ДЕКУПАЖ_47

  • 108 579
  • 407
  •   1
Отговори
# 255
  • Бургас
  • Мнения: 754
Мотивите които съм залепила са малки, а остатъка е боядисано

# 256
  • Мнения: 3
Здравейте, правите много красиви неща.Аз напоследък доста разглеждам разни идеи.Много ми се иска и аз да започна да правя такива красоти.До сега имам един опит със салфетка/не ми е от най-сполучливите Simple Smile /Искам да попитам от къде мога да си поръчам предмети за декориране виждала съм направени подкови, табелки, елхички и т.н.?

# 257
  • Мнения: 43

Асоциация Хипофиза и Асоциацията на студентите по медицина организират коледен базар в Гранд мол Варна. Събраните средства ще бъдат използвани за обзавеждане на детска физиотерапия в УМБАЛ "Света Марина". В центърът които ще бъде създаден ще се полагат грижи за деца с редки и други неврологични заболявания. Може да изпратите ръчно изработени картички, коледни украси и други красоти до 10 декември на адрес гр.Варна ул. Братя Георгиевич 36 ет,4 оф.12 Ваня Добрева. За контакти тел: 0889324216 email: nahrb.varna@abv.bg
Повече информация за кампанията може да намерите тук :
https://www.facebook.com/rarevarna/

# 258
  • Бургас
  • Мнения: 754
Здравейте, правите много красиви неща.Аз напоследък доста разглеждам разни идеи.Много ми се иска и аз да започна да правя такива красоти.До сега имам един опит със салфетка/не ми е от най-сполучливите Simple Smile /Искам да попитам от къде мога да си поръчам предмети за декориране виждала съм направени подкови, табелки, елхички и т.н.?






Здравей и добре дошла,
Декупажа се прави със салфетка, оризова хартия, принтирана картинка и др. Като начало ти предлагам да правиш декупаж на обикновени неща например бутилка. Започни с обикновен декупаж /фон усвояване на залепването на салфетката без гънки/ като начало започни с  малки мотиви, мотива се лепи от центъра навън бавно и нежно избутваш и изглаждаш.Лепилото е разредено с малко вода С200, основата можеш да я правиш от латекс, боя на водна основа, фасаген /аз ползвам фасаген/ примесени със С200. Фона можеш да използваш темперни бои примесени пак с малко С200. Когато усвоиш основата започваш да пробваш и други техники.
Успех!

# 259
  • Мнения: 3
Хриси9092 благодаря за обяснението.А от къде пазарувате материали? И на първо време с какво трябва да се сдобия?

# 260
  • Бургас
  • Мнения: 754
На първо време ти трябва с200 /има във всички железарии/четки, темперни бои от книжарниците,  лак за паркет на водна основа или просто лак на водна основа, салфетки тъй като съм от Бургас има 2 магазина или от сайтове

# 261
  • Мнения: 3
Много благодаря! В най-скоро време ще покажа нещо Simple Smile

# 262
  • Мнения: 599
Къде се намират в Бургас тези магазини за салфетки?

# 263
  • Бургас
  • Мнения: 754
Къде се намират в Бургас тези магазини за салфетки?




Единият магазин е книжарница Хеликон там продават пакети, а другия е на пл. Кирил и Методий /до пиреусбанк/ - книжарници Амадеус , магазините са един до друг в единия продават бои професионални, краклета и др, а в другия салфетките и книжарски неща

# 264
  • Бургас
  • Мнения: 749
Ако позволите, ще добавя още един магазин - на ул " Кирил и Методий ". Като тръгнете от площада в посока Морската, от ляво. Май беше " Ермитаж "

# 265
  • Мнения: 268
Хриси, благодаря за коментара и съветите  Simple Smile. Имам един въпрос - задължително ли е, за декупаж върху стъкло да се използва глас-медиум? Бутилката я направих с ц-200 и си стана без никакъв проблем, та затова питам  newsm78

# 266
  • Бургас
  • Мнения: 754
 lgdani не, повечето ползват с200

# 267
  • Мнения: 268
Багодаря  bouquet! Скоро ще се похваля с нещо ново.

# 268
  • Бургас
  • Мнения: 754
Това направих тези дни http://hristina69.snimka.bg/hobby/dekupaj-2014.803741.36339200 Бутилка вино за подарък, другото подложка за свещи, разбърках гипс в тарелки от сладки. А последната снимка е декупаж на бутилка с лампички отвътре

Последна редакция: ср, 02 дек 2015, 10:14 от Хриси9092

# 269
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Здравейте!
Преди няколко дни купих един шал.
Мисля,че е декупажна техника- кашмирена прежда импрегнирана върху коприна.
Така ми беше обяснено.  Обясниха ми да го пера ръчно на 30 гр. и да го гладя. Видях и интересни рокли и туники , изработени по същия начин.
Това виждам за първи път...и ви моля за помощ!

Търсих в интернет информация, но намерих само за рисуване върху коприна.

Прилагам снимки на шала и искам да ви попитам....някой занимавал ли се е с това и работи ли такава техника за дрехи и аксесоари?
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Ако мястото на въпроса ми не е за тези тема, моля да ме извините.


Шалът е дълъг , като на врата при замятането е оставено празното място , където се вижда коприната/ шифона/. Той е прегънат на снимските като лицето е от дъгата на синъото, а опаковата страна е с тъмно син кашмир.

Ако някой поиска, мога да го снимам и в разгънато положение, за да се придобие по-добра представа.

http://bellami.snimka.bg/hobby/hobi.889525.36356945

Последна редакция: чт, 10 дек 2015, 09:06 от Шехи

Общи условия

Активация на акаунт