ДЕКУПАЖ_47

  • 108 912
  • 407
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 509
Здравейте, трябват ми момичета от Русе за изработка на чаши за шампанско за сключване на граждански брак. Трябват ми до сряда по обяд . Ако има момичета , които биха могли , нека ми пишат на лично.

# 241
  • Мнения: 268
Здравейте отново! Кутията е почти готова и скоро ще се похваля, но искам да попитам нещо - всякакви ли акрилни бои могат да се използват? В Джъмбо има голямо разнообразие и аз купувам от тях на дъщеря си, мога ли да ги ползвам и за декупаж? Другото, което ме интересува е - задължително ли трябва да има медиум преди боята, за да ползвам кракле? Може ли да положа боя, след това кракле и тогава контрастиращата боя, за да се получат напукванията, или медиума е задължителен, като основа? Благодаря на отзовалите се  bouquet !

# 242
  • Бургас
  • Мнения: 754
Здравейте отново! Кутията е почти готова и скоро ще се похваля, но искам да попитам нещо - всякакви ли акрилни бои могат да се използват? В Джъмбо има голямо разнообразие и аз купувам от тях на дъщеря си, мога ли да ги ползвам и за декупаж? Другото, което ме интересува е - задължително ли трябва да има медиум преди боята, за да ползвам кракле? Може ли да положа боя, след това кракле и тогава контрастиращата боя, за да се получат напукванията, или медиума е задължителен, като основа? Благодаря на отзовалите се  bouquet !






 Grinning Можеш да ползваш всякаква акрилна боя, аз лично ползвам темперни бои смесени със с200, понякога си купувам и от специализираните магазини боя когато гоня цвят. Краклето е два вида /прочети в нета или тук назад в темата/ ползвала съм два вида кракле, едното е /еднофазно/ полагам дадения цвят примерно бял, съхне, слагам краклето като се полага в една посока само, когато изсъхне слагам червен цвят /примерно/ и краклето напуква червения цвят и от напуканото се вижда долния бял цвят. Ако слагат тънък слой кракле - напуканото става ситно, когато е дебел слой кракле - напуканото става по-голямо. Ето снимки http://hristina69.snimka.bg/daily/dekupaj.710138.30820578 - тук долния цвят е кафяв, а горния телесен цвят.
 Другия вид кракле което съм ползвала е, когато е готов продукта с декупаж и фон, полагаш краклето то се напуква само и после в процепите втриваш боя и я забърсваш http://hristina69.snimka.bg/hobby/dekupaj-2014.803741.32941279 ето тук можеш да видиш в малките пукнатини има синьо /не е много хубава снимката/и  ето тук  http://hristina69.snimka.bg/hobby/dekupaj-2014.803741.36266732 тук втривах червено
Дано си ме разбрала, Успех!

# 243
  • Мнения: 268
Благодаря, Хриси   Hug! Всичко, което научавам ми е от полза. Прочетох доста за краклето, а и няколко видео урока изгледах - пак благодарение на вас и някои линкове, които сте дали. Прочетох  и за двата вида, и за това как се нанасят, но с боите не бях наясно. Днес отидох до Джъмбо и си накупих и темперни, и акрилни, и глина, за да мога да правя рози и цветя от нея и с тях да украся две огромни миди шелки, които имам, и брокат, и перлени-темперни. Купих ги на риск, защото не бях прочела поста ти, но явно без да искам съм уцелила. Само да намеря малко покой между децата и котките и започвам да творя  Wink .

# 244
  • Бургас
  • Мнения: 754
После ще показваш, а декупаж с котки и да плетеш с котки си е истински екшън

# 245
  • Мнения: 268
После ще показваш, а декупаж с котки и да плетеш с котки си е истински екшън
  newsm62 Явно си запозната с тези "помощници", а кутията ще е готова до ден два.

# 246
  • Мнения: 268
Здравейте отново Simple Smile. До кутията и ютията нещо не мога да стигна, но направих една бутилка и една саксия. Първи опити за декупаж и обратен декупаж на бутилката - направих я за подарък на една приятелка, която знам, че няма да се смее на първите ми нескопосани опити.  Оказах се права, тя си я хареса много Wink. Ето я и нея      
Това е една саксия, която стои между двете ми диванчета и беше много безлична и мрачна. Украсих я една сутрин докато всички у нас спяха.
       

Последна редакция: ср, 18 ное 2015, 18:51 от lgdani

# 247
  • Бургас
  • Мнения: 754
Здравей lgdani, много добре си се справила, саксията като я гледам май е пластмаса, трудно се задържа декупаж след време се разлепва /да си знаеш/ Не мога да  видя отблизо но добре си се справила. Бутилката не мога да я видя отблизо, но цветята които са отзад сякаш седи във въздуха. По принцип това е декупажа - да си мислиш че е рисунка и всичко е едно цяло.  На гърлото също седи така, ако на гърлото беше сложила цветя така че все едно излизат от земята щеше да е друго. Изрязвай мотивите по фигурата или колкото може до фигурата, ако са дребни изрязваш едно по едно и подреждаш. Ето тук има цвете но няма дръжки http://hristina69.snimka.bg/daily/dekupaj.710138.29670181 не седи така въздушно. Успех

# 248
  • Мнения: 599
Момичета ,как се прави декупаж върху крушка?

# 249
  • Бургас
  • Мнения: 754
didabs ами както другите неща, полагаш основа и лепиш, аз направих вече 4 коледни крушки. Там където е резбата увивам и залепвам /с топъл силикон/ панделка и правя дръжка

# 250
  • Мнения: 599
didabs ами както другите неща, полагаш основа и лепиш, аз направих вече 4 коледни крушки. Там където е резбата увивам и залепвам /с топъл силикон/ панделка и правя дръжка
А като не е равна повърхност как не се набръчква салфетката?

# 251
  • Бургас
  • Мнения: 754
 Grinning Слагаш по малки мотиви, поне аз така правя, не че нямам набръчкано..

# 252
  • Мнения: 599
Grinning Слагаш по малки мотиви, поне аз така правя, не че нямам набръчкано..
А покриваш ли я изцяло крушката или само частично.

# 253
  • Бургас
  • Мнения: 754
Частично, ето виж http://hristina69.snimka.bg/hobby/dekupaj-2014.803741.36304871

Последна редакция: сб, 21 ное 2015, 23:14 от Хриси9092

# 254
  • Мнения: 599
Много са красиви ,но на мен ми изглежда изцяло покрита стъклената част на крушката.

Общи условия

Активация на акаунт