Домакини 35 / Великденски приготовления

  • 28 490
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 9 880
Добро утро и от мен!
Снощи успях да изчета всичко, за три дни добре сте пописали. Hug
Креми, посмях се с твоя син, любовчия е той наистина, колко ли сърца ще разбие. Crazy
Днес времето е ужасно, ужасно. Ще изкараме деня вкъщи , по някое време ще идем на по кафенце при приятели.
Хубава почивка!

# 676
  • Мнения: 6 062
Здравейте Simple Smile
И тук е мрачно, ама то и вчера беше така.
Днес приключихме с чантата за училище .Всички 2547654 задачи за домашно са написани и проверени, чантата е подредена.Ако не бях почивка когато и децата почиват не знам как щях да успея да свърша всичко това .
Като сте захванали религията не помня дали съм ви споменавала как ми извиваха ръцете с религията в училище.Започва учебната година и на първата родителска среща госпожата заявява има СИП религия "желателно е всички да ги запишете ".Е това желателно направо ме подлуди , да не е СИП БЕЛ  или математика че да ме задължава , казах не ,не попълних молба , имаше и още 2-3 майки като мен.След седмица самоизбирам, че детето ми въпреки изричния ми отказ посещава сип-а защото нямало къде да е  #2gunfire и тогава като полудях, през ден разговори с госпожите, зам.директора.Та в последствие се реши проблема.Тази година пак в началото се опитаха , ама не са познали , заплаших че ако трябва и до инспектората ще стигна , можело децата да не ходят .Християни сме , всички сме кръстени, но да ме задължават , не съм съгласна, отделно госпожата обяснявала колко грешни сме че не записваме децата...
Сега играят момчетата, аз им направих една баница със сирене за обяд  имат и малко от вчерашната супа, за мен спагети със соева кайма , за вечеря и за тях спагети .

# 677
  • София
  • Мнения: 2 265
Добро утро и от мен!

Станахме късно...

Като диетична закуска - изядох една вафла и един малък сандвич със майонеза и шунка Mr. Green Mr. Green Mr. Green

То е ясно,че диетата се започва от понеделник... Много съм несериозна... Ще спра да ви занимавам..., щом на ММ му е писнало... - или го прави казва или не, от 1 година все ме занимаваш с това... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Вио, браво за резултата и благодаря за закуската!

Креми, супер са ти младежите...

Нямам много време, че след 20-на минути отиваме на гости... за около 1 час... Peace
Отивам да будя Петьо...

# 678
  • Мнения: 11 635
Добро утро   bouquet
Ние се разходихме - сега ще пуша кафе на спокойствие и ще си грабна от закуската на Вио   bouquet
Тити в нормалните училища се учи религия и тук никой не промива мозъка на никого. Католическите училища се наричат така, защото църквата ги финансира. Първоначално/преди няколко века/ са основани за подпомагане на бедните ирландски имигранти, но сега са предпочитани от англичаните, защото колкото и да се пишат отворени към света, са си супер консервативни. Те и за това ти искат документ за религиозна принадлежност – не забравяй, че ние не сме католици!!! Ние сме Orthodox Christian – това също се попълва във формата за записване в училище/във всички училища/. Имам възможност да избирам между държавно и частно училище, но както писах – тук класите са ясно отделени, консервативни и дете имигрант, незнаещо езика, с различна религия щеше да е пълен аутсайдер и едва ли щеше да се интегрира така бързо и добре. Та от всичко изписано, моя съвет е да си запишеш детето в най-доброто смесено държавно училище в района си.
Кокона, Мони, Вале  Hug  bouquet
Вио браво за диетата!!!
Креми в къщата където бяхме има персонал – огромна, на три етажа, с частен парк – старо английско имение. За мокета - чисти се с прахосмукачка  hahaha hahaha hahaha  В нашия край ново строителство няма – къщите са стари, на гредоред – аз имам мокет и в банята – мокета е супер разпространен, но свикнах и даже си ми е топло и уютно. Има огромни разлики - не само културни между бг и анг. – и бита е различен.
Джейми тук по религия това, което разбрах от сина ми – учат библията като историческа книга – пък може и той да не е разбрал  Joy водиха ги веднъж до църквата да разглеждат изложба – макети и сцени от библията/донесе и брошура у дома/ - Ноев ковчег, раждането на Христос и т,н. – правят го интересно за всички, защото са от различни религии, както и ги запознават и с другите религии.
Лус - не така  #Cussing out – и ти като Морена – няма да ви занимавам!!!! На мен ми е приятно да ме занимавате! Хубаво гости  Heart Eyes
Мм направи вече палачинките „фантазия” и ви напускам да се нагрухтя  Embarassed

# 679
  • Мнения: 843
Да ви се похваля- наспах се. Оставих ММ с бебо , че да презаредя батериите. Сега ще му правя нишесте и имам да мия чинии, ама първо да ви прочета. Снощи пак е имало вицове, снимки. А къде е Марчето? Нещо се губи напоследък. Да се яви на отчет.  Hug
При нас е хладно и облачно, няма да има разходка. Ще се забавляваме вкъщи.
За всички   bouquet

# 680
  • Мнения: 938
Добър ден! Мрачно и ужасно ветровито е при нас, но дъжд няма. Чака Кременка да се натича на Гребната.
Приспивам дребчо и ще се вихря из банята да чистя. После трябва да идем да поръчаме тортата за рд.
Джей, за бг ли става дума?!

