Раждане в МБАЛ "Вита" - тема 5

  • 71 954
  • 749
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 93
Четох,че при този метод мускулите не се режат,а се отпрепарират,което значи по-бързо възстановяван на тъканите. Чисто физиологично трябва да е по-бързо,а това кщак човек го чувства е субективно усещане Simple Smile

# 286
  • Мнения: 1 532
Имам медиоцинско образование и мога да ти кажа че си е до организъм не до метод , метода може да спомогне но организма ти не помага ли няма да имаш бързо възстановяване като по книгите !

# 287
  • Мнения: 93
Аз скоро ще се сдобия с такова, по хирургия ни учат,че отпрепарирането е много по-щадящо от резането,както казах усещането си зависи от човека. Не са ми правили секцио,не коментирам от опит,а от преподаването и от пътя на логиката. Може да се чувстваш зле и при двата начина,както и много добре. Но травмата на тъканите е различна,това исках да кажа,ако някой не е разбрал....

# 288
  • Мнения: 1 532
Ти ли си колегата дето каза че има ветеринарно медицинско образование като мен. Хубаво е че си студентка и търсиш логика, няма лошо. Недей да мислиш толкова подробно за секциото ти че ще ти изиграе лоша шега казвам ти го приятелски. Радвай се на бремнността си , намери си лекар който си разбира от работата и му имаш ДОВЕРИЕ  и не мисли метода по който ще те режат Simple Smile

# 289
  • Мнения: 93
Аааа надявам се за нормално раждане,нямам причина за секцио,поне не засега,просто четох методите и коментирах. Намерила съм си лекарка,засега съм много доволна от нея,съвкем скоро ще раждам във вита при нея и се надявам всичко да мине нормално,да не се стига до секцио. Не съм се интерпесувала тя какъв метод използва,нито пък бих имала предпочитания,ако работата е свършена добре,не мисля че е толкова трудно възстановяването. А вече секциото за повечето лекари се е превърнало в рутина Simple Smile

# 290
  • Мнения: 1 532
В болница Вита само да знаеш че секциото е повече от рутина , и все повече се прави.Леко раждане и дано мине по нормален ред а не със секцио

# 291
  • Мнения: 93
На мойта лекарка много пъти съм й казвала,че държа на нормалното раждане,също познати са раждали при нея нормално, през почивните дни имах контракции,получих и разкритие,чудеше се дали да не ме приеме,но реши,че е най-добре всичко да стане естествено без нейна намеса,затова се надявам.че няма да направи секцио без причина,нея я притеснява,че съм с мн тесен таз,но бебето е малко и сиг няма да има проблем. Дано всичко е наред,да няма проблеми,само това има значение Simple Smile

# 292
  • Мнения: 1 532
при коя лекарка си там

# 293
  • Мнения: 2 515
Аз бях при Славкова и дори не ме е питала дали случайно не искам секцио, не сме и обсъждали този вариант,  негласно си знаехме че ще раждам нормално, а спокойно можеше да ме убеди за операция, понеже ми беше първо дете и бях много притеснена. Та не е до болницата, а до лекаря  Naughty

# 294
  • Мнения: 194
И aз съм при Слaвковa. Но при мен нямa кaк дa е нормaлно рaждaнето, след кaто първото дете ми е родено чрез секцио. Не сме коментирaли възможносттa зa нормaлно и мисля че нямaт тaзи прaктикa тaм. Но кaквото и дa е, нaдявaм се всичко дa мине добре. Имaм още няколко месецa дa се подготвя психически, което е хубaвото в случaя.
Кaто цяло смятaм че всеки трябвa дa обмисля и двaтa вaриaнтa зa рaждaне, зaщото нaкрaя винaги имa изненaди. Кaзвaм го от опит.Simple Smile

# 295
  • Мнения: 219
Момичета,съгласяват ли се на нормално раждане след ин витро?

# 296
  • София
  • Мнения: 4 035
nadinka (GaRjI), секцио преди 5г не е предпоставка за второ секцио, така че съвсем спокойно можеш да поискаш естествено раждане.
azjenata, най-добре е да се консултираш с лекар там. Не съм наясно дали инвитрото само по себе си води до секцио, но си мисля, че ако чисто физиологично нямаш проблем и нищо в бременността не го предполага, то начина на забременяване не би трябвало да влияе. Обаче не смея да го твърдя със сигурност.

# 297
  • Мнения: 194
По принцип, до колкото знам и съм чела по въпроса, да възможно е нормално раждане след секцио и още повече след като са минали повече от 2 години, а в моя случай 5. Но практиката в нашата страна е че доста малко специалисти се нагърбват с подобни случай, защото самото секцио като оперативна интервенция си е предпоставка за повторно такова. Знам че има риск (макар и минимален) от руптура на матката и още куп други усложнения, за които незнам дали съм готова аз самата, не съм от тези смели майки дето се подлагат на това. Също съм с медицинско образование и доста съм се интересувала специално от този въпрос, но мисля че не бих подложила себе си и бебето на риск. То като цяло риск има винаги независимо от начина на раждане, но в този случай за мен лично нещата клонят отново към операция. Wink Ще видим, все пак специалиста е този който ще прецени какви са шансовете.

# 298
  • Мнения: 93
При Хафузова съм Simple Smile

# 299
  • Мнения: 219
Мжмичета,трябва ми доктор,който ще направи вс възможно да родя нормално.кой от трите е най-върл привърженик на него-Чорбова,Илиева или Славкова?

Общи условия

Активация на акаунт