Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 135

  • 120 625
  • 751
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 44
Здравейте отново!
МаринаД благодаря за подробните разяснения за мозайката .Доста търпение и прецизност се изисква но пък е станало много ефектно!!!
Мetchopooh тортата с картината е много оригинална .Прочетох разясненията за техниката която си използвала ,съшо и за стъкления ефект от блога на Ани. Благодаря че сподели опита си !
Тортата с бебчето е много стилна ,цветовото съчетание много ми допада!!!
Ani_dСтъклената глазура е много инетесна като ефект !!!Подробно си споделила опита си в блога ,но не събрах смелост да я пробвам за капак на роял .
Pam73 с интерес разгледах снимките от изложбата .
teditoSтопката е много сполучлива ,за героите не мога да кажа нищо не ги познавам иначе изглеждат съразмерни .
Miss Fineтакава торта се пренася много лесно на части
Първата торта ръбовете са малко заоблени ,за панделката както вече са те посъветвали виж видеото ще ти се получи по добре.Уж изглежда елементарно направата на панделка ,но не е . Втората излежда много апетитно.Третата мишлетата изглеждат добре ,доста са преяли със сирене ,самата торта излежда малко по висока в средата отколкото в краищата.
И да ви покажа един не особено сполучлив опит за панделка :Тортата се отпусна малко но желанието беше за по сочна торта.

Последна редакция: чт, 17 апр 2014, 15:29 от vilana

# 181
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Ако позволите един въпрос - как да залепя фондан върху захарни сладки (със същата форма и големина като сладката)?

Да, със същата формичка си изрязвай и от фондана Peace , с малко водичка се залепва идеално.
Успех Peace

# 182
  • Мнения: 46
радос, сега ще ти обясня подробно на лични съобщения, за да не спамим много  Embarassed

# 183
  • Мнения: 3 282
Да ви почерпя дами.Днес пораствам с още една година.
Скрит текст:

# 184
  • Мнения: 885
mimi0585 ,да си жива и здрава,много обичана.  bouquet
Тортата изглежда много апетитно. Heart Eyes

# 185
  • Мнения: 22
  Мими, честит рожден ден!!! Много здраве и късмет! Нестихващо вдъхновение и слънчеви усмивки!!!   bouquet  Hug bouquet
 вилана, доста прилично се е получила панделката  Grinning Още малко като поработиш върху изтъняването, ще стане перфектно Peace А...можеш да минеш с натопена в спирт четка, за да се почисти останалото нишесте по детайлите  Wink
Пухчо Мечо, чудничък е Олаф/така ли се казваше тоя снежко?/ Много ми хареса торта на тази тема БЕЗ снежната принцеса!
Веси21, гъбата ти се е получила! Това изродче не съм го правила, не ме кефи, но се радвам на твоето!
Аз пак...таковата...ще ви подосаждам с картинка  Embarassed Ама този месец много юбиляри има около мен  Laughing Ето тортата за юбилея на една дама

Иван Шишкин."Утро в боровата гора"/1889/...........от захар  Wink


Е, това беше част от тортата все пак де....  Laughing


Вътре беше с два вида крем- ванилово-сметанов с маскарпоне и ананасови парченца и сметаново-шоколадов.
Хайде стига толкоз досаждане! Wink Пожелавам на всички ви светли Великденски празници и много добро настроение!!!

# 186
  • Мнения: 55
Мими, честит РД!  Тортата изглежда гомляма вкусотийка Simple Smile


Искам да попитам, какъв цвят използвате за човечета и лица?  Този молд дали е хубав, или не става сполучливо бебенцето?

# 187
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
От мен засега едни Великденски сладки



Тортата по късно, още не е готова.

# 188
  • Мнения: 148
Привет, Дами!
Да взема малко да ви из коментирам, че все прелитам на бегом.
Tedito S,добре се е получила топката.Фигурките и на мен са ми трудни и затова ги избягвам.Самата комбинация от цветове,на топката и фигурките не ми допада особенно.
Доника Динева,явно свекървата е готина щом такава торта си и направила.Изпълнението и самата идея много ми харесва,но цветово не отговаря на моя вкус.Това лилаво ми идва във по вече.
Маринке,луда гъбо страхотна е тортата Гауди.Даже страхотна е меко казано,уникална е.Четох ти обясненията за мозайката и нищо не разбрах,като се видим на живо ще искам обяснения придружени със ракомахания.
Веси 21,много сладък Спондж Боб.
Мечо пух,и Олаф и сладките са супер.
Мими 0585,честит рожден ден!
Маринке,я сега дай подробности за формата на картината.Молдовете са ясни,но формата как постигна?
Сладката Мими,много сладки великденски сладки.
Сега да пусна и аз една тортичка.Тортата е със шоколадовите блатове на Ири,намазани със шоколадова фарситура и крем фалшив ганаш със маскарпоне и малко кокос.

Скрит текст:
[/spoiler]
Приятни Великденски празници момичета.Моята торта няма да е украсена,просто торта Естерхази за похапване.

# 189
  • Мнения: 160
Момичета, спряла съм се на този миксер, но  понеже до сега съм си бъркала с обикновен ръчен и имам нужда от насоки. Според вас добър ли е? За мен, така като гледам само за цената разбирам, че ме устройва  Joy иначе дори бъркалките не знам коя за какво е Wink Благодаря  много и пожелавам хубави празници за вас и семействата ви!
http://www.amazon.co.uk/Andrew-James-Electric-Stunning-Includes/ … f=cm_cr_pr_sims_t

Последна редакция: нд, 20 апр 2014, 14:06 от Pam73

# 190
  • Мнения: 38
Metchopooh i Vesi21,и на всички момичета,много ви благодаря за помоща,много сте ми полезни!!!!
Христос возкресе и весели празници!!!

# 191
  • Мнения: 3 282
Христос Воскресе.Благодаря ви момичета за хубавите пожелания. Hug  bouquet

# 192
  • Мнения: 277
Христос Возкресе,

на всички пожелавам да са много здрави, обичани и щастливи. много забавления със сладкото хоби

благодаря ви за идеите за домашна торта, почвам ги една след друга да видим коя ще се одобри. за тортата ми по / долу ползвах едни ванилени блатове, мисля от на ани блога, одобриха се. само дето са малко тежки и ми посмачкаха муса и шоко блатовете отдолу.

дитсън, много хубаво сърце и мноого изчистено. единствено подложката може би бих направила в бяло, про поглед отгоре да се откроява


марина, радвам се, че имаш толкова поводи напоследък и смелост за експерименти. наслада за окото отново. от известно време ми се иска да направя мозайка, по / скромен проект от твоя, но ме достраша. може ли да попитам какви бои ползва за оцветяването на мозайката. и цветовете ми допадат много. и това извеждане на гущера е много идейно

вилана, хубави цветове за тортата, какво е това зелено. за панделката са ти казали. мисля, че и с един оттенък на розовото щеше да е по/добре

мими, честит рожден ден. владееш ги ти апетитните торти

мечо, много готина снежна торта. страхотно си адаптирала стъклената глазура за леда и буквите. направо в молда ли изля. а буквите са страшно весели. по какъв повод ги правиш

ани, преди повече от 10 години като ходехме на банско, ядяхме страхотна медена торта в една сладкарница, която сигурно вече не съществува. много прилича на твоята. и домашна, не домашна, ще я правя. само дано съм уцелила кое тук се казва заквасена сметана.

ето я моята великденска торта. вътре е с 2 ванилови блата, 3 шоко на ири, ягодов мус и ванилен крем. гостите я харесаха. жалко, че не мога да опитвам, за да дам лично мнение. но сочна беше.
имах повече перипетии от обикновено, според мен от тежестта на горния ванилов блат. а и фондана ми се нацепи, което не ми се е случвало скоро. поне я свърших преди полунощ, отчитам го като голям плюс  Simple Smile


# 193
  • Мнения: 22
ХРИСТОС ВОЗКРЕСЕ! Мир и любов на всички вас и на семействата ви!
Благодаря за хубавите отзиви за картинката! Hug Диде, ще ръкомахам активно, когато кажеш! Обещавам! Simple Smile
Мегало, хич не й се плаши на мозайката! Иска малко повече време, но нищо трудно няма  Simple Smile За боите сега... Чакай да ги извадя, че са най-различни... така:
червено, синьо и лилаво- течни, на KROMA KOLORS
жълто-два вида- Elektric yellow и Yellow sheen airbrush color, на Ameri Color  
оранжево и зелено- течни, български, от Ремко
Синьо по-светло- разтворена в спирт перлена Starlight blue moon, на Rainbow Dust
Златно/фугата/- Gold Sheen airbrush color на Ameri Color
Различни нюанси получих при смесване на боичките.
 Да не пропусна- твоята торта е много готина! Хубав ръб си направила! И люлякът ми хареса!  Simple Smile

# 194
  • Мнения: 125
Здравейте, момичета. Имам нужда от помощ. Как мога да направя драгоценни камъни? От какво? Поръчах готови от ебей, но имам страх че няма да дойдат до тогава.

Общи условия

Активация на акаунт