ДЕКУПАЖ_47

  • 108 267
  • 407
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 247
иска парола и не се вижда Simple Smile
 декупаж в/у текстил-има специализирано лепило иначе няма разлика. не искам да съм лоша , но "кашмирена прежда импрегнирана в/у коприна с техника декупаж" звучи меко казано идиотски   newsm78

# 271
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Дали звучи идеотско или не, мен това не ме интересува.  Stop

Аз ако знаех каква техника е и как се изработва, намаше да ви занимавам.

Жените , от които купих шала са полякини. След малко ще им публикувам сайта.
В него е упомената декупажната техника...затова и писах тук

http://bellami.snimka.bg/hobby/hobi.889525.36356986
Сега вижда ли се?

http://zaczarowane-wnetrze.pl/

Добре. Сбъркала съм темата. Жената се занимава с декупаж и филцоване.
Това е по-скоро техника на филцоване , нали?

Последна редакция: чт, 10 дек 2015, 13:53 от Шехи

# 272
  • Мнения: 268
Здравейте Simple Smile! Аз творя  Grinning, и ако не качвам снимки, то е само, защото ми е много сложно първо да ги сваля на компютъра, после качването на друг сайт, после линковете тук, или направо снимки - въобще дълго и тегаво. Ще намеря време и ще го направя, но не знам кога  Embarassed. Имам един въпрос относно краклето на Лорка. Вчера се опитах да работя с него, направих всичко както трябва - основа, боя, кракле, боя - нищо не стана! Всеки предишен слой беше хубаво изсъхнал, но нищо Sad .  Измих шишето и отново - основа, боя, кракле, кракле - втори път /помислих, че само един слой не стига/, боя - пак нищо! Днес започнах да го правя така, както си е, и мисля, че успях да превърна дефекта в ефект, но все пак ми се иска да мога да "напукам" нещо. Някъде прочетох, че това кракле напуквало само гланцова боя или перлена!? Можете ли да ми кажете къде бъркам? Благодаря ви!

# 273
  • Бургас
  • Мнения: 754
Здравейте Simple Smile! Аз творя  Grinning, и ако не качвам снимки, то е само, защото ми е много сложно първо да ги сваля на компютъра, после качването на друг сайт, после линковете тук, или направо снимки - въобще дълго и тегаво. Ще намеря време и ще го направя, но не знам кога  Embarassed. Имам един въпрос относно краклето на Лорка. Вчера се опитах да работя с него, направих всичко както трябва - основа, боя, кракле, боя - нищо не стана! Всеки предишен слой беше хубаво изсъхнал, но нищо Sad .  Измих шишето и отново - основа, боя, кракле, кракле - втори път /помислих, че само един слой не стига/, боя - пак нищо! Днес започнах да го правя така, както си е, и мисля, че успях да превърна дефекта в ефект, но все пак ми се иска да мога да "напукам" нещо. Някъде прочетох, че това кракле напуквало само гланцова боя или перлена!? Можете ли да ми кажете къде бъркам? Благодаря ви!



Ами какво да ти кажа за кракле на Лорка виж в сайта да не е за перлена боя. И краклето като се полага, полага се само в една посока, като сложиш боята отгоре пробвай със сешоар /от топлия въздух се напуква/

# 274
  • Мнения: 268
Отново благодаря, Хриси! Нанесла съм краклето само в една посока, но със сушоара, не съм пробвала. В сайта на Лорка не пише да има особености при работа с това кракле, в друг сайт прочетох, това което съм написала.   Днес ще опитам със сушоар и с перлена боя. Хриси ти кое кракле ползваш? Аз тук прочетох добри отзиви за Лорка и затова поръчах от там. Ако има кракле, което можеш да ми препоръчаш или да ми кажеш къде в София мога да си купя по-доро - казвай.

# 275
  • Бургас
  • Мнения: 754
Отново благодаря, Хриси! Нанесла съм краклето само в една посока, но със сушоара, не съм пробвала. В сайта на Лорка не пише да има особености при работа с това кракле, в друг сайт прочетох, това което съм написала.   Днес ще опитам със сушоар и с перлена боя. Хриси ти кое кракле ползваш? Аз тук прочетох добри отзиви за Лорка и затова поръчах от там. Ако има кракле, което можеш да ми препоръчаш или да ми кажеш къде в София мога да си купя по-доро - казвай.





Аз ползвам това http://armstrongshop.com/product/768/crackle-medium-napukvasht-m … lni-boi-50ml.html

# 276
  • Мнения: 3 841
Здравейте!
 Знам,че има много материал за декупажа в интернет,но нямам много време да прочитам вдичко и реших да ви попитам вас.Имам бебенце ,с кието се гледкаме и събрах много бурканчета от пюренця.Присветна ми идея да ги поукрадя малко и да ги подаряявам на близките зя празниците.Така от една страна ще стане хубав подарък,от друга страна ще спестя бякой друг лев,пък и нямя дя ми заемат мяясто:) Мислех су,че могат да се използват за подправки,зяхар,сол,каафе или като свещник,та дори и сувенирче...
Бихте ли ми помогнали? Какво точно ще ми е нужно,каква е точно техниката и скъпи ли ся маатериалите?
 Хубав ден!:)

# 277
  • Мнения: 3 841
Извинете за грешките, пиша от телефон...

# 278
  • Мнения: 992
Момичета, наскоро разбрах за това чудо декупажа и страшно се впечатлих. Правя си разни неща, някои се получиха доста добре. Heart Eyes
Направих една ловна бутилка, но човека иска да не е цветна цялата, а да е прозрачна. Ето така:
Скрит текст:

Та, как се прави? Със салфетка или с някаква специална хартия?

