НВ-ВМХ, част 76

  • 39 671
  • 729
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 807
Браво момичета, сериозни сте  Hug .

Аз също открих сезона на овчето мляко и мога да дам препоръка крема сиренето да се прави от такова. Поне на мен от краве мляко ми става малко като извара, докато от овче прясно мляко става страхотия. Аз си правя и кисело овче мляко и докато има, краве почти не подквасвам. Освен това в едно близко село по пътя за Рилския манастир отварят магазин за биволско мляко, като обещават да правят и кашкавал и съм много хепи. Предполагам, че от биволско мляко ще стане още по-хубаво крема сирене, но е по-трудно за намиране. Ще видя там как ще са цените и как да се снабдявам, но поне пробване ще има.

# 661
  • USA
  • Мнения: 2 178
Хайде и аз да се запиша за фаста. Смятам днес да изкарам на кутийка маскарпоне, 230 г, 960 кк, на два пъти ще я изям- обяд и вечеря. А сутринта вече изпих 1 кафе с лъжица кокосово масло. Само дето май маскарпонето е 100% мазнини, поне така пише на опаковката-1 с.л. е 60 кк, Калории от мазнини-60кк.
За утре не съм го мислила още, ще видя как ще се чувствам и какво ще ми се яде.

# 662
  • Мнения: 525
Направих три дневния фаст и май ще продължа с фффф....оф другото ф  Laughing.
Мисля че около 1кг е разликата, но утре по точно....
Ще чета за факирстването....зеленчуци не може нали..само месо, яйца и мазнини.
Най вероятно ще го правя на няколко дни за по ден.

Последна редакция: пн, 14 апр 2014, 22:14 от Dandulina

# 663
  • В Балкана
  • Мнения: 672

Тази седмица започва и завършва с яйца Joy Не е страстна, ами яйчена седмица за нас тук   Wink

Стриктно мазна и богоугодна, бих казала аз.
Нали знаете, че Господ е бил на ВМ НВХ.  smile3521 С любезното съдействие на  W'A'S'P' - http://spidersport.com/forum/viewtopic.php?p=132895&highlight=#132895

За факирството съм запазила един линк на W'A'S'P' - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=692917.msg23845123#msg23845123

# 664
  • Мнения: 6 347
Отсега заявявам (за четящи модератори и администратори Wink), че ако темата прескочи 50 страници днес, няма да имам време да отварям нова преди вечерта, така че сори.

# 665
  • Мнения: 20 250
Моята приятелка обаче се побърква от главоболие. Личи си, че не е адаптирана към горене на мазнини, поне аз така си го тълкувам.
И аз така мисля, миналогодишният фаст го правих скоро след като минах стриктно на режима и ме болеше главата, сега ми нямаше нищо. Каза ли и да пие вода със сол, това е решението.

Съдейки по резултатите ми от двата фаста, ви препоръчвам масло вместо останалите млечни продукти.

# 666
  • Мнения: 6 347
Аз мисля, че хора, които не са били достатъчно дълго време преди това на НВ-ВМХ, въобще не трябва да се захващат с фаст Rolling Eyes И всъщност мнението ми за всякакви видове фастове - и Аткинсовия, и факир - е, че трябва да се ползват само в случай на много продължителен застой след наистина много стриктно хранене поне за няколко месеца, но без резултат по отношение нито на мерките, нито на килограмите. И говоря за наистина сериозни случаи, примерно да сте били 150 кг, да сте слезли на 120 и да не мърдате оттам поне 3-4 месеца въпреки много изчистеното хранене. Иначе ми се струва, че е безсмислен стрес за организма, ако става въпрос да кажем за последните 2-3 кг при вече нормално или ниско тегло. Но всеки си знае. Peace

Не искам да ви критикувам, нямах предвид това Hug А просто имах предвид, че човек трябва да мисли за здравето си най-напред, а ми се струва, че много често се търсят "преки пътища" на всяка цена, независимо какви биха могли да бъдат последствията. И една иначе добра идея (тази за фаста) се изражда до поредната диета. Rolling Eyes

А иначе ми е ясно, че всеки си има определена представа как иска да изглежда или примерно след като преди се е харесал някак, а после е качил някакви килограми през зимата, иска да си се върне на стартовата позиция. Разбирам, но все пак имайте едно наум, че тялото помни и не прощава грешките ни Hug (макар че наистина този тип фаст все пак е значително по-здравословен от плодуването например). Аз допуснах страхотна грешка миналата година (от недостатъчна информираност и недостатъчна наблюдателност) и още си плащам, а кой знае и още колко дълго ще трябва да плащам ooooh!

