До тук с напъните-започнах да дохранвам!

  • 1 524
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 968
Е да ама аз я тегля и виждам че е изяла 30 гр и се дърпа и край. Значи не само не мога да изцедя ами и няма!!! Тя да седи и да суче по 1 час пак по-добре от това да се дърпа на 3-тата минута. Как да не се предавам в тоя случай не знам...ми че тя е гладна и реве. Залъгвам я, вдигам я, нося я и накрая само като усети че пак давам гърдата и започва истеричен рев!

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
 И ние бяхме така месец, два, три....имам чувството, че чак от 6-ти месец започнах да си кърмя нормално и всичко си дойде на мястото, до тогава беше много зор...но нещата се оправиха и още се кърмим....помни, че трябва да издържиш...и не мисли за това, че ти е трудно, просто прави каквото трябва и няма начин да не се справиш.....Успех

# 17
  • Мнения: 4 242
Момичета много ми стана мъчно за това че се чувствате така! В крайна сметка не е това най-важното в живота за това успокойте душите и се отпуснете!
На първо място съвета който бих могла от опит да дам е спокойствие и увереност в силите. Всяко безпокойство, колкото и да си мислите че успявате да го скриете, бебето го усеща. Взимате и слагате бебето на гърдата с мисълта сега дали има мляко, дали ще потече, дали ще стигне, аз лоша макйка ли съм, защо не мога да си храня детето и т.н. и т.н. Следва едно нарастващо напрежение което малкото човече улавя (винаги), разбира се не му харесва и се дръпва като ужилено, мама се стяга и започва нова поредица наум от порицания и неувереност, изнервя се, бебето продължава да се дърпа и да пищи и ..... така до безкрайност. Адреналина отделен от майката по време на този стрес блокира действието на окситоцина който освобождава/кара млякото да потича, мляко има, но стои в гърдите и бебето не го достига. И така с всеки изминал път все по малко мляко се "търси", организма получава сигнал че не е нужно повече мляко и произвежда все по малко и все по малко. Така спира кърмата момичета! Вярвайте в себе си, няма майка която да не може да си храни детето, освен малки изключения дължащи се на заболяване. Помислете, вие сега имате АМ, а навремето когато не са имали нищо, да не са умирали от глад почти всички новородени? Майките им са ги хранили с кърма, не са гледали часовници или схеми за захранване. Нали нямаше да има човечество ако толкова много майки нямаха мляко? Как сме оцелели?
 Всичко е в главите ни!
И още нещо важно! Днес се изкушаваш и даваш малко АМ, да дохраниш, утре пак, и вдругиден. Обаче ако сте във фаза на усилен растеж как ще се увеличи кърмата ви според нуждите на бебето ви? Природата си знае работата, когато млекцето не достига, бебето започва да суче повече, по често (не на 2 часа, на час дори) с цел да си увеличи дажбата по бързо. Ако мама дава АМ кой ще стимулира гърдите, кой ще им каже че бебо има нужда от повечко млекце? А и всяко милилитърче АМ е за сметка на мл кърма! Така кърмата няма да се регулира/увеличи и дохранването продължава до скорошно отбиване. Ако това е целта добре, но като ви чета явно не е.
За това още веднъж, намерете начин да се отпуснете и да се наслаждавате на детето си, на миговете близост и т.н, на всичко което ви радва и ви е скъпо, така ще дойде спокойствието и увереността, ще потече и млекцето и всички ще са доволни и сити! Laughing

пп. лактогонните чайчета и таблетките бирена мая освен че действат лактогонно, имат отпускащ/успокояващ ефект

# 18
  • Мнения: 435
Аз искам напълно да подкрепя Мери , прочетете какво е написала още веднъж   Wink bouquet
Ето тук подробно е описано как се проверява дали детето не е гладно №17
 http://www.bg-mamma.com/site/content/view/605/
А това е една много хубава и полезна табличка http://exoexo.com/MJ/Other/brf_table.jpg
Смело , момичета , ще се справите , горе главата !
Най-ефикасния начин за стимулация на лактацията е сукането !
Запасете се с провизии , вземете си бебчо при вас на спалнята , разположете се удобно и ... гушкане , сукане , гукане . песнички ... и пак така  Wink
Успех  bouquet

Последна редакция: вт, 21 фев 2006, 01:27 от Цвети и Яна

# 19
  • Мнения: 3 161
При мен също имаше недостиг, особено вечер. Няколко дни давах АМ, но една приятелка ми се накара, че това е пътят към отбиването, и спрях. Наистина постепенно ми се увеличи кърмата, но не беше лесно. Дълго време цедях сутрин, когато имах най-много, и давах вечер, когато вече нищо не можеше да пусне гърдата, а детенце искаше още и беше неспокойно.

