ЛЮБИТЕЛИ НА КУЧЕТА - 49 тема

  • 53 806
  • 749
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 622
Деси, защо изпадаш в такива подробности, но ето го предаването, цитата е верен http://novanews.bg/news/view/2014/03/31/71781/, 6.25-тата минута.
Прото много ми хареса обяснението на клуба и считам, че е полезно за всички бъдещи пък и настоящи стопани на кучинки Simple Smile

Последна редакция: вт, 01 апр 2014, 14:02 от Маша от долината

# 16
  • Мнения: 406
И аз да се присъединя към вас- от 3 седмици си имаме кученце -Голдън - казва се Айра . Много ще съм благодарна ако ми помогнете със съвети относно отглеждането и възпитаването . Само ще кажа че от втория ден при нас , тя се научи да си пишка на пелена , без да прави пакости, знам че са умни кучета но не очаквах толкова бързо да свикне . Сега проблема ми че не иска да върши работа навън -от 2 дена вече правим кратки разходки сутрин и вечер но си върши работата вкъщи на пеленката .Сигурно е рано -сега тепърва опознава външната среда а първия ден беше мъка с каишката -страх и ляга и не мърда , днес беше втория ден и почна да ходи по-уверено и по -смело
Ще се научи да си върши нуждите и навън, но и трябва по вече време, за сега и е интересно всичко вън и се отплесва.Хубаво е да я събираш с други кучета за да свиква с тях, освен това тя ще гледа какво правят и ще го прави и тя социализацията е много важна за развитието на кучето ти, трябва да свикне със шума от колите с хората и с себеподобните си, разхождай я по вече за по дълго време.Прочети в началото на темата съветите на Фея за възпитанието, храненето и социализацията на кученцето, определено ще ти помогне за в бъдеще в общуването с нея.https://docs.google.com/document/d/1w30P-1WzOCoXQuIz6Hwi69ZnfGc3 … o7k_tCk_5GQg/edit
Машке, съгласна съм с теб и с казаното от човека от клуба и не смятам, че кучето е станало агресивно защото са му отрязали ушите.Вярно е, че има забрана за това, но не това е причина за агресията.

Последна редакция: вт, 01 апр 2014, 14:22 от Тони-мама

# 17
  • на морето
  • Мнения: 103
Такааа,  фотогалерията е вече актуализирана .Всички сладури са заели местата си в нея . Hug

Специални поздрави за адашката Лора  Peace Grinning
Добре дошла и на сестрата на Маша от долината / че и рима има / Laughing и малкото пухче .

Страшно се притесних за Брук , но слава богу , че върви към подобрение .Стискам всички налични палци и лапички !  Peace Praynig
Феичка , както искаш го разбирай , но най -чистосърдечно ми е мъчно за тебе ...Като му гледам снимките на Берко , мене ме сърбят ръцете да го намачкам, пък не мога да си представя какво ти е на тебе ....Гуш !
Благодаря ти , че не ни забравяш !  Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes

Имало е коментари за къпането ....Ами ...Лора вече година стана не е къпана .Горе -долу по веднъж -два пъти годишно й се случва . Обикновенно дтория път е поради някакви извънредни причини . Аз , лично , нямам проблем с това .

# 18
  • Мнения: 1 786
А на колко месеца е Айра ?

# 19
# 20
  • Мнения: 459
Здравейте любители на кучета! Пиша за първи път в темата. От четири месеца имаме куче: кавалер кинг чарлс шпаньол, женска е, казва се Карина. Много любвеобилно и добро куче. Проблемът е, че направихме грешката да й разрешим да спи при нас и сега няма отърване. Спи ми на възглавницата, до мен, натиска се да се навира между нас под чаршафите .... напоследък не можем и двамата със съпруга ми да спим спокойно. Когато й покажа флакона с капките за почистване на уши, тя веднага се скрива под леглото и заспива там. Веднага след като ние заспим и тя се промъква на леглото, опасна "лисица" е. Носим нейното легло, казваме й "долу", слагаме ме я на леглото й ....тя си знае нейната.
  Знаем, че сме допусна ли грешка, предполагам , че ще ме упрекнете, но ми се иска ако някой знае някакъв начин (поне да пробвам) да я откажа от този навик.
  Извинявам се ако въпроса е коментирам ,но все още не съм прочела всички 48-ем теми назад.
  Благодаря Ви!