А между другото, идеята за маскарпонето за този фаст според мен е много по-добра, отколкото крема сиренето. Simple Smile

Последна редакция: вт, 15 апр 2014, 08:27 от Cioccolata

# 667
  • София
  • Мнения: 2 995
Ами при мен се получава вече 4 месечен застой с 5 излишни килограма, въпреки, че бях стриктна с около 30 грама въглехидрати дневно и 300-400 калории дефицит  Confused
Днес кантарът помръдна лекичко надолу, при мерките промяна нямам (не съм и очаквала). Чувствам се добре, бодра и лекичка като перце, дори изобщо не съм гладна. Засега нямам причина да спирам. Ако почувствам какъвто и да е дискомфорт ще спра веднага, разбира се.

# 668
  • Мнения: 6 347
Да, всеки си знае и всеки си преценява Hug Аз само предупреждавам, че може да последва разочарование, макар че точно този вид фаст едва ли би нанесъл някакви сериозни вреди на здравето, освен ако не се злоупотребява прекалено често с него.

# 669
  • Мнения: 20 250
Аз мисля, че хора, които не са били достатъчно дълго време преди това на НВ-ВМХ, въобще не трябва да се захващат с фаст Rolling Eyes
И аз мисля така.
Асос, ти роди скоро, моето лично мнение е, че много бързаш, хормоните ти още са разбъркани.  Peace Hug

Шоки, ще се радвам ако искаш да споделиш каква грешка си допуснала.  Blush

# 670
  • Мнения: 6 347
Грешката засяга мен, а не повечето тук Embarassed Посред зима реших, че мога да спра витамин Д и го спрях за малко повече от месец. И си разбърках така хормоните, че не е истина ooooh! Разбира се, просветна ми каква е причината и върнах витамин Д, отначало дори в ударна доза, и положението започна да се подобрява, слава богу. Но и досега не мога да си върна параметрите на цикъла, които имах преди тази грешка ooooh! Точно това беше причината да започна да чета толкова много за вит. Д и да попадна на доста интересни проучвания за ролята му при поликистозата. И заключението ми е (на базата на прочетени абстракти от проучвания), че вероятно има генетични "дефекти" в метаболизма на вит. Д, които водят до автоимунните заболявания и до поликистозата (полиморфизми се наричат). А в моето семейство случаят е точно такъв - наличие и на автоимунно заболяване, и на поликистоза. Затова предполагам, че вит. Д е толкова важен точно при нас.

# 671
  • Мнения: 20 250
Благодаря за споделеното, дано се оправят скоро нещата. Ще предам инфото на дъщерята, да почете малко по въпроса. Ако ти е удобно, може ли да пуснеш някой линк, когато имаш време   bouquet
И аз съм го спряла моят защото свърши, а новият още не е пристигнал.

# 672
  • Мнения: 6 347
Та идеята ми е, че понякога човек мисли, че прави нещо хубаво и правилно за себе си, а то се оказва грешка, но го разбира късно. Обаче тялото помни, и то много дълго време.

Леми, ето за поликистозата:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23246977
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21389086

За автоимунните:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23979957 - за диабет тип 1
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23238772
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23359064
http://link.springer.com/article/10.1007%2Fs12020-012-9812-y - ето тук за щитовидната жлеза

И още може да се намери. Така че явно вит. Д трябва да се има предвид като важен фактор при автоимунните заболявания и при поликистозата, но точно колко е влиянието му във всеки отделен случай - това не може да се каже предварително. А и това са неща, които тепърва има да се проучват. Но ако човек си е забелязал някаква връзка на своето състояние с вит. Д, мисля, че трябва да обърне внимание.

Последна редакция: вт, 15 апр 2014, 09:13 от Cioccolata

# 673
  • Мнения: 20 250
 Ако ти е удобно, може ли да пуснеш някой линк с инфото за вит Д и поликистозата , когато имаш време    bouquet

# 674
  • Мнения: 6 347
Виж по-горе Wink Дадох линкове към абстракти за полиморфизми на вит. Д при поликистозата и при автоимунните. Но това не значи много само по себе си, а само че е възможно вит. Д да има по-голяма роля точно при хората с тези заболявания, отколкото при останалите хора.

Общи условия

Активация на акаунт