Това е - споделям моя опит, без да те агитирам, защото - знам ли - може пък наистина да има доста случаи, в които майката е безсилна да увеличи кърмата си. На мен ми помогна една мисъл на Хана Лотроп (Книга за кърменето): уверете се, че можете да контролирате количеството кърма, което произвеждате. Личният ми опит и този на много майки във форума ме кара да мисля, че, както казва Мери, всичко е в главата, важното е да си повярваш и да се отпуснеш. Но знам също, че майка, която се е стегнала и панирала, защото детенцето й гладува (или тя си мисли, че гладува) никога не би повярвала.

# 20
  • Сливен
  • Мнения: 382
Това, което ще напиша са го написали и почти всички преди мен. Най-важно е спокойствието. В подкрепа ще споделя един случай, който ме убеди в това. В първите седмици Дени не искаше да суче от гърдите ми и се налагаше да се изцеждам. Веднъж много притеснена започвам да цедя, а то нищо не излиза (в същото време другата гърда тече и олива дрехите ми, но тази която цедя - нищо) През цялото време си повтарях - само 30мл да изцедя, че да не е гладна поне. В момента в който млякото достигна 30те мл изглежда се успокоих и изведнъж гърдите шурнаха. Ако до този момент бях цедила в продължение на 15-20 минути, то от тук нататък за 3-4 минути изцедих още толкова, че и повече.
Наистина най-важно е спокойствието. А за това много ще спомогне увереността, че ще се справиш. Имаш подкрепата ни!
И както са ти казали вече - каквото и да решиш да правиш, знай, че е най-доброто, което можеш да направиш!

# 21
  • Мнения: 138
Здравей, Бодливата. Искам да те успокоя, като ти кажа, че минах през същия ад и то седмици наред. Моя проблем беше, че нямаше и от къде да чета така обстойно, понеже нямаме компютър в къщи. Другите мами са абсолютно прави че ти самата трябва да повярваш в себе си, за да те окуража ще ти кажа, че маги е вече дърта беба Grinning и още си цока, а имай предвид, че по едно време започна да не иска да цока от едната, а аз тъпачката вместо да настоявам просто и давах другата, та едната и до сега почти не я ползваме. Та аз, дето ревях (ама наистина рев) успях да си изхраня детето кажи речи с едната цица newsm10. Късмет беше че маги не поиска от адаптетата. И какво да правя, да й дам кисело мляко? Стягаш се и започваш да кърмиш, да кърмиш, и пак да кърмиш....Аз също пробвах да изцедя за да видя колко папка, нищо- 30мл, мъкнех и електронни везни, пих чай( прочем, незнам дали си втълпявам, ама ми помогна) и какво ли не още. Аз винаги давам пример с животните (звучи ми най- естествено и най-убедително), помисли , чувала ли си за крава която да няма мляко?  Давай майче, ще успееш. Успех и не се отказвай.

# 22
  • Мнения: 1 440
Май повечето бебчета минават през подобен период.И нас не ни подмина,сукане на по 1 и половина,два,и все на цица си висеше.
Май няма какво да добавя,но се присъединявам към казаното от Мери-спокойствие и увереност.При мен това беше основното.
Успех!
Дано по-скоро да премине този период и да продължите с кърменето!

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 121
Не бързай да се отказваш,дори и да е малко количеството на кърмата,давай най-напред гърдата и после дохранвай с АМ.Може нещата да се регулират или пък дребосъчето да има усилен растеж,НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ!!!!!!!!!!!!!!!!

# 24
  • Мнения: 385
Съгласна съм с всички мнения на мамите   bouquet
Само да вметна, че някой хора хранят смесено и по 10 месеца (моя случай) (и се опитват да отбият диването, а то не ще и да чуе  Mr. Green ) . При мен просто не се получи премахването на добавката. 1 месец беше само на гърда, денем и нощем и явно от недоспиване не се получи. Аз също те съветвам да дохранваш само вечер, пък през другото време кърмене. Успех  Hug

# 25
  • Мнения: 967
Когато Дими беше на 4мес,. минахме през подобен период - педито отсече че това е недостиг на кърма и започнах да дохранвам вечер. Бях в такъв стрес и се чувствах толкова ужасна майка щом не мога да изхраня собственото си дете, че от стреса усетих как кърмата ми наистина буквално пресъхва. Ядосах се на себе си и се мобилизирах - започнах да кърмя често, налагах си да се успокоя - предлагах АМ след вечерното хранене само, а през деня само кърма. Малчото сучеше вечер, а после си пийваше и от шишето. Продължих да кърмя през 1-2 часа, а вечер като предлагах шишето виждах как малчото суче все по-малко от шишето - явно кърмата се увеличаваше. Започна да не иска шишето вечер -явно се наяждаше хубаво с кърма и отново минахме само накърмене. Така си кърмих до 1год и 4мес. Според мен малчовците минават през някакъв период на тази възраст - през който не сучат спокойно, а се дърпат и въртят, а ние го отдаваме на малко кърма, стресираме се и от стреса наистина кърмата намалява.
Кърми си детенцето нон-стоп. Гушкай го когато спи и го кърми, гушкай го на голо кожа до кожа. Успокой се. Повярвай ми - това нее края на кърменето - аз след този етап кърмих ощецяла година  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт