ЕНДОМЕТРИОЗА - тема 8

  • 66 570
  • 763
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 479
Със сигурност докторите са ми забранили опити докато не вкараме ТСХ в норма и не го задължим поне 6 месеца стабилно....ТСХ трябва да е меджу 1 и 2, не по-ниско, не по-високо....но знам ли какво друго да търся....може би не трябва да търся нищо друго....то това си е достатъчно сериозно....

# 496
  • Мнения: 359
Базедова болест било Grave's disease на англиийски и е автоимунно заболяване обратно на Хашимото.

Др Бреверман има малко на неговия сайт по въпроса
http://www.preventmiscarriage.com/Video-Center/Reproductive-Immu … egnancy-Loss.aspx

Понеже си имала само едно помятане (без да умаловажавам значимостта на това което си преживяла), не може да се говори за тенденция и едва ли някой лекар ще търси ппроблеми в имплантацията на този етап.

# 497
  • София
  • Мнения: 8 131
Не е точно така за ТСХ. Над 0,5 е добре за забременяване.
А полипи си се виждат и на ултразвук. Зависи обаче и от задапаратното устройство.  Party

# 498
  • Мнения: 359

А полипи си се виждат и на ултразвук. Зависи обаче и от задапаратното устройство.  Party

След цветната снимка трябваше да направя салинен ултрасаунд за потвърждаване. Когато матката се напълни с течност се видяха. Задапаратното устройство в случая няма нищо общо. Ако говорим за полипи и фиброиди в огромни размери, е друг въпрос....


# 499
  • София
  • Мнения: 8 131
Ами ок. Аз лично познавам няколко жени, на които им видяха полипи на обикновен вагинален УЗ.

# 500
  • Мнения: 359
Ами ок. Аз лично познавам няколко жени, на които им видяха полипи на обикновен вагинален УЗ.


Гуд фор дем!!!! по 5 сантиметра полипи ли имаха? моите нямаше как да се видят докато не направихме салинен тест.

Докато се рових из сайта на Бреверман, намерих това видео за клиничните индикатори при "тиха" (безсимптомна) ендометриоза. Подробно обяснява имунната реакция. На местата където говореше за пациентите си имах чуството че говореше за мен  Cry само дето аз съм му в графата на неразрешение случаи.

http://www.preventmiscarriage.com/Video-Center/Reproductive-Immu … marting-Endo.aspx

# 501
  • Мнения: 2 140
Еми как ето ме мен.Толкова ми беше огромен единия полип след абразиото (явно не добре направено според мен), че се виждаше на ултразвук. Всички си мислеха че съм бременна с близнаци, така добре се виждаше. Но го гледаха главно на 10-ти ден от МЦ. От личен опит знам, че полипът ми се свиваше и порасваше при всеки период от месечния цикъл. И реално се виждаше около 8-10 ден на МЦ. Имам си даже доказателствен снимков материал.

# 502
  • Мнения: 1 479
Базедова болест било Grave's disease на англиийски и е автоимунно заболяване обратно на Хашимото.

Др Бреверман има малко на неговия сайт по въпроса
http://www.preventmiscarriage.com/Video-Center/Reproductive-Immu … egnancy-Loss.aspx

Понеже си имала само едно помятане (без да умаловажавам значимостта на това което си преживяла), не може да се говори за тенденция и едва ли някой лекар ще търси ппроблеми в имплантацията на този етап.
Ами аз имам една биохимична, но преди това имам един мисед, за който също не е ясна причината.
На мен ендокриноложката ми е казала, че най-здравословното ТСХ за забременяването е между 1 и 2, всичко друго е рисково...не че не може да се забременее и износ с друго ТСХ, но е рисково....
За "тихата" ЕМ ще се поинтересувам, стана ми любопитно....доста често най-видимото, не е причина (както при мен набеждават щитовидната)
Благодаря ви

# 503
  • Мнения: 631

Ами аз имам една биохимична, но преди това имам един мисед, за който също не е ясна причината.
На мен ендокриноложката ми е казала, че най-здравословното ТСХ за забременяването е между 1 и 2, всичко друго е рисково...не че не може да се забременее и износ с друго ТСХ, но е рисково....
За "тихата" ЕМ ще се поинтересувам, стана ми любопитно....доста често най-видимото, не е причина (както при мен набеждават щитовидната)
Благодаря ви
[/quote]
Здравей Етаниел,
И аз имам две неуспешни спонтанни бременности вече - първата мисед (абразио) в 10седмица, а втората до началото на 8. При първата бременност някъде в 4-5 седмица пусках щитовидни хормони, защото бях диспансеризирана за Хашимото (само МАТ на горна граница) при предишната лична лекарка. ТСХ беше 2,36 и ми казаха, че това е нормална стойност не може да е повод за загубата на бременността; обясниха ми, че считат стойности < 2,5 са ОК за забременяване.
Скрит текст:
(Правихме пролетта след първия всякакви изследвания, които са добре-генетични, имунология (малко гранична). Лекарката ми казва - ендометриоза и лошо качество на яйцеклетките; пусна ми изследвания за епщайн-бар и токсиплазмоза; назначи спермограма.)

# 504
  • Мнения: 1 479
Lady joy не съм тесен специалист, но моят ендо всеки път ми повтаря тези стойности, между 1 й 2, всичко извън това е рисково, аз съм имала Тсх близо до 1 и док ми е забранявал опити....може би има друга причина при теб, но преди да дадеш една камара пари за изследвания вкарай ТСХ под 2 и го задръж поне 6 месеца....успех....ааа сега видях, че си пускала изследвания...ем е лошо, но не знам дали е причина за миседи....какво значи лошо качество на яйцеклетката?

# 505
  • Мнения: 2 140
etaniel, а коя е твоята ендокриноложка? Аз ходя при д-р Начев. Той ми каза, че е желателно ТСХ да е под 2. Но не е споменавал, че ако падне под 1 е опасно.  ooooh!

# 506
  • София
  • Мнения: 1 844
Извинявам се, че се намесвам, но така да се каже съм "ветеран" в проблемите с ЩЖ, от 2001 г. съм на еутирокс.
В момента, всъщност от 7 г., съм само при д-р Начев. Установила съм, че за него перфектната стойност на ТСХ е под 1, когато става въпрос за АРТ или бременност. От началото на бременността ми съм на доза 150 мг. /обикновенно пия 75 мг./, имам две контроли досега: 0.48 и последната 0.22. Той е много доволен и казва, че е супер за бебето, следим и FT4. И дума не става за намаляване на дозата, а и аз се чувствам перфектно.
Така че всеки от нас сам за себе си решава как да действа и дали да вярва на лекаря си. Аз мисля, че Начев не е случаен лекар и му имам пълно доверие.
Момичета, желая ви много късмет в нелеката битка! Hug

Последна редакция: нд, 30 ное 2014, 13:14 от Frida*

# 507
  • Мнения: 343
Здравейте,  искам да попитам на някои случайно да му е останал Лукрин или Диферелин? Имам Золадекс ,но моя док не го харесва и ми препоръча тези двете! Също така мога да го заменя с някой от тях.

# 508
  • София
  • Мнения: 8 131
Точно така е, както Начев казва. Все пак е светило.

# 509
  • Мнения: 359

бях диспансеризирана за Хашимото (само МАТ на горна граница)

Какво взимаш за Хашимотото?

Общи условия

Активация на акаунт