Излизането навън без придружител

  • 19 795
  • 293
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 1 500
Майката винаги дебне тайно  Simple Smile, дори и детето да е на 40-50 год. все си ти е дете! Mr. Green

Съгласна съм. Детето може да е много подготвено за живота и самостоятелно.
Може да се справя отлично с всяка ситуация, но това не значи, че майката не се притеснява.
Синът ми се движи сам по улиците, ходят с приятели до мола, на кино. Не съм го вързала до мен и смятам, че се справя сам доста добре, но това не значи, че не се притеснявам, докато не се прибере.

# 256
  • Мнения: 4 500
Сина ми е на 11 години, ходи сам до училище, излиза сам пред/около блока  Peace Но той се гледа самичък вече 2-ра година, доста е самостоятелен, но това не значи, че е без контрол от наша страна  Heart Eyes

# 257
  • Мнения: 68
Сина ми е на 11 години, ходи сам до училище, излиза сам пред/около блока  Peace Но той се гледа самичък вече 2-ра година, доста е самостоятелен, но това не значи, че е без контрол от наша страна  Heart Eyes
Браво! Трябва да си поговориш с майката на моя Sad

# 258
  • Мнения: 4 500
Нямаме избор  Confused И двамата работим с мъжа ми, излизаме в 7,00, прибираме се в 18,30  Confused Едната баба е на 330 км, другата е близо сравнително, но......не е за говорене  ooooh! От известно време дори детето пазарува малко - хляб, прясно мляко, храна за животинчето ни  Peace
Добро ни е детето  Heart Eyes
arthur , вие не го ли пускате детенцето? Ако си писал по-напред в темата, не съм я чела цялата, така че ме извини, моля  Embarassed

# 259
  • Мнения: 68
nefertari33 много е хубво децата да са самостоятелни! Важно и полезно е, макар да си върви с притесненията на родителите Sad Така, че аз просто завиждам Simple Smile

# 260
  • Мнения: 4 500
Аааааа, не завиждай, ума ми само в него  Mr. Green Crazy

# 261
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
Прочетох само последните страници. Ама това за нещо странно и рядко ли се приема, че дете на 11 години е самостоятелно Thinking Дъщеря ми е на 11. Отдавна пазарува - както в кварталните магазини, така и в малко по-отдалечени супермаркети, играят с брат си на кварталната площадка, или ходят на гости на приятелчета (той сега е на 7 и тя е отговорна за него) Ходи на народни танци сама пеша (15-20 мин от вкъщи). Понякога ходи на училище пеша (у-щето е на около 25 - 30 мин от вкъщи). Имат осигурен транспорт, иначе щеше винаги да ходи пеша, или с трамвай, но ако се успи и го изпусне, или пък в хубавото време сега понякога сама предпочита да ходи пеша. Сама си организира понякога придвижванията до някое училище за състезание/олимпиада (да се разбира произволно училище в София) - гледа в бгмапс къде се намира, избира маршрут. Ходи с такси, разбира се, но ние нямаме ангажимент да следим къде и в колко часа трябва да е - тя си го движи това... ходи с приятелки на кино (в мол) и се прибира сама понякога. Сама пазарува подаръци за рождени дни на приятелките си - имаме в квартала подходящи магазини, тя се организира, избира, аз понякога научавам в последния момент, че е на рожден ден. Преди година ходеше на плуване понякога сама, сега не ходи, но лятото пак ще започне, като ще пращам и брат й с нея... Единственото, на което държа е да й е зареден телефона, да си го вдига, а не да го забравя, да знам къде и с кого е и да има пари за такси, ако се наложи.
За протокола: понякога пращам и сина ми (7г.) да пазарува от квартален магазин сам (има пресичане на пешеходна пътека на умерено оживена улица), или пък излиза сам на площадката. За пазаруването му се притеснявам, но си мисля, че е необходима и полезна тренировка.

Последна редакция: сб, 17 май 2014, 14:05 от Тинкърбел

# 262
  • София
  • Мнения: 6 477
Сина ми е на 11 години, ходи сам до училище, излиза сам пред/около блока  Peace Но той се гледа самичък вече 2-ра година, доста е самостоятелен, но това не значи, че е без контрол от наша страна  Heart Eyes

Моята дъщеря е на същата възраст и се справя също като твоя син. Даже от няколко седмици има и "екстра" - ходи в събота за 2 часа до мола с още няколко съученички. Това си е на 4 спирки от нас, минава подлез и общо взето я мисля през цялото време, ама тя е много горда от оказаното доверие и винаги се прибира в уговорения час. С времето виждам, че се справя с нещата и тя се чувства значително по-самоуверена, спокойна и виждам даже някакво лидерство в нея. По принцип като по-малка беше много плахо дете и аз се притеснявах как ще започне да се справя с живота...Ми, справя се си добре, макар че аз съм на тръни..това е положението  Laughing

# 263
  • Мнения: 4 500
Eхееее, ми тя вече госпожица  Heart Eyes

# 264
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Дъщеря ми е на 12, отдавна е напълно самостоятелна. Условието е да знам къде и с кого е и да се върне в определения час. Метро, рейсове, молове, събития- посещава без много уговорки.
Често взима със себе си 9-годишния си брат.

Просто не искам да въвеждам безсмислени забрани, за да не се получи ефекта на "отвързаното куче".

# 265
  • София
  • Мнения: 6 477
Просто не искам да въвеждам безсмислени забрани, за да не се получи ефекта на "отвързаното куче".

 newsm10 newsm10 newsm10 Понеже навремето аз търпях безсмислените забрани и помня какво беше...

# 266
  • София
  • Мнения: 38 539
Да се отчета и аз - дъщеря ми е на 9. Откакто стана топло ходи сама на училище, което е много близко. Понякога остава сама в петък и ходи сама на курс по английски, като пресича един булевард на светофар. Понякога излиза сама до двора на училището - да си играят с приятелки.
Това е май засега, полека-лека - повече.

# 267
  • Мнения: 11
Аааааа, не завиждай, ума ми само в него  Mr. Green Crazy
И моят. Но това е нормално. И все пак важно е да не сме мами-орлици, а да ги научим как да мислят и да им дадем свобода Simple Smile

# 268
  • София
  • Мнения: 6 477
Аааааа, не завиждай, ума ми само в него  Mr. Green Crazy
И моят. Но това е нормално. И все пак важно е да не сме мами-орлици, а да ги научим как да мислят и да им дадем свобода Simple Smile

Няма начин, всяко орле в един момент трябва да се научи да лети и да напусне гнездото. Последното никак не ни се иска, ама няма начин  Peace

# 269
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
много интересна тема  Sunglasses моете дете е на 9 години и да си призная не мога да си представя
че след две години ще може самостоятелно да излиза....

Общи условия

Активация на акаунт