Ирландия 14

  • 100 314
  • 137
  •   1
Отговори
# 90
  • Торонто
  • Мнения: 837
Здравейте, коя е другата по-активна тема? В този форум ли е изобщо?

# 91
  • Мнения: 4
и аз такава търся но явно няма   newsm78

# 92
  • Мнения: 1 080
Привет, искам да попитам има ли корупция в администрацията или се действа според законите?Понеже аз съм на място с изключително висока корупция и явен расизъм, което ме принуждава да търся друга дестинация.

# 93
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Аз не знам някъде да има място където няма корупция въобще. Разбира се, че има, но не е толкова изявена. Ирландия е отворила врати за чужденци много отдавна, има толкова и различни нации тук, расизмът не им е силна страна на ирландците като цяло, лично мое мнение разбира се!  Peace Peace

# 94
  • Мнения: 34
Здравейте, дами и господа!
Явно няма да разбера коя е тази "по-активна тема" и с риск да не получа отговор на въпросите си ще ги задам тук. Доста изчетох в предишните теми, но някак си не открих това, което ми трябва. Може и да го има, но информацията да е остаряла или да не съм го видяла... И така - съпругът ми е електротехник с добър опит, но не е вишист. Остсвам с впечатлението, че за да работиш по специалността си в Ирландия трябва да си висшист, или да береш гъби, което не ни устройва. Може и да съм в грешка... Simple Smile
Другото, което бих искала да попитам е все още ли е спокоен живота в Ирландия? Честно казано не ни притиснява дали ще подобрим значително финансите си, но търсим спокойствие. Тук вече и на село стана страшно... Sad
Благодаря предварително за вниманието и пак се извинявам ако повтарям някой.

# 95
  • Мнения: 1 080
Дзак , благодаря.

# 96
  • Мнения: 1
Здравейте, някой може ли да сподели нещо за град Waterford. Предстой ми заминаване за там, но нямам никакви впечатления и отзиви. А също и като цяло за моментното икономическо положение на Ирландия.

# 97
  • Бургас
  • Мнения: 54
Здравейте,виждам, че тук пишат много хора,които са наясно с това как стоят нещата в Ирландия. Моят мъж замина за Уотърфорд преди 2 месеца и, тъй като смятаме с малката ни дъщеря да го последваме имам много въпроси. Той работи там и негови колеги (също чужденци) са му казали,  че живеят със семействата си и получават някакви социални помощи. Аз смятам също да си търся работа там, но английският не ми е особено добър, а бих искала да работя по специалността си, така че ще ми е необходимо време да науча по - добре езика и да си търся работа, а дотогава не сме сигурни, че парите ще ни стигнат. Въпросът ми е на каква помощ може да разчитаме в този случай?

# 98
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Чайлд бенефитс в най-добрия случай. 

# 99
  • Мнения: 1 379
Въпросът ми е на каква помощ може да разчитаме в този случай?

Никакви освен детски. Не сте плащали никакви данъци..от къде помощи.

# 100
  • Бургас
  • Мнения: 54
Въпросът ми е на каква помощ може да разчитаме в този случай?

Никакви освен детски. Не сте плащали никакви данъци..от къде помощи.
Мъжът ми има трудов договор и съответно плаща. Може би не съм се изразила достатъчно добре, за което се извинявам, но под помощ имам предвид добавка към семейния доход или нещо подобно, не съм наясно с тяхната система, затова и питам.

# 101
  • Мнения: 1 379
трябва да имате кредити натрупани 2 години назад за да кандидаствате за помощи. Няма държава където от летището и на социални помощи.

# 102
  • Мнения: 1 986
Някой може ли да ми каже къде мога да чуя как е "Честит рожден ден'' на ирландски

# 103
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Някой може ли да ми каже къде мога да чуя как е "Честит рожден ден'' на ирландски

Виж това :

https://www.youtube.com/watch?v=QbK00pMVrho

# 104
  • Мнения: 1 986
О, много благодаря. Знаех си, че във всемогъщата бг мама ще намеря отговор

Общи условия

Активация на акаунт