Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 135

  • 120 704
  • 751
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 153
Веднага се сетих за тази торта на Марина https://www.facebook.com/photo.php?fbid=621245184560986&set= … ype=3&theater - такива ли? С изомалт са правени тези, но ти трябват и формички.

# 196
  • Мнения: 125
Веднага се сетих за тази торта на Марина https://www.facebook.com/photo.php?fbid=621245184560986&set= … ype=3&theater - такива ли? С изомалт са правени тези, но ти трябват и формички.
Да такива!  Къде се намира изомалт?

# 197
  • Мнения: 153
ами виж в сладкарските магазини от тортената библиотека, например тук
http://hitrini.com/category/18/sladkarski-konsumativi-i-esentsii.html?page=2
http://www.aromashouse.com/index.php?page=shop.browse&option … art&Itemid=94- това е магазин  AROMAS HOUSE

# 198
  • Мнения: 46
Христос Воскресе! Бъдете здрави и се обичайте!  bishop

metchopooh, релефът на баскетболната топка го направих с химикалка (без пълнителя).. кръгче по кръгче..  #Crazy Кофтито беше, че гледах да не стои на топло тортата и бързах, иначе не е кой знае колко неприятно Simple Smile Мерси за съвета за покриването на подложката  Peace Аз никога не ги покривам, защото в повечето случаи си ги хапваме вкъщи. И без това хвърляме целия фондан, защото не го ядем, ако покривам и подложката..  ooooh!
Този Снежко не го знам (сигурно е герой от някое филмче), но е страшно сладък. Искам да те питам за тези "черти" по чаршафа. Как ги правите?? Гледала съм назад в темите имаше едно дама, която правеше така тортите, но така и не разбрах как се получава това.
Моля, дайте рецептата за меденки  Praynig Виждам, че обсъждате някакви много вкусни меденки, но не разбрах има ли някъде рецептата? Благодаря, предварително!

ani_d, тази тортичка много прилича на Френска селска, но с по-дебели блатове.

vilana, кутията ми харесва много, особено розичките! Обичам такъв тип рози (не знам как се наричат). Само цветовете ми се струват малко бледи.. може и от снимката да е  Naughty Не съм правила панделка, но може би бих я изтънила малко  newsm78

МаринаД, чакай сега, чакай.. аз не мога да асимилирам  #Crazy Картината истинска ли е? Имам предвид изображението.. мечките в гората.. Това платка ли е? Боже, дано е платка  Praynig  Joy Рамката ти е един път! Безмълвна съм. Моля те направи някоя нормална, човешка торта, за да можем да коментираме Simple Smile Пред твоите нечовешки творби оставам без думи..

ditsan, харесва ми "стената" на тортата - релефа и борда  Peace Не обичам торти със снимки.. рисунки и анимационни герои- да, но снимки на хора малко ме плашат  Joy

Pam73, моят миксер е Зелмер, около 80 лв. беше, ако не се лъжа преди 2-3 години и си ми върши идеална работа. Според мен миксерът си е миксер.. не е нужно да е скъп и лъскав, а да бърка - нали все пак това е миксер, не лаптоп Simple Smile Лошото е, че не винаги скъпото е качествено. Хубавото е, че понякога и по-евтините неща вършат не по-лоша работа от скъпите Simple Smile

мегало, люлякът ти е страхотен! Със специален кътър ли го прави?

А аз покрай толкова козунаци реших, че ще минем на зеленчукова диета  Joy  От вътре е Морковена торта с крем от Маскарпоне и заквасена сметана. Стана много лека и приятна. Дядо ми е диабетик (тортата беше за него и баба) и гледах да е нещо не супер сладко, както аз обикновено правя. Беше ми адски приятно да правя тази торта. Много се забавлявах. Пуричките ме изнервиха малко, защото падаха, но с помощта на половинката ги задържахме, увихме с панделката и всичко беше ок Simple Smile

Garden cake by stefanova_teodora, on Flickr

Тук има и снима отстрани https://www.flickr.com/photos/109817217@N06/13942964001/in/photostream/

# 199
  • Мнения: 22
Христос Воскресе! Бъдете здрави и се обичайте!  bishop

metchopooh, релефът на баскетболната топка го направих с химикалка (без пълнителя).. кръгче по кръгче..  #Crazy

Оф, успокоих се!!! Лудите сме много Crazy Mr. Green Joy


МаринаД, чакай сега, чакай.. аз не мога да асимилирам  #Crazy Картината истинска ли е? Имам предвид изображението.. мечките в гората.. Това платка ли е?

