Бургаски майчета - Тема 17

  • 98 304
  • 294
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 263
Здрявейте, мамчета! Търся добър педиатър-GP, който подкрепя късното захранване и не дава АБ за щяло и нещяло. Ние сме в Трета поликлиника, защото мн. бързо трябваше да избера педиатър преди да родя, а там не ми харесва. Аз съм във Възраждане и нещо в центъра, Транспортна болница да ми препоръчате? Просто с малкия нямам никакво време да обикалям темите и да се ровя мн. в нета и бих се радвала да споделите мнение.

# 211
  • Мнения: X
Здравейте. Препоръчайте ми личен лекар и педиатър в МБАЛ Черноморска в Меден Рудник.

# 212
  • Мнения: 1 423
Здрявейте, мамчета! Търся добър педиатър-GP, който подкрепя късното захранване и не дава АБ за щяло и нещяло. Ние сме в Трета поликлиника, защото мн. бързо трябваше да избера педиатър преди да родя, а там не ми харесва. Аз съм във Възраждане и нещо в центъра, Транспортна болница да ми препоръчате? Просто с малкия нямам никакво време да обикалям темите и да се ровя мн. в нета и бих се радвала да споделите мнение.

др. Сийка Караджова - ул. Васил Левски 103 - моб. 0887191079
др. Люба Праматарова - и тя е във Възраждане - моб. 0886999077

Поемат детето като GP - но през ЛЛ.
Ти от кой не си доволна в Трета п-ка?

# 213
  • Мнения: X
Здравейте. Препоръчайте ми личен лекар и педиатър в МБАЛ Черноморска в Меден Рудник.

Или другаде в зона А? bouquet

# 214
  • Мнения: 263
MiraBu,в какъв смисъл поемат детето като GP през ЛЛ? Аз търся педиатър, който да си го мери и тегли вс. месец, ваксинира и т.н.-както са нашите GP-та.
В Трета сме при Попова-по две деца влизцат на консултация, докато мерят и теглят моето, доктора се занимава с другото дете, снове ту при едното, ту при другото, всичко става мн. набързо- за няма и 10 мин, а да попиташ за нещо е ужас- или трябва да изчакаш да приключи с др. бебе или едно през друго питаш, не ми казаха за прегледа при ортопед и др. такива неща, почти нищо не ти се обяснява или забравят и така.

# 215
  • Мнения: 15
Здравейте !
Имам малък проблем, детето ми е на 8 месеца и като го викам по име изобщо не се обръща. Гледа много телевизия и реклами, не иска да прави хей ръчички, смее се много даже някои път и самичък, казва "ба-ба и да-дя" . Сега се и научил да плези език и духа като се лигави. Не винаги избягва погледа ни, понякога се заглежда, но понеже го целуваме много и затова мисля, че ни избягва погледа. Но понеже не иска да прави нищо каквото му покажеш и не се обръща когато го викаш исках да питам някой зблъсквал ли се е с този проблем и да се притеснявам ли?

Последна редакция: нд, 29 ное 2015, 02:43 от Ива Б

# 216
  • Мнения: 1 177
mishoko, ноениее при Караджова и съм доволна. ЛЛ ни е Костова ( даже не съм сигурна, че така се казва). При нея сме записани, но ни преглежда Караджова. С нея се разбирате за час и т.н. Не е нужно да минаваш през ЛЛ, когато отивате на преглед. При Костова ходим само за бележки за градината, детски и при записване на ново дете. Simple Smile Това е искала да каже MiraBu.

# 217
  • Мнения: 2 469
Здравейте !
Имам малък проблем...
На мен племенничката ми е на 7 месеца, и все едно витае в облаците това дете. Заглежда се в някакви неясни посоки, усмихва се на хората, но да прави нещо, което му покажеш - забрави. Даже не мисля, и че се обръща като я викаш по име, а по-скоро ако й привлечеш вниманието с нещо. А това, че гледа телевизия и реклами - повечето бебета се заглеждат, понеже са цветни и образите се сменят бързо. Без да съм виждала твоето момченце и да съм специалист, но аз не бих се притеснявала. Просто всяко дете си има свой ритъм и предпочитания. При все и че говори детето, това значи, че възприема околният свят.

# 218
  • Мнения: 2 469
Сега обаче и аз имам въпрос - някой знае ли откъде да си купя ваксина Анти Д Гама Глобулин в Бургас. Това е инжекцията, която се бие, когато майката е резус фактор отрицателен, а таткото - положителен. Знам, че се полага при раждане безплатно и се покрива от здравната каса, но може да се наложи да ми я сложат профилактично предварително и трябва да имам готовност да си я закупя.

# 219
  • Мнения: 1 423
MiraBu,в какъв смисъл поемат детето като GP през ЛЛ? Аз търся педиатър, който да си го мери и тегли вс. месец, ваксинира и т.н.-както са нашите GP-та.
В Трета сме при Попова-по две деца влизцат на консултация, докато мерят и теглят моето, доктора се занимава с другото дете, снове ту при едното, ту при другото, всичко става мн. набързо- за няма и 10 мин, а да попиташ за нещо е ужас- или трябва да изчакаш да приключи с др. бебе или едно през друго питаш, не ми казаха за прегледа при ортопед и др. такива неща, почти нищо не ти се обяснява или забравят и така.
Здравей.
 Както besyto е обяснила, повечето педиатри не са ЛЛ. За теб е важно да си избереш подходящо педи, да си ходиш при него, да си доволна, а то да си взема направленията служебно от ЛЛ.
 Питах за доктора в Трета п-ка, защото нашето педи е там и съм много доволна. Не е Попова Simple Smile.

# 220
  • Мнения: 212
Може ли да ми препоръчате фризьор и гримьор за официален повод (със свободни часове за 24 май)? Благодаря!

# 221
  • Мнения: 1 423
За 24 май можеш да си запазиш час след новата година, такава е практиката.
Можеш да потърсиш Ванчето от Студио Милен до Младежкия дом - тя е фризьор и гримьор.

# 222
  • Мнения: 2 469
Някой може ли да ми каже добри магазини в Бургас, където да продават бебешки колички? Единствените, които ми хрумват са един магазин на Христо Ботев, един срещу Математическата и Айко. Но не съм сигурна изобщо дали в първите два има колички, а в Айко има само ограничен  брой модели.

# 223
  • Мнения: 172
Магазин Бамболино в Зорница  има богат избор и на колички.

# 224
  • Мнения: 1 280
Някой може ли да ми каже добри магазини в Бургас, където да продават бебешки колички? Единствените, които ми хрумват са един магазин на Христо Ботев, един срещу Математическата и Айко. Но не съм сигурна изобщо дали в първите два има колички, а в Айко има само ограничен  брой модели.
Провери до Мол Галерия складовете, но не вътре ами точно преди да влезеш от лявата страна на входа има една сграда там има магазини на складови цени.Там е и магазин Тема (така май се казваше) има дрешки храни, играчки, неща за мамите и колички.Една моя приятелка видя нейната с 100лв по-евнита отколкото я купи от друг магазин.

Общи условия

Активация на акаунт