ЕНДОМЕТРИОЗА - тема 8

  • 66 533
  • 763
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 631

бях диспансеризирана за Хашимото (само МАТ на горна граница)

Какво взимаш за Хашимотото?

В момента нищо; оказа се, че високия МАТ не се сваля с л-тирокс(ин); моят намаля - беше 1,5-2 над горната граница, сега е около и малко над - в рамките на 5% над нея.
(има цяла тема подобна на тази във форума за Хашимото)
Иначе са ми изписвали също и селен и лимфомиозот (хомеопатичен продукт).

Последна редакция: пн, 01 дек 2014, 20:32 от lady_Joy

# 511
  • Мнения: 631
Lady joy ...
....какво значи лошо качество на яйцеклетката?
И аз това се чудя  newsm78
Също толкова митичен ми е т.нар. "имунологичнен" отговр от ендото в какво точно се състои-какво точно отражнеие дава- питам  докторите дли имат връзка с имунологията (НК-клетки и т.н.), която пускаме - "не", а с алергиите? (моите са много силни към много различни  неща) - "не".

# 512
  • Мнения: 359

бях диспансеризирана за Хашимото (само МАТ на горна граница)

Какво взимаш за Хашимотото?

В момента нищо; оказа се, че високия МАТ не се сваля с л-тирокс(ин); моят намаля - беше 1,5-2 над горната граница, сега е около и малко над - в рамките на 5% над нея.
(има цяла тема подобна на тази във форума за Хашимото)
Иначе са ми изписвали също и селен и лимфомиозот (хомеопатичен продукт).

Да, антителата не се влияят от л-тироксина. На мен само 200мг селен ми изписаха, и аз напоследък не го вземам много редовно. Ще прегледам темата която спомена.

# 513
  • Мнения: 359
Lady joy ...
....какво значи лошо качество на яйцеклетката?
И аз това се чудя  newsm78
Също толкова митичен ми е т.нар. "имунологичнен" отговр от ендото в какво точно се състои-какво точно отражнеие дава- питам  докторите дли имат връзка с имунологията (НК-клетки и т.н.), която пускаме - "не", а с алергиите? (моите са много силни към много различни  неща) - "не".

Качеството на яйцата се влияе от различни показатели включително гени и възраст. Намалява значително с възрастта. За ендометриоза/имунология/качество на яйцата аз лично съм пускала доста информация. Преди няколко страници пуснах линк с презентация на Др Бреверман, където той говори за ендометриозни хаплотипове  т.е. генетична предопределеност. Също така за връзката ендомретиоза/Хашимото.

Щом имаш алергии не би трябвало да се омаловажава имунната реакция на организма. Препоръчва се антихистаминен протокол и Хюмира, доколкото знам.

Не очаквай повечето лекари да си имат идея какво ги питаш, това е ново поле и не достатъчно изследвано. Аз съм убедена че след десетина години ще бъде масова практика. Навремето Др Шер когато е направил първата инсеминация с сентрофугирана сперма, се е считало за новаторство а сега всяка клиника го практикува.

# 514
  • Мнения: 631

Препоръчва се антихистаминен протокол и Хюмира, доколкото знам.

[/quote]

Здравей Алинея, Хюмира го дават за ревматизъм и лупус, а на теб са ти го изписвали за алергии, ако разбирам правилно? За пръв път чувам за него, на мен ми изписаха само само антихистамини, кртикостероиди и бронходлиататори.
Исках да попитам също относо втория аборт в 8 седмица - това за биохимична бременност ли се води? ( Докторката нищо не ми каза по въпроса.)
А ти в момента  тироидит ли лекуваш, затова ли засега изчакваш със следващия опит?

Последна редакция: ср, 03 дек 2014, 08:06 от lady_Joy

# 515
  • Мнения: 359

Препоръчва се антихистаминен протокол и Хюмира, доколкото знам.


Здравей Алинея, Хюмира го дават за ревматизъм и лупус, а на теб са ти го изписвали за алергии, ако разбирам правилно? За пръв път чувам за него, на мен ми изписаха само само антихистамини, кртикостероиди и бронходлиататори.
Исках да попитам също относо втория аборт в 8 седмица - това за биохимична бременност ли се води? ( Докторката нищо не ми каза по въпроса.)
А ти в момента  тироидит ли лекуваш, затова ли засега изчакваш със следващия опит?
[/quote]

Аз нямам алергии, но във форумите на фертилити френд пишат доста момичета с такива проблеми и от там съм запомнила. Антихистамините и стероидите по време на стимулация ли ги взимаше? Аз това имах предвид. ето малко инфо от сайта на Бреверман.

http://www.preventmiscarriage.com/Reproductive-Immunology/Treatm … -Adalimumab-.aspx


Не мисля че помятане в 8 седмица е биохимична бременност, то си е ранен аборт. Мисля че биохимични са бременностите при които не се е стигнало до добра имплантациия и приключват много рано. Но не съм лекар така че не знам каква е медицинската дефиниция.

За Хашимотото взимам само селен, ТСХ ми е в норма. Така че нищо не лекувам. Имам две ИВФ тази година и те ми изчерпаха застраховката, така че в момента съм на друга вълна.

# 516
  • Мнения: 2 140
Вчера бях при билкаря д-р Желязков и той счита, че ендометриозата се появява от проблеми с хипофизата. Така като ви слушам, почвам да му вярвам ...
Да е помогнал на някого тук д-р Желязков?

# 517
  • София
  • Мнения: 8 131
Как се обоснова? Какво е обяснението?

# 518
  • Мнения: 737
Не мисля че помятане в 8 седмица е биохимична бременност, то си е ранен аборт.
И аз така знам. Биохимичната бременност не може да се установи на ехографски преглед. Пиключва някъде 5-6 седмица.

# 519
  • Мнения: 631
Благодаря ви за отговора!



....... Антихистамините и стероидите по време на стимулация ли ги взимаше? Аз това имах предвид. ето малко инфо от сайта на Бреверман.


Алинеа, и двете ми бременности са спонтанни.

# 520
  • Мнения: 359
Благодаря ви за отговора!



....... Антихистамините и стероидите по време на стимулация ли ги взимаше? Аз това имах предвид. ето малко инфо от сайта на Бреверман.


Алинеа, и двете ми бременности са спонтанни.


Moже да си от жените коите забременяват но не могат да останат бременни и причините за това може да са различни, включително имунологични. Какво казва лекаря ти?

# 521
  • Мнения: 359
Вчера бях при билкаря д-р Желязков и той счита, че ендометриозата се появява от проблеми с хипофизата. Така като ви слушам, почвам да му вярвам ...
Да е помогнал на някого тук д-р Желязков?

Какво имаш предвид? За много неща си говорихме в последните няколко страници, но не и за хиповиза. Хипофизата отделя ФСХ хормона, който кара фоликулите да растат.

# 522
  • Мнения: 2 140
Еми говорехте си за щитовидна жлеза. А все пак функциите на щитовидната жлеза се регулират от хипофизата, която пък се регулира от хипоталамуса.

# 523
  • Мнения: 631
Moже да си от жените коите забременяват но не могат да останат бременни и причините за това може да са различни, включително имунологични. Какво казва лекаря ти?

Повтори се сценарият от преди година. В началото на същия цикъл, на който забременях, лекарката ми каза,че не мога да забременея и съм за донорска програма. Това на базата на ОК според нея всички изследвания след първия аборт и следователно нямам годни яйцеклетки. Сега ме изследва за Епщайн Бар и токсоплазмоза (активни, а не прекарани в миналото; да отбележа, че поради силна алергия и пристъпи на астма и задух от  години заобикалям котките отдалеч, так, че шансът за активна токсоплазмоза според мен е нулев).  Имам НК клетки под реф. граници и доста други имунологични показатели с гранични показатели - зададох й отново този въпрос - според нея това не може да е причина.

Последна редакция: чт, 04 дек 2014, 09:46 от lady_Joy

# 524
  • Мнения: 2 140
В Щерев ми обясниха, че в яйцеклетките на жени с активна ендометриоза,  откриват капчици кръв, което влошава качеството на яйцеклетките. Затова д-р Савова счита, че е необходимо преди опит да се изчисти хубаво ендометриозата, за да може яйцеклетките да са качествени. Това как ви звучи ?  Shocked Аз за кръв в яйцеклетки не бях чувала. тя счита, че абортът е причинен от биохимичната среда в мен - от кистата, която е била налична тогава и средата, която тя създава.
lady_Joy, аз имах котка преди време, която спеше на главата ми, затова се изследвах за токсоплазмоза след аборта. но нямам, въпреки че спеше на главата ми.
преди тъсех нещо в гугъл на английски и мернах много статии които свързват ендометриозата и биохимичната бременност, но доколкото знам ти сега нямаш налични кисти нали?

Общи условия

Активация на акаунт