# 681
  • Мнения: 6 062
Да  Cry , зарибих хлапето да лови риба в страницата на Лидл и сега не мога да се добера до  комп   Crazy ставам.

# 682
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Лейди аз имам ли ти фб?

# 683
  • Мнения: 5 001
Добър ден и от мен!  Hug Hug Hug

Люска,Калинче......Умрях си пак от смях с вашите вицове и картинки.....Да сте живи и здрави!   bouquet  bouquet


Хортензия обичам я всякак - солена, веяна, пушена + лимонче и лук..... никой ли не свари ракийка да почерпи домашнячка?????????



Имам крушова и сливова.....Тате ни зарежда редовно засега....  Mr. Green
Ние сме от пиещите,но  по малко разбира се и за кеф.....Табиетлийската я караме....Салатка,мезенце....и т.н.,както е писано по дебелите книги.... Laughing


Фън шуй диета - обръщаш вратата на хладилника към стената:-).


 Joy Joy Joy Joy Joy Joy

 Joy hahaha Joy hahaha


Марчони.....Извинявай за неразбраната ми тъпичка шегичка....  Blush Hug


Днес хладно,не хладно....излязохме на разходка...мИ супер ми беше! Идеално даже!...ПоловинЪт купи едни страхотни ягоди докат го чакам до колата(щото каза,че ей сега се връщал - изведнъж му щукна нещо ) ......И даже помолил да ги измият  Laughing ooooh! hahaha
Та седнахме на една пейка и ги хапнахме с кеф......Много приятно изживяване беше за мен де......Обичам приятните изненадки...Дребнички,но истински! ....Толкова малко му трябва на човек,за да се почувства щастлив .... !!!

# 684
  • София
  • Мнения: 11 734
Добър ден, прекрасни!  Hug
Уморено ми е и си лягам с една книжка. Та да си почина, ама не още в онзи смисъл, де... Simple Smile имам още малко време до тогава, та ще изчакам за друг ден.  Joy
Снощи се прибрахме в 3 сутринта. Първо ходихме с едни приятели в един итал. ресторант да вечеряме ама късно отидохме някъде къде 21 ч, а после  забихме в един клуб уж за по едно, а то станаха по две  ooooh!
После ще дойда за кафето и бисквитка.
Приятен!  Heart Eyes

# 685
  • Мнения: 5 001
еХАААА.......Марчони,бравос! Добре сте си изкарали май така като те чета....!   Hug Hug Hug Hug Hug Hug



Кафе и бисквитка.....Две в едно викам аз....  hahaha hahaha hahaha hahaha


# 686
  • Мнения: 11 635
Добър ден и от мен   bouquet
Стади с малко човече винаги има забавления в къщи  Joy   bouquet по-скоро почивката е докато се разхождаш   bouquet
Хортензия заръча ли тортата?
Креми нямаш ми фб, защото нямам такова чудо.
Мастър крушовица... сливовица... имаше стар сръбски филм "Д-р", който го е гледал - ша мъ разбере  hahaha hahaha hahaha Обичам всякаква домашна, майсторски направена ракийца   bouquet Довечера ша си сипя от твоята  Mr. Green Ще пия от твоето бисквито-кафе като се понаспя малко  Joy
Марче винаги ми е било интересно, защо от купони се изморявам повече, отколкото от работа, но е факт и явно не е само при мен  hahaha   bouquet И аз отивам да дремна, че то като преядеш - те наляга дрямка  hahaha

# 687
  • Мнения: 3
Здравейте,мами! Великден идва! Приготвяте ли се?  Simple Smile Къде ще празнувате Великден? Simple Smile Лека вечер!

Последна редакция: нд, 06 апр 2014, 17:31 от Руми*

# 688
  • Sofia
  • Мнения: 21 708
Опппааа...  Laughing

______________________

Та наоколо съм де.  Wink

Гшуки!  Hug

# 689
  • София
  • Мнения: 11 734
Ха, дзак!  Hug
Мастер, ми това кафе на един дъх ще го метна... Simple Smile Simple Smile Винаги съм се чудила, ако имам такава вкусна чашка + кафе откъде да го почна, първо кафето ли, или първо чашката да гризна, но при всички положение ще се залея.. Joy Joy

Калинче, това с купона си има нещо вярно, на другия ден се чувствам уморена, то е заради късното лягане, не за друго, т.е. съм ударила едно Мартини с няколко маслинки, а преди това пих чаша прекрасно итал. вино. Само това. Пияница ...абе не можах да се докарам.. Joy
Четох само не можах да спя,  сега пийвам кафенце. Сладкиши - НЕ!!

Здравейте,мами! Великден идва! Приготвяте ли се?  Simple Smile Къде ще празнувате Великден? Simple Smile
Това го оставям без коментар!!!!  #2gunfire
 
Къде сте , прекрасни  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт