Домакини 35 / Великденски приготовления

  • 28 467
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 11 625
Морена трахана съм яла няколко пъти в различни райони, но не е моето ядене. По нашия край не се прави.
Ма ко това звучи добре. Каня се да направя свинското на Лус, но у наше село има китайци дето готвят мноооого вкусно, та като решим да е китайско - все вземаме готово.
Смърфи на нас ни трябва рецепта против преяждане  hahaha

# 721
  • при късмета
  • Мнения: 24 013
За сладко-киселия сос слагам една пълна лъжица мед.
Месото се панира отделно. Някъде четох само с белтък и нишесте, аз го панирам с цялото яйце.

За ориза ползвам и замразени зеленчуци. Ориза е сварин и отцеден предварително, както е казала Люси. Лук не слагам и шефа не яде чушки на карам на морков, тиквичка, царевица или готов миск за руска салата, там има и грах. Зеленчуците са пожелание, но тиквичката определено дава вкуса на китайско.

Спагети с пилешко
Скрит текст:
Спагети по китайски с месо
Необходими Продукти
•   спагети - 1 пакет китайски или други
•   тиквички - 1 брой
•   моркови - 1 - 2 брой
•   пилешко месо - 400 г, може и свинско
•   олио
•   гъби - 5 - 6 броя печурки
•   нишесте - 1 с.л. равна
•   соев сос
•   оризов оцет
•   подправки - китайска подправка със звездовиден анасон, резене, карамфил, сечуански пипер, чесън, джинджифил.

Приготвяне  
Нарежете на лентички морковите, тиквичките и гъбите. Пилешкото също нарежете на ивици и го мариновайте в
соев сос, оризов оцет, нишестето и китайска подправка на око. Оставете да престои за около 30 минути и да се овкуси.

Леко намазнете голям тиган, с незалепващо покритие и дебело дъно (най-добре уок). Запържете пилешкото до побеляване, извадете го и сложете зеленчуците да се запържат последователно - първо гъбите, изваждате, после морковите и добавяте тиквичките. Всеки зеленчук се пържи за около 3-4 минути, като е добре да остане леко хрупкав.

Добавете в тигана гъбите и пилешкото, разбъркайте и добавете предварително сварените и отцедени спагети. Отново объркайте и прибавете около 2 с.л соев сос, 3 с.л вода, китайска подправка на вкус. Разбъркайте отново добре и снемете от котлона.
Става и с друго меса, малко повечко трябва да се пържи.
И без оризов оцет става и "китайска подправка" не разбрах какво е.
Стигнах до извода, че китайския вкус се дължи най-вече на комбинацията на зеленчуци, не толкова технологията на говене.
Обаче с уока си е удобство, заради това, че не залепва.

# 722
  • Мнения: 3 841
Калинка - нашата работа е ГГЗ - г*з глава затрива Joy

# 723
  • при късмета
  • Мнения: 24 013
Дайте да измислим заглавие за новата тема, нищо не ми ражда главата.  newsm78 Толкова бързи не сме били досега. И другата може да свърши до Великден  hahaha
Смърфи искаш ли да пробваш?

# 724
  • Мнения: 11 625
Ма ко - китайците готвят с местните продукти - в бг с едно, тук с друго - слагат и броколи и една сладка ряпа/много я харесвам/. Мисля в Лидъл в бг съм виждала щанд с китайски продукти - там има сухи подправки - нещо като вегета. Технологията е силен огън и малко мазнина - за това месото трябва да е на финни жулиени - целта е да се запечата продукта и да остане хрупкав. Обясних го като във вица - Много е хубаво да се ядат кебапчета!-Ти да не си ял? -Не, ама бати ходи на пазара, там видял един да яде и ми каза  hahaha hahaha hahaha Та моето описание е на база гледане, а не съм правила никога  Joy Joy Joy Joy
Смърфи  Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed


Алкохола убива нервните клетки,оставя само спокойните...  НАЗДРАВЕ!!!

# 725
  • София
  • Мнения: 11 713
Калинка - нашата работа е ГГЗ - г*з глава затрива Joy
Ами как няма, като само рецепти се размахват и аз като ви прочета и взема и скокна на печката та забъркам нЯщо, а спрете се , де.. Naughty Цял ден съм  на два банана и кафе, ами като ми е нещо свито под лъжичката и ...край с йеденето.   Връщам поръчката веднага.   Crossing Arms по добре да си стоя гладна, ама не съм и гладна и ми е гадно и в душата и в главата.  Тъй! Казах си всичко.
Калинче,
......
Алкохола убива нервните клетки,оставя само спокойните...  НАЗДРАВЕ!!!
.........
Да, ще трябва да мина на ...спокойните клетки! Наздраве! К`во да му ударя  newsm78

# 726
  • Мнения: 11 625
Марче каквото и да те тревожи - не го вземай на сериозно  Hug Hug Hug  bouquet Живота става страшен когато вземем и себе си на сериозно   bouquet Наздраве!


Жена отива на работа,щастлива, усмихната... пърха от щастие. Колежките я питат:
-Какво става? Да нямаш любовник?
Тя: - неее, правих секс с мъжа си!
-Е, луда ли си? От двадесет години сте женени... какво толкова правихте?
И жената обяснява:
- Все едно бяхме гаджета... един час любовна игра, после два часа здрав секс и накрая четири часа се гушкахме!

Мъжа й отива на работа (с черни кръгове около очите) и колегите го питат:
- Какво стана, да не си махмурлия?
- Не, просто... правих секс с жена си!
-?!?
-Първо един час не мога да го вдигна, после 2 часа не мога да свърша и накрая като се разсъних... четири часа не мога да заспя!

# 727
  • при късмета
  • Мнения: 24 013
Аз се чудя, защо мъжете предпочитат сутрин, а то било да не се ръзсънват  hahaha

# 728
  • Мнения: 11 625
Неотдавна бил открит магазин, в който жените можели да си изберат и да си купят мъж.
На входа висяла табела с правилата на работа на магазина със следното съдържание:
1. Вие можете да посетите този магазин САМО ВЕДНЪЖ.
2. В магазина има 6 етажа, като качеството на мъжете се повишава с увеличаването на броя на етажите.
3. Можете да си избирате мъж, от който и да е етаж и да се качвате на по-горен етаж.
4. Не се разрешава връщането на по-долен етаж.
Една жена решила да посети същият този „Магазин за мъже”, за да си намери половинка.
След като прочела на входа на първия етаж табелата: „Мъже, които имат работа” - тя веднага се качила на втория етаж. Табелата на втория етаж гласяла: „Мъже, които имат работа и обичат децата”. Жената отишла на третия. Там имало надпис: „Мъже с работа, обичащи деца и необикновено красиви”. „Супер!” - зарадвала се жената, но все пак се качила на четвъртия етаж. Там висяла табела: „Мъже с работа, които обичат деца, ослепително красиви и помагащи вкъщи”.
- - Невероятно!!! - възкликнала жената - Много ми е трудно да устоя!
Но, произнасяйки това, тя все пак се качила на петия етаж. Надписът там бил: „Мъже, имащи работа, обичащи децата, с ослепителна красота,помагащи вкъщи и много романтични”. На жената много и се приискало да остане на този етаж и да си избере половинка, но все пак, се преборила с чувствата си си и се качила на
последния етаж. И на този етаж прочела надпис със следното съдържание:
„Вие сте посетителка № 98 325 018, тук няма мъже, този етаж съществува само за да докаже за пореден път, че е невъзможно да се угоди на една жена. Благодарим ви, че посетихте нашия магазин!
А точно срещу този магазин бил открит” Магазин за жени”. На първия етаж се предлагали жени, които обичат да правят секс. На втория - богати жени, обичащи да правят секс. А от третия до шестия етаж ДОСЕГА НИКОЙ,НИКОГА НЕ СЕ Е КАЧВАЛ.

# 729
  • Мнения: 919
Калинче, няма угодия казваш, а?
Марче, с какво да ти помогнем? Пусни си един як рок на мах, запали една цигара. Аз тъй си прочиствам главата.

# 730
  • Мнения: 3 841
Ма ко - С песен на уста, ще боядисваме яйца? Добре ли е?

Марче - сипи си едно и ще видиш как ще се отпуснеш. Е, те проблемите няма да разрешат от едно питие, ама поне няма да ти пука.Simple Smile

# 731
  • Мнения: 11 625
Смърфи намекваш да си използваме устите за песни, а не за муане на козунаци ли  hahaha Joy rotfImbo rotfImao че то с пълна уста каква песен да е  newsm78  hahaha
Извън шегата - на мен предложението ми харесва   bouquet

# 732
  • Мнения: 644
Мони На мм майка му е католичка.Те са кръщавани с брат му като католици.Но в интерес на истината в днешно време малко са истински вярващите.Както казва мм баща ми християнин,майка католичка и аз какъв съм и аз незнам.
Така,че няма да е на база лъжа ако реша.Но това е много краен случай според мен.С идеята,че не искам да му промиват мозъка над религия от малък.Искам да порасне и да си реши сам.
Като под промиване на мозък разбирам и това ,че ги карат да се молят и бла бла.Той на 5 г едва сега се развива и схваща заобикалящия го свят.
Креми и мен ме дразни и при нас времето е шантаво.
Вчера слънце днес мокро.
А за чистенето тук има много хора с чистачки.Дори българи.
Не визирам  себе си аз съм идиот и не бух допуснала някоя жена.Не за друго,а обичам аз да си върша нещата.
Лейди според мен си сгрешила за частното.Казвам го като ученичка учила и в държавно,и в частно в бг.Разлика има спор няма.Но аз мисля,че в частното самата среда учи много.А след като детето ти е амбициозно и учи още плюсове за частно.Но ти си знаеш.Просто изразявам мнение.
руми ВКЪЩИ НАЛИ СМЕ СКУчНИ ДОМАКИНИ!МУ ХАХАХАХ Joy

# 733
  • Мнения: 644
Оф ужасни сте.Искам и аз лапад.Яде ми се вече 5 година.Все не мога да го сваря пресен.Баба ми обещада ми направи един буркан,че да си сготвя.Ей прияде ли ми се нещо съм бетер бременна. Joy
Казах й да го замрази.Тя ми се смее и вика да да ей сега за 1 торба ще ти вклщчвам фризер.
МАрче светни ме за това сирене.Онзи ден видях тук в магазина и се сетих за теб.
Отюам да си мия купчината поредна съботна неделна чиний.Мразя ги вече.Искам да се прибирам на бг.чакам с нетърпение да избягам.Да не готвя често,да мие миялната и да нямам време за нищо пък там.Айде лека ви,че много взех да мисля късно вечер!Не било полезно. Joy Joy

# 734
  • Мнения: 11 625
Тити моя кратун нито е амбициозен, нито му се учи  hahaha нормално 9годишно хлапе е, което предпочита да играе  Joy Най-близкото частно училище ми е на 5 мили, като неговия рейтинг е по-нисък от училището в което е сина ми - частното училище не ти дава автоматично добра среда. Частното училище в което си заслужава да се запише е на 17 мили - това +консерватизма, снобарството, различната религия, по наша преценка щеше да е минус в адаптацията на детето. За сега остава тук, но след 6-та година, когато трябва да се избира следващото училище вероятно ще е там - божа работа... Успех с избора на училище   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт