Домакини 35 / Великденски приготовления

  • 28 515
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 11 745
Скрит текст:
Ей го е! Под х-л Хемус, диагонал на МОЛ -а през шосето под  жилищни блокове. Или с/у "Хилтън"

Калинче, аз и не очаквах да намеря такова уиски, ама все пак да мина и да видя. Не, там няма. Има в София специализирани магазини за вина и алкохоли хубави и там ще мина и ще видя какво ми се предлага и веднага ще си купя. Ааааа, по назад от теб не оставам... Simple Smile НЕма да се давам, я  Joy

# 76
  • Мнения: 3 852
Марче, че терамисуто не може ли с малко коняк, ром? Все са хубави напитки. Аз тук пропих ром, ама какъв ром има...като елексир е. И сега ми се препи, ама още рано, пък и с тоз нос... не става. Като оздравея ще пия. Снощи пих червено вино, ама ми беше още светло пред очите, днес нищо не мога да помириша.

# 77
  • София
  • Мнения: 11 745
Марче, че терамисуто не може ли с малко коняк, ром? Все са хубави напитки. Аз тук пропих ром, ама какъв ром има...като елексир е. И сега ми се препи, ама още рано, пък и с тоз нос... не става. Като оздравея ще пия. Снощи пих червено вино, ама ми беше още светло пред очите, днес нищо не мога да помириша.
Не, не. Тирамису се прави с вино Марсала. Това е оригиналната рецепта. До момента го правих ей така, пет за четири, но не ми харесваше . Ред бишкоти , ред Маскарпоне,  е,  да ама не. Сега ...е по Нова година в Италия го хапнах, е няма такова удоволствие да го усетиш. То се разтопява в устата ти. Аромат те изпълва. Разрових се и намерих оригинала. То не е толкова бързо и лесно, да, не се пече но си има врътка с крема Забайон. Намерих къде се продава такова вино,  даже ми е близо до мен. Ще купя задължително, а ще питам и за онова уиски на Калинка. Аз обичам ликьорени нещица, малко си падам по диджестиви. Каприз съм си, нали ме знаеш.  Simple Smile Врътни един коктейл за мен с бял ром и ..още нещо. Хубаво е...мммда.

# 78
  • Мнения: 11 662
Смърфи тирамису може с всичко, може и да не слагаш алкохол - вариации хиляди, включително и с плодове, но класишеското е с марсала. Обичам и да си я пийвам - това е един вид италианското шери - ликьорено вино е.
Марче докато напиша и ти обясни   bouquet

Последна редакция: ср, 02 апр 2014, 00:56 от Ladybird_

# 79
  • Мнения: 3 852
Като каза Забайон, в Аржентина ядох такъв сладолед. Е, няма такъв прекрасен вкус. Всеки ден ядох от него, нищо че не си падам много по сладоледа.

# 80
  • Мнения: X
Леле ,какво сте направили?
Нова тема имало ,че и на 6 страница сте били вече.
Благодаря за темата   bouquet  bouquet
Тъкмо четох от последните страници на предишната за заминаване семейно с децата. Ние така заминахме , вие знаете, не е нужно да се делят семействата за години. Не разбрах кой ще заминава и накъде? Изпуснала съм новината за визи и ЗК.  Hug
Креми,честити ти рожденици!Красавци   bouquet

# 81
  • Мнения: 6 093
Добро утро Simple Smile
Нямате милост цели 5 страници да изпишете , ама изчетох ви.Агънце не ми е любимо, но хапвам за Великден и след това още веднъж за именника Simple Smile
Добре дошла на новата домакиня !
Хайде да почерпя, отдавна не съм слагала кафето Simple Smile
ето и една Агнешка торта, макар че мисля че вече съм ви черпила с нея
по традиция за рождения ден на детето правя и козунак, но тази година ще ми се размине , заповядайте и козунак
[
Ставам , че няма да ми стигне деня !

Последна редакция: чт, 03 апр 2014, 07:37 от J_M_M

# 82
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Добро утро.Как сте приятелки?Със САшО СМЕ БУДНИ.
 вече.АЗ пия кафе той играе на таблета.Чакам батко му да се пробуди да отида на спорт , а после за картите.Днес само един бърз мишмаш ще направя и това ще е.
Тирамису обожавам.Последни път като правих, ако не ме беше срам можеше и цялата тава да изям.
Днес ще си купя козунак.
Марче, вероятно ще си дойдем края на юни като свършат у-ще.Всъщност може и  по-рано да дойдем за ден-два, за да вземем малко дрехи.ЗАдължително ще се видим.Ще ви кажа предварителни и ще се организираме.
Джейми, живо и здраво детето.
Контес, вземай поне единия от красавците за Рая. WinkПоне избор има. Wink
Люске къде си бре?

Адаш не ми каза в кой квартал беше?Забравила съм.

# 83
  • София
  • Мнения: 2 265
Добро утро, момичета!

Джейми, благодаря за кафето и козунака!

Креми, тук съм. Всички спят, аз станах за фитнеса, ама се чудя дали да ходя, че нещо много ми боли главата. Или да пийна хапчето и да поспя още  малко...

Контеска, абсолютно си права. Аз преживят дългата раздяла - не съветвам на никой!!!

Марче, благодаря за магазина. Hug

И аз обичам тирамису...

Вчера завърших единия балкон - аматьорско е, ама все пак стана чистичко и хубаво... Като стаичка.. От едната страна големия прозорец към хола, от другия навън... Остана да купя 2 бели шкафа, че няма къде да държа кухненски неща - скари, сокоизтисквачки и подобни...

Всъщност остана само да нарисувам горе един облак..., че отгоре е текло и има олющено... Та ще ставам художник Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Днес е редът на втория балкон...

Последна редакция: ср, 02 апр 2014, 08:26 от luss

# 84
  • Мнения: 471
Дубрютру!
Хоп и аз в новата тема,то май само аз не съм се разписала  Embarassed
Агнешко ядем всички,само аз не ям чорба.
Креми,съжалявам за вуйна ти.Честито на юнаците на патерици.
Болните да оздравяват.
Смърфи,това ми е мечта да посетя Ню Йорк.Ах,как ти завиждам(при това хич не е благородно  Mr. Green)
Аси,здравей Hug
При нас една и съща.Е,мъжо поне почна работа от вчера,аз съм си все безработна.
Малкото има някаква афта горе в дясно,точно между венеца и устата,че я водих на зъбар.Горкото чак не можеше да яде,беше се цепнало зверски,сега е ок.Иначе ходихме да вземат кръв за изследвания ,че ще я пускам на градина.Само че сега не се знае кога ще свърши миризливата работа,че и от там искат проба. Laughing
При нас се опитва да изпече слънце,дано!
Да ви е слънчево на всички!  bouquet
Пак забравих нещо и някой,но не се сърдете-старост-нерадост  hahaha

# 85
  • Мнения: 2 169
Добро утро  Hug
Джей, честит ти рожденик, да е жив и здрав   bouquet
Контес, няма новини за визи и за заминаване (все още  Whistling )
Днес закуската ми е само 2 портокала. Дано да устискам до обяд. Четох, четох, и май 90 дневната диета най - ми хареса. Та ще се опитам да спазвам нейните принципи - няма как строго да я спазвам, че ме е страх за кърмата...

# 86
# 87
  • Мнения: 16
Днеска свърших доста работа... Изпрах и изгладих; Почистих клетката на Зайои сега се кая да почвам да правя бисквитена торта. Joy

# 88
  • Мнения: 11 662
Добро утро и от мен   bouquet
Джейми благодаря за кафенцето   bouquet Да ти е жив и здрав рожденника и много да те радва

Креми как е гипсираното момче?
Лус ще стане красиво   bouquet
Бонболина Hug
Вио нека да имаш кърма достатъчно дълго, а после цял живот имаш време за диети   bouquet
Контеса - да вие тръгнахте семейно, но се подготвяхте 3г., тръгнахте от Англия, банковите ви акаунти не са на нула, а парите в тях не са бг, а £, дипломата ти не е бг, стажа по професиите ви не е бг, езика не го говорите отгоре, отгоре, наясно си със системата на застраховките, предплати наем за 6м. - та ако бг семейство разполага с всичко това в бг няма и да тръгне. Лек пример ще дам, а ти ме поправи ако греша - за предплата на свястна квартира в Англия за 4-ри членно семейство - около 6000£, пари за път, пари за храна за поне 2 месеца, здравни осигуровки около 200£ на месец, че иначе ще се възхвалява бг здравеопазването до небето, за кола и гражданска отговорност - няма да пиша, че в Лондон има и такса на ден... Та да - ако имат осигурена работа и 20 000£ на сметка - няма проблем да тръгне спокойно цялото семейство.

# 89
  • при късмета
  • Мнения: 24 122
Добро утро,
Джейми, честити рожден ден на момчето ти   bouquet Да е здрав, усмихнат и щастлив
Много ми е унесено. Нищо не мога да свърша, не мога и да заспя  #Cussing out хич, не съм в час

Общи условия

Активация на акаунт