Бургаски майчета - Тема 17

  • 96 885
  • 294
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 13
Здравейте! Въпросът ми е за прием в детска градина. Моето дете е прието 1ва група в градина "Надежда" в Меден рудник. Децата са разделени в две групи, а броят на децата във всяка група по списък е 37 и 38. Шокирана, все пак си помислих, че тези две групи ще се разделят на още две и ще станат четири с нормален брой деца. Говорих с директорката и тя ми обясни, че това е реалният брой и за сметка на това разполагат с допълнителен персонал и децата ще бъдат обгрижени. Сега, ясно ми е, че децата никога няма да са в пълен състав, но дори и 10 да липсват, пак си остават много....Така ли е и в другите градини?

# 271
  • Мнения: 24 115
Как ще са много, ако липсват 10? Явно нямате представа каква е реалността в бургаските градини....
Ако не ви устройва можете да запишете детето си в частна градина

# 272
  • Мнения: 13
Не мога да го запиша в частна градина. Но мога да разпитам дали и в другите градини в Меден Рудник ситуацията е такава. Големият ми син е роден 2006, силен випуск и пак по списък са били 25-28, а реално са присъствали към 20 деца (в друга градина в М.Р.) Може и нещата да са се променили. Питам просто! (и да 27-28 деца на възраст 3-4 години в една група са много).

# 273
  • Мнения: 80
В нашата градина ситуацията е същата , а бяха казали че децата по закон трябва да са максимум 28 - конкретно в нашата група са 37 деца...И аз останах потресена и само искам да кажа че изобща децата не са обгрижвани както са ти отговорили....няма да влизам в подробности...Само се моля да свикне по-бързо и да се разболява по - малко от мин.година....Късмет и на вас..

# 274
  • Мнения: 13
Благодаря, така ще се ориентирам дали да търся друга градина или да се примиря със ситуацията  Confused

# 275
  • Мнения: 74
Здравейте, момичета.  Имам комбинирана количка за близнаци за подаряване. Не е в много добро състояние, но не ми се ще да я хвърля като знам какви са разходите около тази двойна радост. Сигурна съм, че едни сръчни ръце ще успеят да я позашият тук там,  да я изперат и да изгледа още едни близнета. Та мисълта ми е ако знаете някой да се нуждае от нея? Може би трябва да питам в някоя организация за помощ на семейства или някои от тези центрове за защита на жени....  Не знам, насочете ме.Благодаря предварително. Ако някой прояви интерес ще я снимам. Пак повтарям не е прана,  има и за шиене.Не е в добро състояние. Подходяща е за крайно нуждаещи се. Пране и шиене от тях...  Нямам време да се занимавам, съжалявам Embarassed

# 276
  • Мнения: 131
Здравейте, момичета!
Дъщеря ми писа писмо до Дядо Коледа и му поръча албума на Спондж Боб от Кауфланд. За съжаление вече не се продава там. Не успявам никъде да открия такъв и затова се обръщам към вас с молба, ако имате излишен и не го използвате да ми го продадете.
Благодаря!

# 277
  • Мнения: 1 280
https://www.olx.bg/i2/ad/spondzh-bob-album-ID6pvTY.html#:24835db09e от вчера е обявата,предполагам,че няма да е продаден.  bouquet https://www.olx.bg/ad/spineri-spondzh-bob-ID6lLbu.html в тази обява има стикере.

# 278
  • Мнения: 131
Поръчах го. Много благодаря!

# 279
  • Мнения: 1 280
Няма защо.Весело посрещане на празниците и много здраве,и щастие на малката принцеса. bouquet

# 280
  • Мнения: 2
Здравейте! Искам да се посъветвам с вас за ортодонт. Направихме прегледи при Игнатова и Парушева и не знам при коя да започнем самото лечение. Клоня може би към Игнатова, но не знам и се надявам вие да ми помогнете. Целувки!

# 281
  • Мнения: 50
Здравейте, мами (и татковци)! Търсим си апартамент в Изгрев или Зорница от собственик 60-70 кв, до 44 000 евро. Ако предлагате Вие или Ваши близки, моля да ми пишете Simple Smile Хубав ден Ви желая... и здрави дечица Simple Smile

# 282
  • Мнения: 108
Привет мами! Бих искала да ме впишете в темата. В момента съм бременна в 7-ми месец. Термин - 06.06.2017. Следя се при д-р Горнов и, живот и здраве, смятам да раждам при него в МБАЛ Бургас. Втора бременност ми е, първата беше неуспешна. Казвам се Христина.

# 283
  • Бургас
  • Мнения: 15 696
Добре дошла,Христина!
Всичко ще е наред,малко остава! Скоро ще се гушкате с бебчо!

# 284
  • Мнения: 1 280
Момичета знаете ли как става записването при др.Ангелов - детски лекар?

Общи условия

Активация на акаунт