Домакини 35 / Великденски приготовления

  • 28 466
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 9 862
Аз предлагам да не ги отразяваме. Tired
 Дами, какви ги сътворихте днес?
 Марче, я сподели на кака си ти какви препарати си купуваш от Гърция- перилни, почистващи? Планирам екскурзия до Мелник и Рупите май месец и може да скокнем до Серес.
 Варя едно домашно пиле. Смятам да му замразя бульона в найлонови формички за лед. Вие правили ли сте го? Аз- за първи път.

# 691
  • Мнения: X
Добро утро и от нас :



снощи след работа мм поканил приятелите ни за бързо барбекю и хапнахме наденички, пиле на грил, пържени картофки и Ханикен бирички . Този фритюрник голямо удобство за гости и за бърза вечеря. Навън беше 3 градуса и всеки съсед около нас беше излязъл с барбекюто си в съботната вечер. Тук нали е по на север и се стъмни чак към 8-9 и постояхме до 7 навън ,но за-хладня  и към 8 се прибрахме .
В 7 и 30 станахме ,кафе ,закуска за детето и след малко и на шопинг за седмицата. Типичното неделно ежедневие.
Търся у-ще на детето и се колебая между френско пак, католическо ,частно Монтесори или да останем в преместената сграда на нашето до декември,която сграда е в доста лош квартал .Побърках се от четене на рейтинги ,проверяване на квартали и оглеждане на цените на къщите наоколо. Учителката на детето в момента също каза,че преместването на цялото у-ще в новия западнал квартал не й се нрави ,но разбира ако решим да я преместим на юг  където са най добрите училища, най скъпите къщи и добри квартали. препоръча ни там френско у-ще ,което няма английска паралелка както нашето сега и е изцяло на френски до 3клас ,но на мен пътуването до там след септември ще ми е мъка .А и занималня май няма и след 3 и 30 не знам къде ще е докато свършим работа. В частното чакаме място от 5 месеца вече, католическите са само на англ. ,но са ни следващия избор заради доброто академично ниво .Лудница .
Отивам да извадя прането и до скоро . Hug

Последна редакция: нд, 06 апр 2014, 18:05 от Анонимен

# 692
  • Sofia
  • Мнения: 21 648
Аз отразих... преди чертата.  Laughing   И толкоз.

За препаратите ще слушам с отворени очи  Laughing, за всеки случай... че така съм зарината от перилни такива, та никак не ми трябват, ама съм си луда...  Crazy

Аз прах, тъкмо имам да просна втората пералня, пререждах дрехи, и други разни и къщатЪ, реших вечерята да е трахана.
Утре ще е на у-ще Гушкан, от две седмици не била и направо ни трябва адаптация.  Wink
Днес за сефте тази година ни бръмчa одеве косачка, все по обедно време се сещат..., кога пък толкоз трева изникна...  newsm78
Отивам да сваря овесени ядки в мляко за дЯтетУ.





Последна редакция: нд, 06 апр 2014, 23:17 от Morena

# 693
  • Мнения: 5 001
Смятам да му замразя бульона в найлонови формички за лед. Вие правили ли сте го? Аз- за първи път.

Aз-да! Супер си става! После си изсипвам кубчетата в една торбичка. Laughing


Мастер, ми това кафе на един дъх ще го метна... Simple Smile Simple Smile Винаги съм се чудила, ако имам такава вкусна чашка + кафе откъде да го почна, първо кафето ли, или първо чашката да гризна, но при всички положение ще се залея.. Joy Joy


 rotfImbo rotfImbo rotfImbo rotfImbo rotfImbo

Аз купих лапад днес и сЯ шЕ метна една лападена каша със сирене.....Много обичаме! Мляс! ....И едни пърленки си харесах...Да видим дали ще ги натамъня или ще се бия с тях по тиквата..... Laughing
АКо станат ще докладвам!

# 694
  • София
  • Мнения: 11 713
.......
 Марче, я сподели на кака си ти какви препарати си купуваш от Гърция- перилни, почистващи? Планирам екскурзия до Мелник и Рупите май месец и може да скокнем до Серес.
 Варя едно домашно пиле. Смятам да му замразя бульона в найлонови формички за лед. Вие правили ли сте го? Аз- за първи път.
Вале, прекрасно ако я осъществите тази екскурзия.!! Прекрасно!!!  Серес.....чудесно градче, с чудесно кафе и кафетарии + сладкиши.  Simple Smile Но от там няма да купуваш,  а когато се връщаш към границата, малко преди границата в дясната страна маааааалко идва леко нанагорнище има един магазин Цинцар. Там спират всички. Оглеждай се и ще го видиш, а след него пак на високото е "Матутис" . /май така се пише, но на гръцки не мога да го изпиша/.  Аз го наричам "Мадурис".. Joy Много голям и е пълен.....до тавана, но е по-скъп , но пък има неща които на другите места ги няма, например сирене " Халуми" НALLOUMI , е няма такова удоволствие. То се прави само на ребрования тиган и е......мммм, нямам думи. Опаковката е под вакуум и държи много време в хладилник, затова взимам на количество.   То е от Кипър - внос и затова му е по-висока цената. Ще ти кажа после , ако вземеш как да го приготвиш. Та в "Цинцар" взимам основно Ариел, не че тук го няма, но има разлика и това го казвам най-отговорно, та:  от 5 л, и всичко дето е изложено, течен, сух прах, омекотител, на капсули, препарат за чинии на Palmolive  или AVA , /последното е много добър препарат/  но в големи разфасовки по 1 л.  и половина,  препарат за прозорци на Ajax, за миялната на L`ARLBOT  Ecologique но не винаги ги има , има и още видове най-различни, но  лошото  е, че всичките имат етикети на гръцки и много не разбирам, та купувам по картинка,  също и хляб, хляб, хляб, задължително кисело мляко в едни калени кръгли съдове- уникално е, но е около 3 € за 1/2 кг, сирене на  Мевгало - задължително!!! и кашкавал - Калофитири ли беше....newsm78 ама е много хубав, маслини - Каламата,  и разни други дрънкулки.  Май това беше. Питай ме още.  Simple Smile

# 695
  • София
  • Мнения: 9 862
Марче, страхотна си!
Аз не зная дали съм споменавала- родителите ми дълги години работеха в Гърция, там имаме и роднини, те са си родом от гръцко. Та, майка ми преди ми донасяше прах за пране. Тя май пазаруваше точно от този Масутис го нарича. Мъжът ми знае гръцки долу горе основно писменно, аз- само говоримо, та ще се справим с четенето. Хубави насоки ми даде, Серес съм посещавала няколко пъти, и с децата сме ходили, ама бяха малки и не помнят. Затова сега-пак. Само да е живот и здраве.
Сега като те чета си мисля за времето, когато бях 4-5 годишна, демек преди 30 години ooooh!, всяко лято идваха роднините от Гърция. Колко кашкавал и сирене купуваха оттук за там не е истина, с пити- за приятели, за съседи, за тях си. А сега- ние оттам носим.

Мастерче, благодаря за отговора за бульона. Ядосах се обаче. Това домашно пиле май кокошка излезе. Е, малко е, не е баш кокошка, ма колко варене в тенджера под налягане му хвърлих и пак си е жилаво. Май само бульона ще ползвам. Сега го извадих от тенджерата под налягане и го ръгнах да се пече в плик. Ама верно се ядосах.

# 696
  • София
  • Мнения: 11 713


Смятам, че е крайно време да започваме да си хортуваме, къде сте бре  newsm78

# 697
  • Мнения: 5 001


Смятам, че е крайно време да започваме да си хортуваме, къде сте бре  newsm78

Ей мЪ!

# 698
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Здравейте мацки.Тук съм.Сутринта сгъвах сума ти време пране.После обух маратонките и по път за гребната се видях с нашата Мушкатова да свършим една работа.След това дадох свободно на народа и застанах на печката.Супа топчета за малкия, кюфтета с дом. сос и ориз със зеленчуци.Към 17 излезнах със Сашо и с нашите пихме по някоя друга бира.
Пак си имаме нашествие в темата.
Целувки за всички.

# 699
  • Мнения: 3 841
Привет и от мен! Днес е ден за седмичните разговори с приятелите и стана време за оябд. Купих вчера телешки дроб, сега ще го пържа. За довечера имам прясно филе от бяла риба, ще го метна с бяло вино и каперски на тигана. Това е за днес. Ще си останем вкъщи и ще правим програмата за пътуването.
Ще ви наглеждам!

# 700
  • при късмета
  • Мнения: 24 013
Добър вечер,
беше ме тръшнала мигрената, отвратителна работа.
Контеска, инцидента с мъжа ти запомних от толкоз четене. Добре, че не е сериозно. Как може да работят необезопасени тия хора  Shocked. От Германия връщат цял тир гащеризони, защото шева на задния джоб бил 1см. по-шрок. Причината е, че ако работника си закачи чука например и той падне и го нарани, ще ги скъсат от обезщетения. Поне с по едно обезопасително въже да се движат тия хора.
Ще слагам и аз хладилника по Фън шуй  hahaha хареса ми

Аз си купих днес заветния уок, дето трябваше да е още за РД. Севтосах го даже, правих пиле в сладко-кисел сос.

Чакам мъжовете да излязат от банята и ако не ме тресне тиквата пак ще дойда              

# 701
  • Мнения: 6 012
Ехоо , wavey wavey
Днес сръчко се прави на майстор ( ремонтира ми мишката на компа) и накрая каза нищо не става и я метна в коша.След това сложи неговата , ама тя сама си цъка и мига ли мига , явно е искал да се отърве от нея та затова повреди моята  Thinking ама засега ще си мълча  утре ще го подхвана.Уредих се и с последните стикери от албума едни ще пътуват от Шумен, други от София , Пловдив.Утре ще ми е доста напрегнато ,след работа имам среща с една мама , след това ще тичам да пращам и аз стикери, децата да прибера ( вероятно цирка ще го отложа за вторник- ама май ще мина да взема билети ) та вас ще ви нагледам късно вечерта.
Лека вечер Simple Smile

# 702
  • Мнения: 11 624
Добра вечер и от мен   bouquet
Наспах се, оправих униформите за седмицата, пържих кюфтаци+картофки и зелена салата, апнааме  hahaha hahaha hahaha и сега остана само да се изкъпя, че от пърженето...
Вале бульон не съм замразявала, но във формички от лед съм слагала магданоз и копър – като се стегнат ги прехвърлям в обикновенни торбички във фризера и после ми е удобно да слагам по едно кубче. Ако е домашно пиле на естествена храна, а не на смески е така – обаче и вкуса му е ммммммммммм......
Контеса успех с училището  Praynig
Морена и тук косят тревата май за втори път, но аз такъв проблем нямам след кучето и детето  #2gunfire
Марче  hahaha Joy rotfImbo rotfImao     ей тъй са прай – кафе, сладко и на скрито
Мастър ко стана с пърленките?
Смърфи, Креми, Джейми  Hug  bouquet
Ма ко как правиш сладко-киселия сос?


Вчера направих на мъжа ми закуска. Той донесе готварска книга и отбеляза ястията, които трябва да се науча да готвя.
Днес съм купила Кама Сутра. Чета и отбелязвам…

# 703
  • Sofia
  • Мнения: 21 648
Ние още въздишаме след траханата...
Калинка, и вие вкусничко сте хапнали, мммм...  Crazy  Май ще хапнем и ние в близките дни същото (нали от година вероятно не съм пъжила кюфтета).  Simple Smile
Аз ще влизам в банята... и коса имам да мия, ще ви нагледам после.

# 704
  • Мнения: 919
Добър вечер и от мен!
Калинке, вързах ти се в първия момент:-).
Зарязвам децата на баща им, аз излизам с кучето да се понамокря.
П.п. Как да намеря снимка на Маша и мечока, за да я изпратя за картинка на тортата? Някой компютърен гений да ме светне, моля!

Общи условия

Активация на акаунт