мога да я купя, но искам аз да я направя и да я подаря. Embarassed

# 279
  • Бургас
  • Мнения: 754
Елеа за основен дукапаж ти трябва бяла основа /аз ползвам фасаген, може и латекс/ смесен със С 200, лепило С 200 разреден с малко вода, хубави салфетки, бои /ползвам темперни, дето децата рисуват/ и те смесени с малко с 200, лак на водна основа. Правиш основата която трябва да е бяла /фасаген с лепилото примерно/ с гъбичка нанасяш фасагена като потупваш с гъбата по основата да стане хубаво плътно, бяло и равно. Като изсъхне, залепваш мотива който си избрала от салфетката. Мотива трябва да е изрязан хубаво по контура и залепваш с четка потопена в разреденото лепило. Започни с малки мотиви, лепи се от вътре навън, за да се научиш да лепиш без гънки и да не късаш салфетката. Когато изсъхне си правиш фон, но можеш и да го оставиш и на основния бял фон, ако не избираш си цвят /хубаво е цветовете да са меки и приятни, светли/ с гъбичката пак потупваш и правиш фона. Като изсъхне слагаш лак на водна основа 2 ръце. Някои използват лак за паркет на водна основа. Това е основния декупаж. Успех!
Мики това се прави като другите, слагаш основа там където ще е картинката, залепваш, но после трябва да почистиш бялата основа острани която е попаднала извън картинката и лакирваш  Laughing

# 280
  • Мнения: 3 841
Елеа за основен дукапаж ти трябва бяла основа /аз ползвам фасаген, може и латекс/ смесен със С 200, лепило С 200 разреден с малко вода, хубави салфетки, бои /ползвам темперни, дето децата рисуват/ и те смесени с малко с 200, лак на водна основа. Правиш основата която трябва да е бяла /фасаген с лепилото примерно/ с гъбичка нанасяш фасагена като потупваш с гъбата по основата да стане хубаво плътно, бяло и равно. Като изсъхне, залепваш мотива който си избрала от салфетката. Мотива трябва да е изрязан хубаво по контура и залепваш с четка потопена в разреденото лепило. Започни с малки мотиви, лепи се от вътре навън, за да се научиш да лепиш без гънки и да не късаш салфетката. Когато изсъхне си правиш фон, но можеш и да го оставиш и на основния бял фон, ако не избираш си цвят /хубаво е цветовете да са меки и приятни, светли/ с гъбичката пак потупваш и правиш фона. Като изсъхне слагаш лак на водна основа 2 ръце. Някои използват лак за паркет на водна основа. Това е основния декупаж. Успех!
Мики това се прави като другите, слагаш основа там където ще е картинката, залепваш, но после трябва да почистиш бялата основа острани която е попаднала извън картинката и лакирваш  Laughing

Много,много, много ти благодаря! Hug

# 281
  • Мнения: 992
Хриси, много ти благодаря за отговора. И още нещо да питам- медиум за стъкло да слагам ли?
Когато правя бутилка първо я минавам с медиум, после акрилна боя на лорка, бяла и тогава лепя.
Но медиума много лепни дори като изсъхне, ще ми е трудно като искам да оставя бутилката прозрачна. Thinking Аз мислех, че това е специална хартия за декупаж.
хм, много трудно ми се струва, а първо като я погледнах си викам- аа колко е лесно.

# 282
  • Бургас
  • Мнения: 754
Хриси, много ти благодаря за отговора. И още нещо да питам- медиум за стъкло да слагам ли?
Когато правя бутилка първо я минавам с медиум, после акрилна боя на лорка, бяла и тогава лепя.
Но медиума много лепни дори като изсъхне, ще ми е трудно като искам да оставя бутилката прозрачна. Thinking Аз мислех, че това е специална хартия за декупаж.
хм, много трудно ми се струва, а първо като я погледнах си викам- аа колко е лесно.






То отстрани всичко е лесно  Grinning, аз не ги минавам с медиум, измивам хубаво с веро, спирт и фасаген с лепило, сложи само основата защото ако излезеш извън картинката после ще трябва да чистиш. Всичко зависи от мотива който искаш да залепиш дали е салфетка или хартия за декупаж това ползваш. А това на шишето дето си показала може да е стикер, вътре виж какво е прозрачно

# 283
  • Мнения: 2 836
Ще ви следя
Много ми харесват нещата, които правите ... аз отскоро научих за декупажа и ми се иска и аз да се впусна в това твочество : )
Извинявам се, че нахлувам така ,но малко информация - о ткъде си купувате декупажни бои/ лепила и др материали  newsm78

# 284
  • Варна
  • Мнения: 283
Отново благодаря, Хриси! Нанесла съм краклето само в една посока, но със сушоара, не съм пробвала. В сайта на Лорка не пише да има особености при работа с това кракле, в друг сайт прочетох, това което съм написала.   Днес ще опитам със сушоар и с перлена боя. Хриси ти кое кракле ползваш? Аз тук прочетох добри отзиви за Лорка и затова поръчах от там. Ако има кракле, което можеш да ми препоръчаш или да ми кажеш къде в София мога да си купя по-доро - казвай.
С краклето на Лорка и аз се помъчих доста, но така и не ми се получи. Нито с гланцова боя, нито с каквато и да е друга. Отказах се от него и го запратих на боклука. Използвам на Марабу - с него нямам ядове.

Общи условия

Активация на акаунт