Августовски бебета 2013 - тема 3

  • 64 003
  • 752
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 187
За закуска давам различно .....филия, попара с два сухара, купичка с нескуик дарадонки
Към 10:30 плод...обикновено банан, круша,  ябълка
На обяд...държавна кухня - ако е супа с един сухар, ако е някаква манджичка...само нея без сухар.  Давам и половин кремче. Бурканчетата са 190 гр, но основното ни е половин порция. Така дават в нашата кухня.
За следобяд-филийка или мляко с грис/кус-кус/ориз
Вечеря-обикновено купичка от това, което съм готвила или 4 с.л кис. мляко с 2 бисквити Закуска.
Вашето детенце вероятно е по-злоядо. Според мен, съдейки от опита ми с баткото, който е доста злояд, трябва да се премахне всякаква друга храна в лъскави опаковки.....солети, зрънчо и т.н. Детето да играе много, да се изморява, така уж се огладнява повече. Задължително витаминки или нещо за разбуждане на апетит. Аз давам Саностол.
Сега баткото на почти 4 г уж яде, но си е злояд. Яде изборни неща, харесва държавната кухня и почти винаги я изяжда (разделям трите бурканчета с малката и им стига за един обяд) . Затова и държа да я взимам, главно заради него. Малката яде почти всичко, което готвя, но баткото ....съвсем не, а готвя уж вкусно. До дете си е....

Последна редакция: вт, 12 май 2015, 08:31 от m-g

# 601
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 427
m-g колко кг сте?

# 602
  • Мнения: 633
Ще започна с вечерята ни 150 - 200 мл. кисело мялко + 1 банан + 1 пъдпъдъчи жълтък, киселото мляко варира според големината на банана.
Обядът ако реши е някаква манджичка, ако не я иска замествам с паста.
Закуската е паста или овесени ядки или попара или просо. Понякога и препечена филия с масло или сандвич с кашкавал/жълтък също спасява положението. Частна държавна всякаква кухня отказа. Порцията, която изяжда може би е около 200 гр.
Като цяло дъщеря ми не е от особенно ящните деца. Витамини давах зимата на Флорадикс. За протокола госпожицата в момента е около 80 см и малко над 10 кг.

# 603
  • Мнения: 187
Мисля, че малката е 10.5. Не съм я мерила скоро. Кг обаче не са толкова от значение според мен. Има деца, които ядат като разпрани, но пък и мн тичат, играят, и са си слаби. Ние, майките, си усещаме дали децата ядат добре и достатъчно или не. Много е важна правилната,  разнообразна и питателна храна за децата, тя се отразява на имунитета и на цялото здравословно състояние..Ще тръгнат по ясли, градини и тогава ще се усети с честото боледуване, ако храната не е хубава. От опит говоря Sad)

# 604
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 427
Да,съгласна съмче всичко си е до дете,ти ако искаш и на челна стойка застани,ако не иска да яде не можеш да го накараш и това е....Аз какво количество супи и манджи съм изхвърлила,ако знаете в тоалетната ooooh!Уж готвим все за него,разнообразно,питателно-хапва по няколко лъжички и всичко приключва,2 пъти от едно и също не се яде Mr. Green
От частна и държавна кухня не се харесват и ядат манджите,няма шанс просто.....незнам на есен в яслата какво ще е положението,дано покрай другите деца и той да хапва Confused

Иначе относно движението и разходките -ако може да спи по детските площадки ще му е най-добре Mr. Greenс рев се прибира,не мога да го откача от децата и пързалките...В количката и триколката не иска да се вози,само пеш иска да трамбова и директно като излезем от вкъщи се засилва по маршрута към площадката...Ааааи в колата да се вози не му омръзва...
Много ме е яд,че не иска в количката-така не мога да мръдна никъде да поразгледам,в магазин да вляза или да напазарувам,за ръка не иска да се води,прави си каквото си иска и ако не е на неговата реве,мучка и се тръшка...всяко излизане се асоциира с ходене по площадките Sad

# 605
  • Мнения: 633
А защо не го пробваш със смутита и предлагане на храна по-често, в по-малки количества.

# 606
  • Мнения: 187
Ами да, злоядичък ти е! Моят до скоро искаше само филия с лютеница и салам и нищооо друго. Тормозих се, колко сълзи съм проляла, сигурно са ме мислили за лоша майка другите майки, чиито деца омитаха яденето и не им стигаше. Те просто не разбираха какво е да имаш злоядо дете, което може цял ден да седи гладен, и няма да се сети за храна. И да, челните стойки не помагат.
В яслата според мен ще яде, там всеки си се бори за паничката, пък и като види, че ще седи гладен един два дена, и няма да му е под ръка добрата мама, за да му дава спасителни солетки, ще се научи.

# 607
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 427
А защо не го пробваш със смутита и предлагане на храна по-често, в по-малки количества.

Какво е смути? newsm78

Баба му например ми се кара,че му предлагам често и постоянно на масата имало храна-така му ставала безинтересна и отсвирвал всякакъв режим на закуска,обяд и вечеря.....Трябвало да си знае трите основни хранения и да присъствали само те на масата,за да не се разсейвало детето... Crazy Незнам и аз вече.. ooooh!

Густо ми прави като гледам какво предлагат циганките на децата са в парка/на 1км от нас е една от големите цигански махали в Пловдив и имам преки наблюдения/ Mr. Green:

-попара със стар хляб,захар и вода от бойлера или боза
-варен ориз с нарязан пилешки кремвирш наситно
-кисело мляко със захар+тестена закуска
-пържен салам Камчия с хляб и боб чорба

Ядат,та ушите им пращят и са с червени бузи и добре сложени.


# 608
  • Мнения: 20
Искам да попитам мамитата които дават корнфлейкс какав дават?

# 609
  • Мнения: 633
http://www.supichka.com/2015/01/vsichki-retsepti-za-smuti-na-edno-myasto.html

За мен е удобен начин да пробутвам пресни зелении така, особенно като добавя и банан и круша  Mr. Green

# 610
  • София
  • Мнения: 3 299
Ние си хапваме от всичко и по повечко, това гурме и френска кухня не е за нас  hahaha С плодовете ме изумява направо - може да изяде половин пъпеш или два големи резана диня - без да се замисли  Party Иначе едно хранене през деня ни е манджата от кухнята, другото хранене ни е с нас - каквото си хареса от нашата храна. Сутрин и следобед папка нещо варено (овесени, ръжени ядки, мюсли, просо, киноа, житце, рядко каши) винаги подсладени с плод, разнообразявам с попарка и сандвич с кашкавал.
Тежи 13 кг. и е 88 см.
Днес направихме ваксината от 13 месец - поставиха я в ръчичката. Ей, все едно някой му дръпна шалтера на това дете 15 мин. след инжекцията. Много ми беше криво, 2 часа след това се оправи малко от малко, сега спинка. Сложила съм куул пач.
Какви ваксини има от тук насетне, след 13 месец някой правил ли е нещо?
Другата новина при нас е, че сме класирани за детска ясла от септември. Ще го записвам, и ще преценявам на място дали му харесва и се адаптира добре  Peace
Никола, хубав линк  Peace

# 611
  • Мнения: 633
После единствено има манту до 7 г. възраст. И дъщеря ми е приета в ясла, надявам се лесно и без драми да свикне.

# 612
  • София
  • Мнения: 3 299
После единствено има манту до 7 г. възраст. И дъщеря ми е приета в ясла, надявам се лесно и без драми да свикне.
Хм, моята педиатърка каза, че ни предстоят още три ваксини в три поредни месеца - едната била реимунизация на Пентаксима и Синфлорикса?  #Crazy  Shocked  #Crazy какви са тези идеи от нея...?  newsm78  Thinking аз не възразих, защото много се учудих  ooooh! ще й звънна по телефона за повече инфо

# 613
  • Мнения: 633
Погледни си картона колко ваксини имате поставени досега и си направи справка Тук

# 614
  • София
  • Мнения: 1 371
Моят младеж става сутрин към 7-8 часа, понякога със ставането търси нещо да яде, друг път чак към 11 се сеща. За закуска му редувам мляко с ориз, мляко с грис, крем нишесте, филийка с кашкавал, кисело мляко, плод, варено жито и др подобни, като грамаж в най-добрия случай 200г, но трябва здравата да е прегладнял.
На обяд пак в най-добрия случай изяжда 190г от държавната кухня, ако не му се яде - само половината. Като сме на разходка понякога хапваме леблебия, банан или ябълка, каквото съм взела. За следобедна закуска пак нещо подобно на сутрешната закуска или десерта от държавната кухня и на вечеря - от нашата вечеря, варено яйце, краставица, ориз... Като цяло си хапва, има апетит, но не винаги и не всичко. Зрънчовци, шоколади и прочие - не. Най-много ако забърше някоя и друга солетка от децата по площадките.
Иначе едвааам докарахме 10кг Simple Smile
Моят съвет - не се взирай толкова колко изяжда, добре си яде детето, не го притискай когато не яде и го оставяй понякога и малко гладен да остане, да няма постоянно ядене покрай него.

Общи условия

Активация на акаунт