Коя е по-успешната тактика??

  • 1 374
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 622
Защо толкова бързате с това махане на памперса не мога да разбера ... В случая не зависи от нас. Децата сами си се решават кога да минат на гърне.

И аз не мога да разбера.....  Rolling Eyes

Даже сега ми е много по-лесно и удобно, като е с памперс. Хич и не бързам. Лятото може да го пробвам, да видим какво ще стане. Нека разбира поне малко повече, че по-лесно ще се комуникира с него.Все пак аз сега китайски не знам...(той говори на китайски и само той си се разбира  Crazy )

# 16
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Аз започнах да слагам Боби на гърнето, когато беше на 2год. и 6 мес.
Докато разбере за какво се ползва гърнето доста пъти сменях напишкани гащички.Отне ми точно една седмица да го науча.На втората седмица, когато имаше ако или пиш си казваше, и рядко се случваше унесен в игри, да забрави да ми каже.
Детето само си показва, кога е готово.Пробвах да го приуча докато беше по мъничък,само че нещата не вървяха.Пищеше истерично, когато се опитвах да го сложа на гърнето.До такава степен се беше травмирал с това гърне,че само като го видеше и почваше да плаче.Реших да изчакам малко и така до лятото.Той сам ми показа кога е готов.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 361
А на мен пък ми се струва много гадно с памперси. Като го сваля и на Ицко дупето и пишока му спарени .Топчиците му сплескани.Много ми се струва гадно . Затова и се учим на гърне, естествено има и в памперса, но мисля, че природата не е измислила сама памперсите и децата едва ли са създадени да си носят памперсите до 3-4 годишни.

# 18
  • Мнения: 99
Защо толкова бързате с това махане на памперса не мога да разбера ... В случая не зависи от нас. Децата сами си се решават кога да минат на гърне.
  точно това провокира тази тема, все по-често чета за голямата надпревара между майките, на коя детето по-рано са  махнали памперса.  Аз лично нямам такива мераци, детето никога не се е подсякло, добре му е с памперс. Няма дете дето да не се е научило.
Но питах за вашето мнение, може би така е с първо дете големи амбиции. А и има някакво неявно саревнование по градинките,  кой първи ще проходи,кой ще махне памперса и т.н

# 19
  • Мнения: 1 381
добре де а как раббирате че е готово? Моят син никога не съм го тормозила , слага ли сме го на гърне, обяснява ли се кво се прави там. Щом видим че не му харесва спираме. Сега има и дъска и като му я подариха все ни лъжеше че има "аки и бъ'зо, бъ'зо" но си седи на дъската виси си крачета и се хили лукаво. А иначе кото я свърши и не е нещо в еуфория с деца си казва. Та знам ли сега готов ли не е ли?

Само да добяв, че прекрасно знае какво се прави в тоалетна и за пиш и за аки, но.......

# 20
  • Мнения: 17 407
Защо толкова бързате с това махане на памперса не мога да разбера ... В случая не зависи от нас. Децата сами си се решават кога да минат на гърне.

Защото памперсите могат да предизвикат сериозни проблеми. Иначе на кой как му  е по-лесно Wink То по тази логика аз мога да питам защо бързате да приучавате децата си да заспиват сами newsm78
Нищо лично към никой и не се засяждам Peace

# 21
  • Мнения: 505
ами моят опит от преди 8 години е че когато детето само реши , тогава се научава, а родителят и да си скъса задника от опити не става...иначе бях голям ентусиаст - що гърнета потроших а то детето само ме издебваше и си вършеше работата в гащите...сега на поправителният с малката мисля да я карам по свободно... Hug

# 22
  • Мнения: 215
Когато му доиде времето на детето ти сама ще разбереш.
Моят син сам се отказа от памперса на 2 години и 2 месеца, не съм насилвала нещата въобще.

# 23
  • Мнения: 1 381
Когато му доиде времето на детето ти сама ще разбереш.
Моят син сам се отказа от памперса на 2 години и 2 месеца, не съм насилвала нещата въобще.

Добре де как точно се отказа? Какво почна да прави? някой ще ме светне ли кви са признаците на "като е готово то само..."?

А пък аз напоследък след многото теми и дискусии по темата и мнение от сорта "защо бързате...., а малко/ голямо е..." си мисля че всеки в крайна сметка сам си решава. Да не забравяме и факта, че това си е и сериозен разход на месец и много майки изхождат от това. Според мен, ако детето не се травмира по някакъв начин няма никакво значение дали от 7 м, ходи в гърне или го чакаме само да се откаже....

# 24
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Детето само ще си покаже.Вие още сте малки, за да се тормозите.
И аз мисля, че самото дете ще си подскаже, аз не съм го мъчила и нямам намерение още да го лсагам на гърне, като му дойде времето сам ще се откаже. Така само себе си ще тормозя и ще насилвам детето, по добре да стане по добрия начин, когато узрее достатъчно, сам ще се откаже. А това става между 2г. и 3г. тогава разбират за какво става въпрос и се научават да контролират нуждите си.

# 25
  • Мнения: 369
Ние махнахме памперса на 1г и 3 м но се падна топлото време .,а и преди да го сваля тя някой път сама си казваше че има пиш или ако. Но пак един месец си ходехме пишкани неможе от раз . А и по принцип детето си показва по някакъв начин кога е готово за такавав промяна насила няма да стан newsm10е.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 493
е и аз си зададох въпроса като Eva -  как аджеба разбирате "че е готово", че "му е дошло времето" и т.н...??? Какви са признаците? Аз постоянно и обяснявам наммоята кога какво е свършила, от време на време я питам "има ли пиш?" "има ли аки?" тя седи и гледа като пукъл. Иначе на други въпроси ми отговаря с да и нЬе. Още не съм я пробвала ни на гърне ни на тоалетна. Дори нямаме приспособленията...

# 27
  • София
  • Мнения: 6 182
е и аз си зададох въпроса като Eva -  как аджеба разбирате "че е готово", че "му е дошло времето" и т.н...??? Какви са признаците? Аз постоянно и обяснявам наммоята кога какво е свършила, от време на време я питам "има ли пиш?" "има ли аки?" тя седи и гледа като пукъл. Иначе на други въпроси ми отговаря с да и нЬе. Още не съм я пробвала ни на гърне ни на тоалетна. Дори нямаме приспособленията...

И моята е такава. Непрекъснато и обяснявам като сменям памперса, че е "акана" или "пишкана". Като ми замирише на нещо и ходя да я душа по дупето винаги питам "акана ли си?" и си отговарям на глас...ама защо ли? Иначе за друго като я питам си казва "дя" и "нье". Разликата е само, че купих гърне, пробвах веднъж да я сложа и следваше зверски писък. После го оставих да си грае с него и тя много си го харесваше. След около 2 месеца пробвах да я сложа с дрехите само да седне...пак зверски писък и прибрах гърнето в гардероба, за да го забрави.
Знам, че още е малка, а е и достатъчно своенравна и още ми държи влага приучаването на ядене с лъжичка и др. подобни, така че не искам да бързам. Не искам да бързам, защото не искам да мъча себе си, но забелязвам, че никак не и харесва да слагам памперс. Все се опитва да го рззкопчае и свали. Към средата на юли мога да пробвам да я оставя по гащи, но ...

# 28
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Как разбрах кога е готов ли???Ами докато един ден, не взе сам гърнето.Беше седнал върху гърнето с гащичките обаче и победоносно, ставайки, ми беше заявил,че е правил пиш. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт