Рецепти за домашни пюрета и каши

  • 687 739
  • 1 374
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 16
Искам да ви попитам откога се дава кисело мляко на бебе.И как се разрежда 50 на 50 ли тоест 50 вода и 50 мляко.

# 886
  • Мнения: 2 783
radu, аз кисело мляко въведох късно, някъде към годинката почти, домашно подквасвано. Не съм го разреждала, давах го с лъжичка. Това за супичките на пара малко ме учуди, защото все пак зеленчуците трябва да поврат, за да се получи бульон, но пък нямам такъв уред, така че знам ли...  newsm78  Специална програма ли си има за супички? И няма ли в упътването примерни рецепти?

# 887
  • Мнения: 16
Ами да ти кажа аз съм пълен инвалит в готвенето:).Никаде не пише за правене на супи.Аз си измислих.То се вижда каква домакиня съм хаха.Но нищо аз си мислех, че киселото мляко се въвежда по- рано.Ние сме на 7 ама сме родени в 7 месец тоест сме на 5 месеца.Време за захранване!

# 888
  • Мнения: 2 783
Ето тук, в библиотеката по-надолу има статийки за захранването на бебета- кое кога се въвежда и т.н.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0
А тук има рецепти и линкове за приготвяне на ястия в уред за готвене на пара:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=136538.20
http://www.pudriera.bg/f/viewtopic.php?t=670
Това за по-нататък обаче, засега може вие да тествате рецептите.  Wink

# 889
  • Мнения: 16
Здравейте!Днеска ходихме на доктор и тя ми каза че вече може да почна захранването с картофче ама не ми обесни много може ли да ми дадете някоя схема за захранване ние сме на 5 месеца и 2 дена.Много ви благодаря.

# 890
  • Мнения: 16
Искам да се доуточня че искам такава схема каквито майките са давали на децата си не от сайтовите.

# 891
  • Мнения: 416
виж темата за захранване,бързи въпроси и отговори

# 892
  • Мнения: 16
А къде да я намеря тази тема?

# 893
# 894
  • Мнения: 16
Мерси много!

# 895
  • Мнения: 16
Както съм ви написала съм започнала със захранването и искам да ви споделя как ще продължа.И ако нещо ще збъркам да ми кажете.1-во започнах със зеленчуковите пюрета така ще карам 1 месец докато заместя обедното АМ.После с плодовите.Каша с плод и друга каша.После месото с телешко мисля да почна.После сиренцето жълтъка кисело мляко и така.Правилно ли е това.А след месото което ще карам 1 месец глутена ще вкарам.Ако не трябва да процедирам така ми кажете защото докито нищо не ми казва нещо се надува.

# 896
  • Мнения: 914
Както съм ви написала съм започнала със захранването и искам да ви споделя как ще продължа.И ако нещо ще збъркам да ми кажете.1-во започнах със зеленчуковите пюрета така ще карам 1 месец докато заместя обедното АМ.После с плодовите.Каша с плод и друга каша.После месото с телешко мисля да почна.После сиренцето жълтъка кисело мляко и така.Правилно ли е това.А след месото което ще карам 1 месец глутена ще вкарам.Ако не трябва да процедирам така ми кажете защото докито нищо не ми казва нещо се надува.
Правилно си решила за зеленчуковите пюрета,плодовите и кашите,но когато въвеждаш месото телешкото е по късно защото може да е алергизиращо.Най-добре е да бъдат в следния ред-пуешко,заешко,пилешко,телешко,агнешко,риба.Жълтък може най-рано на 6 навършени месеца,след това може сирене,а за киселото мляко изчакай поне до 8 навършени месеци.

# 897
  • Мнения: 16
Аз съм чела за телешкото месо че има мн желязо в него както и в спанака на нас ние нужно защото сме недоносени родих в 7-мия месец.Сега е на 7 и 7 дена хемоглобина му беше мн нисък и затова реших с телешко да почна.А между другото кога да почна с спанак лопуш и другите треви.Сега по коригирана възраст е на 5 месеца и 7 дена.

# 898
  • Мнения: 16
Аз пресметнах следното:
5ти месец-зеленчуково
6ти-плодово
7ми-кашите
8ми-месото
9ти-жълтъка сиренето киселото мляко.
Като всичко това го давам в рамките на 5 дена а за месото май е 1 седмица не съм сигурна.

# 899
  • Мнения: 416
Темата няма нищо общо с въпросите ти

Общи условия

Активация на акаунт