Споко, бе жено!! Фонданова плака е! Laughing Хората са измислили сладкарските принтери, нека уважаваме труда им все пак...!!! Joy

# 200
  • Мнения: 46
Христос Воскресе! Бъдете здрави и се обичайте!  bishop

metchopooh, релефът на баскетболната топка го направих с химикалка (без пълнителя).. кръгче по кръгче..  #Crazy

Оф, успокоих се!!! Лудите сме много Crazy Mr. Green Joy


МаринаД, чакай сега, чакай.. аз не мога да асимилирам  #Crazy Картината истинска ли е? Имам предвид изображението.. мечките в гората.. Това платка ли е?

Споко, бе жено!! Фонданова плака е! Laughing Хората са измислили сладкарските принтери, нека уважаваме труда им все пак...!!! Joy


Хахаха Joy понякога се чудя как имам нерви за някои неща..
Добре, че е платка, защото ако беше казала, че си го рисувала с бои по фондан щях да си изхвърля всички инструменти и повече да не пипна фондан  newsm17 Наистина си се справила страхотно с картината  smile3501

# 201
  • Мнения: 277
marina, благодаря ти, страхотна си

тедито, люлякът не е със специален кътър, намерих в кътърите си един за жасмин, който за жасмин не ми хареса, ама някак си за люляк горе долу стана. но преди да изрежа издърпвах и слагах телта, режа, изтънявам и после дъствам. твоята торта е много весела някак си. готина градинка, тиквите най ми харесват. взирам се да видя някой гол охлюв, че при нас са напаст  Simple Smile

# 202
  • Мнения: 14
Здравейте, достааа отдавна не съм писала, но почти не ми остава време, имам 2 мъника на 2 годинки и един на 5 месеца, опитвам се да съчетавам гледането им с правенето на тортички от време на време.

Няма как да не отбележа тортата на :

МаринаД - страхотна, просто останах без думи, а ММ попита това торта ли е Simple Smile Поклон пред таланта ти Simple Smile

_Пепи_ - тортите книжки за много готини и идейни Simple Smile

 mar4ela - миньони, това са любимите ми герои и тортичката е много сладка Simple Smile

ani_d - тъкмо гледам твоята тортичка и се чудя къде съм я виждала и после се сетих във фб страничката ти Simple Smile Страхотна тортичка Simple Smile


Искам да ви попитам за торта от 35 парчета на 2 етажа, с какъв диаметър трябва да направя тортите и с каква височина, благодаря ви предварително ?


И за да не ми е празен поста, ще пусна няколко мои тортички Simple Smile

това беше торта за 10-тата ни годишнина

Ето една тортичка, която много си харесвам Simple Smile

Това е едната торта за рожденния ден на племенника ми

А това е другата му торта

Показвам и още една, която ми е много любима с костенурките нинджа

Стига толкова тортички, че много ще оспамя Simple Smile

Приятна вечер ви желая момичета, и продължавайте да ни радвате с вашите красоти Simple Smile

# 203
  • Мнения: 148
Megalo,сладка великденска тортичка.Нещо във цветовете ме смущава,не ми допадат особенно но не знам какво точно.Самият контраст между това зелено и обитото лилаво може би.
А за бялата подложка,ами тя такава беше първоначално но много рязък беше контраста и не ми хареса,затова сложих червено.
Тедито,много сладурска тортичка.Аз също не харесвам плаките,но за съжаление хората си ги искат.
Сладураната ,сладки тортички.
От мен за Великден торта Естерхази.Много се хареса у дома.Както се вижда бях бавничка със шоколада и украсата не се получи перфектно.

# 204
  • Мнения: 368
Pam73, няма да съжаляваш хич с Андрю Simple Smile Малко е шумен, но за мен е истинско съкровище.
Честит празник, момичета, имам да прегледам над 200 мейла, после се връщам при вас  Hug

# 205
  • Мнения: 44
Здравеите, момичета!
ditsan наистина е много вкусна торта Естерхази.Тортата сърце много ми хареса цвета.
sladuranata_толкова много торти наведнъж най много ми хареса с костенурките .
Не съм правила торта на 2 етажа 35 порции да не те подведа, но си мисля за 15 и 22 см диаметър и 10 см височина .
teditoS симпатична градинка сигурно баба ти и дядо ти много са се зарадвали
MegaloМного идейна великденската торта!!!Люлякътмного ми хареса ,  само  не разбрах кое издърпваш имаш ли някакви снимки
Зеленото е mint green на ameri color.Права си за оттенъците на розовото исках да е в един цвят но не успях да разточа по тънко беше много студено  ,оцветих още тесто и после  разликата но нямах време за поправки.
Това което се вижда като нишесте всъщност е брокат .
МаринаДОтново нещо красиво ,нестандартно!!! Тази картина я помня от детските си години, много популярна беше ,имаше я в почти всеки дом.Благодаря ти за подробното описание на цветовете които си използвала за мозайката,а пък аз да питам за оцветяването на рамката - какви бои си използвала?
И да ви покажа една торта която правих на скоро .Имах желание да направя и струни но не ми харесаха и ги махнах:

Последна редакция: вт, 22 апр 2014, 15:00 от vilana

# 206
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
Здравейте, дами, бих искала да попитам нещо. Не знам дали тук или има друга тема, ако е така, моля да ме извините. Но за първи път ще правя торта, която ще покривам със захарно тесто, което преди малко си забърках по рецептата, http://dimitranas.blogspot.com/2009/03/sweet-sprig-cake-step-by-step.html.
Докато го замесвах всичко вървеше добре, слагах по малко пудра захар и като сложих целия 1 кг. и побърках още малко изведнъж тестото омекна и започна да лепне повече, сякаш се отпусна и поразтопи. Изпаших се и го завих, както си е така, в свежо фолио и го сложих в кутия. Бих искала да попитам мога ли да го оправя някак или да изчакам до утре, пък тогава да видя как се е получило и да го мисля. Моля за съвет!

# 207
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Ето това беше  нашата торта, за празника.

# 208
  • София
  • Мнения: 122
Альона - ето близък план на буква излята от стъклената глазура на Ани, след ден престой в хладилника. Иглика има много хубави молдове за скъпоценни камъни, пиши и ще ти направи, ако нямаш координати пиши да ти ги дам. На мен ми остана от стъклената глазура и си седи начупена на кристалчета в шкафа, не е мръднала.

За който беше питал за буквите от глазурата на Ани - направих го по рецептата http://antoaneta77.blogspot.com/2013/12/o-15-o-o.html , след като го махнах от котлона го излях, но пак ми стана еластично, а не твърдо като стъкло/явно не го бях държала достатъчно на котлона/. Бутнах в микровълновата, четири пъти, за около 20-30 секунди, като всеки път разбърквах. Пак излях и си стана твърдо, начупих го и станаха доста реалистични стъкълца. Вдъхнових се и си излях и едни букви в молда на Иглика. Докато е течно сипвах, и обирах с нож, доста бързо стягаше. Като поизстине притисках буквата и ако има останало с леко влажен пръст го махнах ако имаше нужда дослагвах. Доста бързо ставаха за вадене, направих проба и бутнах в хладилника. В общи линии след цял ден престой се вижда, че леко се е разтопило, затова на тортата ги залепих около час преди да си я вземат и всичко е било наред. Първото го залепих с мъничко вода, но на тортата лепих с много малко глюкоза. Ефекта е доста интересен. Удобното е, че можеш да си направиш и да ги го съхраниш на кристалчета, после си топиш и си ползваш

# 209
  • Мнения: 84
Момичета, имам спешна нужда от помощ. Съвсем начинаеща съм в правенето на торти, покрити с фондан. Вчера си направих тортата и я оставих в хладилника да стегне. Започнах да приготвям масления крем и дойде проблема. Правя го по рецептата на Димитрана. Но захарта не иска да ми се разтвори. Стои като пясък в крема. Бъркала съм повече от час и не става. Накрая добавих и няколко лъжици прясно мляко, пак бърках и си стои така като пясък. Сега ще се опитам пак да го направя на ново, но къде греша ... Маслото ми е немско. Моля ви за съвет какво да правя!

Общи условия

Активация на акаунт