# 21
  • виртуално
  • Мнения: 2 867
В кръгът на шегата, но всички кавалерчета спят в леглото на стопаните.
Нали това е било едно от предназначенията на тази порода, да топли кралете и да събира бълхите.

Щом веднъж сте го разрешили, сега ще е два пъти по-трудно.
Трябва постоянство и няма да стане бързо.

# 22
  • Мнения: X
Благодаря на Аша за темичката!   bouquet

Днес времето беше разкошно и си направихме хубава разходка. Ето малко данък:

Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:

d_ivanova Добре дошла! Моя мъник спи при нас в леглото и ми е много приятно, да се гушкаме. Вие щом не искате така, може да му преместите леглото в друга стая или в коридора.

SVETLA BO Добре дошла и на теб!  bouquet
Слагайте снимки на кучовци, момичета.  Hug

# 23
  • Мнения: 459
Хареса ми шегата ти Simple Smile пък и нали е 1-ви Април ... наистина така пише за тях, добре че няма какво да събира  Laughing

# 24
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
А на колко месеца е Айра ?

Айра на 08.04 ще направи 3 месеца
ето и снимка от вчера

# 25
  • Мнения: 459
**Sisi**, проблема е, че като я оставим навън в коридора и започва да драска по вратата, да скимти и лае. Все още нямаме деца и когато (живот и здраве) забременея не ми се иска да ми скача близо до корема или да ми спи на главата, както прави сега Simple Smile. Знам, че ще има такива които ще си кажат "ами да сте мислили по-рано", Да така е , но тази липса на дете ..... си каза думата Sad разглезихме я.
 Нямам против да спи в стаята, но поне да не е на леглото.

п.п. Опитвам се да кача снимка, но нещо не ми се получава ...

# 26
  • Мнения: 1 978
На мен ми стана много мъчно за човека, изглеждаше искрено разстроен от случилото се Tired

И освен това каза: "Храним кучетата с кучешки консерви и хляб", а не цитираното в писмото "винаги са яли хляб, от време на време гранули".


Точно така се изказа лелята в едно интервю - "Винаги са яли хляб , от време на време гранули" ...
Честно казано аз не мисля, че трябва да евтанизират дветеб кучета, даже съм много против... Това, че собственикът не си е свършил работата, възпитавайки ги е друг въпрос...  Naughty


Рапунцел ,  моята мадама две години и половина спеше в краката ми и се настаняваше доволно на дивана до мен, но след като се преместихме да живеем отделно с МП и много бързо се научи да не се качва абсолютно никъде. Много индивидуално е за всяко куче, все пак всеки кучо си има отделен нрав  Mr. Green Mr. Green Joy

# 27
  • Мнения: X
Много е хубава Айра.  Heart Eyes

d_ivanova Ще вие и лае половин час и после ще заспи. Другия вариант е, да и се карате, като се качва, но ще изисква време.
Качи снимка в prikachi.bg, после копирай линка тук в отговора си, маркирай го и натисни бутончето за "Вмъкни изображение".

# 28
  • София
  • Мнения: 9 850
Ей, ще ви изпусна! Да се запиша, докато е време Simple Smile
d_ivanova, затваряте я в коридора. Ще вие, ще скача, ще квичи, но до време, точно както Сиси казва. Следващата вечер ще е по-малко, по-следващата още по-малко и след време ще престане съвсем. Много е важно, ако почнете да го правите това, да не обръщате никакво внимание на виенето, лаенето, квичането. И за да не притеснявате съседите, които искат да спят, започнете през деня най-добре Simple Smile

# 29
  • Мнения: 459
Нашата Карина


Общи условия

Активация на акаунт