Себореен дерматит - Sebomax или Alzeda

  • 249
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 241
Здравейте,
Кажете кой от тези продукти сте ползвали за премахване на пърхут от косата, имам себореен дерматит по лицето, на скалпа е само пърхот
Доктора ми каза за тези продукти
и двата са български
1."Sebomax" лосион на марката Biotrade
2."Алзеда" гел на българската марка Зеда

На пазара има много, шампoани и лусиони на френските марки Bioderma, Aven, Ducray, Ла роше росай и др.както и други марки и български също така....
Някой дали е ползвал някой от тези българските и има ли ефект.
Лицето го третирам със Дактакорт и Сенсибио ДС+ крем на Биодерма

Последна редакция: сб, 03 фев 2024, 17:07 от pavlin_76

# 1
  • Мнения: 4 009
Себореята при всеки човек се повлиява от различни неща и различни съставки. На някои им действа най-евтиния шампоан Здраве, други трябва да комбинират Дюкре за 50 лева с кортикостероиди, за да им се махне. Съответно след време скалпът привиква и трябва да се смени съставката на шампоана, който се използва.

Колкото човека ти отговорят тук - толкова различни мнения ще имаш за това, кое действа при тях.

Най-добрият начин е да започнеш с каквото и да е, и да гледаш дали се повлиява. Ако не работи - сменяш. Ако работи - караш на него, докато скалпът привикне - след това купуваш друг шампоан/гел/лОсион против пърхОт с друга съставка и пробваш него.

# 2
  • Мнения: 241
Себореята при всеки човек се повлиява от различни неща и различни съставки. На някои им действа най-евтиния шампоан Здраве, други трябва да комбинират Дюкре за 50 лева с кортикостероиди, за да им се махне. Съответно след време скалпът привиква и трябва да се смени съставката на шампоана, който се използва.

Колкото човека ти отговорят тук - толкова различни мнения ще имаш за това, кое действа при тях.

Най-добрият начин е да започнеш с каквото и да е, и да гледаш дали се повлиява. Ако не работи - сменяш. Ако работи - караш на него, докато скалпът привикне - след това купуваш друг шампоан/гел/лОсион против пърхОт с друга съставка и пробваш него.
Точно такива като Вас много ги "Обичам", пиша във движение и да имам грешки, не погледнах, защо трябва винаги да има такива като "Вас"които да акцентират със насмешка(ирония) и да правят забележки.
Благодаря, лек ден!
Питам за двата продукта, които съм посочил, ясно е че на всеки действа различно.

# 3
  • Мнения: 10 377
Мой близък с такъв проблем е много доволен от Липобаза за лицето.

Общи условия

Активация на акаунт