морен ще пробвам две нощи да спя в другата стая дано си права  bouquetОбещавам да пиша какво е станало PeaceКато се замисля следобед спи по добре когато си шетам нещо а не спя при нея в стаята  Thinking

 Grinning Grinning пробвай, аз вече редовно го правя следобяд. А както казва нашия тати- " Значи както е тихо и спокойно, като се прибереш става лудница за 2 минути"..та спането едно на ръка, аз се чудя дали да се прибирам въобще вече Twisted Evil Twisted Evil

# 63
  • Мнения: 407
 Simple Smile Simple Smile Simple Smile И аз съм чувала тези думи от ММ за голямата  Peace

# 64
  • Мнения: 2
здравейте.имам три дъщери - на 4 години и две на 11 месеца.едната от близначките има трудности със заспиването - люлея я в кошчето,нося я на ръце,какво ли не.заспива за около час и пак започва да реве,ама рев да видите...може и по два часа да пищи.търпя я,но пречи на другите деца да спят и трябва да я взимам.близначките започнаха да спят по цяла нощ от четвъртия месец,самички отказаха нощното хранене.от два месеца обаче Йоанка е непоносима,заспива на ръце или в кошчето и щом я оставя в леглото,започва да реве.не искам да я уча да спи при нас,защото ме е старх да не я задуша.дайте съвет...понякога й давам ФЕНИСТИЛ,да заспи.има ефект след около 30 минути и спи през останалата нощ,но не е добре да й давам противоалергични без нужда.

# 65
  • Мнения: 2 850
Ами защо й даваш? Пробвай хомеопатия. И няма да я задушиш, майките усещат бебето и насън.

# 66
  • Мнения: 2
не съм много запозната с хомеопатията и не съм й много привърженичка,смятам че има предимно плацебо ефект.давам й,защото не мога да издържам вече на безсънието Simple Smile другите ми деца  спят и през деня са си активни - не мога да ги оставя сами и с Йоанка да  спим....

# 67
  • Мнения: 7
здравейте.имам три дъщери - на 4 години и две на 11 месеца.едната от близначките има трудности със заспиването - люлея я в кошчето,нося я на ръце,какво ли не.заспива за около час и пак започва да реве,ама рев да видите...може и по два часа да пищи.търпя я,но пречи на другите деца да спят и трябва да я взимам.близначките започнаха да спят по цяла нощ от четвъртия месец,самички отказаха нощното хранене.от два месеца обаче Йоанка е непоносима,заспива на ръце или в кошчето и щом я оставя в леглото,започва да реве.не искам да я уча да спи при нас,защото ме е старх да не я задуша.дайте съвет...понякога й давам ФЕНИСТИЛ,да заспи.има ефект след около 30 минути и спи през останалата нощ,но не е добре да й давам противоалергични без нужда.


В момента давам на детето си Фенистил, но по други причини....дори не знаех, че помага при безсъние. НО пак няма ефект. Пробвах и с хомеопатия, предписана от лекар, и все същата работа. По цяла нощ се приспиваме, спи 30 мин и отново мърморене, въртене. Просто не ми се е да заспивам вечер, като знам какво ме чака.

# 68
  • Мнения: 219
Фенистила е противоалергичен препарат и като повечето такива успива.Това е заради успокоителните вещества които съдържат.Обаче да давате противоалергични лекарства на здрави деца...,съжалявам но за мен това е просто недопустимо.
Консултирайте се с лекар все има нещо друго което да опитате.А и хомеопатията предписана от лекар няма да навреди ако не помогне.По-добре да пробвате някаква отколкото химиите като фенистил.
А доколкото знам и чайчета разни има...

# 69
  • Мнения: 96
Точно!- фенистила успива заради противоалергичните си съставки, и аз не мисля, че е правилно това че го даваш. Наистина пробвай с хомеопатични- аз използвам ИГНАТИА АМАРА 15 СНq, но след консултация с хомеопат и с комбинация с други хомеопатични- при нас се усети след една седмица успокоението /дори и болничен престой преминахме неочаквано спокойно/. Не знам момичета кой вярва и кой не вярва, но аз след няколко такива случая на нощно будене- с пищене, будене през половин час..и т.н. - три пъти до сега съм ходила да леят куршум на децата- 1 път на голямата /която беше и започнала да заеква даже/ и два пъти на малката- и трите пъти, както и предполагах имаха стрес - след 2-3 нощи вече спяха като пънчета Peace

# 70
  • Мнения: 832
здравейте.имам три дъщери - на 4 години и две на 11 месеца.едната от близначките има трудности със заспиването - люлея я в кошчето,нося я на ръце,какво ли не.заспива за около час и пак започва да реве,ама рев да видите...може и по два часа да пищи.търпя я,но пречи на другите деца да спят и трябва да я взимам.близначките започнаха да спят по цяла нощ от четвъртия месец,самички отказаха нощното хранене.от два месеца обаче Йоанка е непоносима,заспива на ръце или в кошчето и щом я оставя в леглото,започва да реве.не искам да я уча да спи при нас,защото ме е старх да не я задуша.дайте съвет...понякога й давам ФЕНИСТИЛ,да заспи.има ефект след около 30 минути и спи през останалата нощ,но не е добре да й давам противоалергични без нужда.

 Да не би да и растат зъби? Или да е гладна? Или студено или топло? Да не би да има колики?
Защото през 30 мин да се буди, значи нещо я тормози според мен...

Да, ви кажа ние имаме малък прогрес. Наблягам напоследък на обилното хапване към 7-8 и пиене на мляко поне 100 мл преди лягане. Дори и малко сучене преди да легне в 10ч. Започна да се буди само по веднъж или 2 пъти на нощ, даже 2 нощи се буди и сам започва да се приспива като си мучи сам или пък ако се наложи да го гушна заспива лесно. Иначе с татко му започнахме да се сменяме през една нощ и аз съм далеч по-спокойна и отпочинала, може би и за това той спи по-добре.

Последна редакция: ср, 16 апр 2014, 05:00 от AnMary

# 71
  • Мнения: 407
Аз пък пробвах да спя в другата стая , но.....няма ефект. Много се надявах да помогне. Изби едно зъбче и се надявам буденето малко да намали , поне 2,3 пъти.Някой път ми дотяга , друг път си викам че все някога ще порасне и ще спи цяла нощ. Ще следя темата , някой може да предложи нещо оригинално(без лекарства че съм твърдо против) bouquet Това с леенето на восък или нещо такова може и да помага Rolling Eyes newsm78

# 72
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 766
И при нас нещата са малко по-спокойни събужда се по 2 пъти на вечер.Може да е от хапването,взех да му давам кашичката за вечеря(около 19-20), вместо следобяд, и преди сън около 22 си посуква.

# 73
  • Мнения: 7
Ние си имаме същия малък ревльо, вече не знаем какво да го правим. Реве през деня, реве през нощта, буди се през 2 часа, а понякога и не заспива след 3 часа през нощта. Не е гладен, храня го през 3 часа с АМ. При нас е още по-зле, не иска да се вози в количка, съответно не можем да излезем навън, в колата също плаче. Не издържаме вече, на 4 месеца е и тежи 7,200 кг, нося го понякога цял ден само и само да не плаче. Не се приспива на ръце, понякога заспива на сушуар и така цяла нощ. Поне виждам, че не сме само ние, но като чета колко време продължава безсънието се отчайвам... Rolling Eyes Вече 2 пъти го оставям да реве в кошарата, но не спира по 1 час и накрая аз отстъпвам. Може би трябва да съм по-постоянна, но ми е жал и най-вече ме е страх да не му стане нещо, чувала съм за херния предизвикана от много плач. И при нас хомеопатията и билковите чайове НЕ помагат.

# 74
  • София
  • Мнения: 44 230
Не съм чела цялата тема, само първа страница - да пробваш да си го гушнеш при теб като се събуди, може твоята близост да му даде спокойствие и да не се буди, поне не толкова често.Иначе и моят се будеше до година и 10 месеца, по няколко пъти на нощ.

Общи условия

Активация на акаунт