Августовски бебета 2013 - тема 3

  • 63 817
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 39
Хухууу, не съм писала от 100 години, време е да се поправя.

Яслата при нас започна на 18-ти Септ. с 2-3 дни ентусиазъм, на четвъртия ден Йешим се събуди и със т.нар. висящи яслени сополи и с ненавист към "аслата". Със отварянето на очичките се започваше едно "не икам аслата, икам мама гуш", което пред яслата се превръщаше в сериозен рев, а на преобуването и влизането прерастваше в яростна истерия. Седмица-две проплакваше пред вратата на раздяла, днес и вчера е спокойна, не се впечатлява и от другите плачещи деца от групата.

Сополките тогава ги овладяхме с обикновени капки от сварена лайка, вит Ц и Биозин. Сега давам сироп от черен бъз, не кашля и няма сополи Simple Smile

Почти всеки ден е нацапана с нещо, което според госпожите било "сигурно доказателство", че яде... А и да няколко дни бойкотира чрез отказ от сън, но тази седмица подремвала. Обличат ги с  два ката дрехи, защото в стаите е много сенчесто и хладно. Не разрешават, бодита и чорапогащници под панталотите, не разрешават и фиби или ластичета с топчета, в резултат на което я взимам вързана накриво със стърчаща коса или направо разчорлена.

Това, което ме ядосва, е че не ги следят като сядат да пишкат и акат, а Йешим в това отношение е самостоятелна, сваля си сама гащите, пишка и вдига гащите, но като е голямото се цапа като вдига бикините... лелките не я забелязват и като се приберем пада"основно чистене" (това е прехваленото 51. ОДЗ в Илинден).

На 20-ти съм на работа и имам още 2 седмици свобода Simple Smile Joy

# 706
  • Мнения: 32
Здравейте Simple Smile И аз отдавна не съм писала, днес прочетох доста  Laughing
Моето дете яде с охота, на 2ч трябва да яде по една порция(иначе става нервен) от каквото и да е. Всичко се мели, с изключение при настроението "дуго", при което каквото и да му дам той казва че искал друго без да опита. Crazy
От почти месец сме на ясла в гр. Ловеч и сме доволни,но още сме с памперси.. Close Три дни в началото отиваше берз проблем, докато не се усети че го оставяме сам там Laughing и почна да реве, но бързо се успокояваше, аз стоях там докато не спре..А днес за първи път  като го преобух влезе сам, и даже търсеше да яде  Joy
Там ги занимават, пеят танцуват, правиха таралежи от кестен и клечки за зъби, та вече имаме украшение за вкъщи - негово производство Heart Eyes
А аз съм решила да претапицирам детското му столче, защото го е съдрал... Confused

# 707
  • Мнения: 32
Играли ли сте вече с пясъка за моделиране..преди беше пластелин..сега пък "кинетичен пясък" Grinning
А щях да ви казвам за сополите..ние имаме от 5тия ден..само сополи..пробвахме с вит.Ц и олинт, после с назик..а сега с коларгол..и сме на оправяне от коларгола Wink

# 708
  • София
  • Мнения: 3 255
 Звучите като мами на големи дечица вече  Crazy Едното се самообслужва на гърнето, другото ходи с кеф на ясла  Flutter
Аз още не мога да споделя подобни неща. Последната една седмица обаче усещам някаква промяна - по разнообразен е вербално, някак повече и по-точни станаха сричките, които използва Heart Eyes По същото време започна на обед да си яде и супата, и второто. Десерта му го давам в 16 ч., а на вечеря хапва хляб около баща си и малко манджичка. Категорично отказва зеленчуци  Confused
Мисля началото на другия месец да му предлагам да ходи на ясла. Надявам се да му хареса и да иска да си ходи сам  Thinking
Да питам нещо друго мамите на момченца: ежедневното почистване на пишлето с пълно забелване ли го правите?

# 709
  • София
  • Мнения: 136
Днес е деня, направо ще ми се пръсне сърцето ( все едно съм на тежък изпит).Малкия тръгва на ясла, приготвила съм раницата и всичко останало.Зарекла съм се да не звъня, докато е там.

# 710
  • Мнения: 76
И моят мъник е на ясла от 1-ви октомври, засега върви много добре, не съм очаквала, че толкова бързо ще свикне Simple Smile Първият ден си го взех шашнат, там се е потръшкал и поплакал. На втория и третия ден плачеше на влизане, но бързо се успокояваше- докато разгледам менюто ,вече беше тихо. На четвъртия и петия ден поплакваше още щом види сградата, но влизаше спокоен, като види госпожите. Сега без проблем- днес подаде ръчички на госпожата, като я видя Simple Smile Според мен си му харесва там! Пее песнички, показва нещо с ръцете, тропа с крака. Засега съм много доволна, дано остане и занапред така!

# 711
  • София
  • Мнения: 136
И моят мъник е на ясла от 1-ви октомври, засега върви много добре, не съм очаквала, че толкова бързо ще свикне Simple Smile Първият ден си го взех шашнат, там се е потръшкал и поплакал. На втория и третия ден плачеше на влизане, но бързо се успокояваше- докато разгледам менюто ,вече беше тихо. На четвъртия и петия ден поплакваше още щом види сградата, но влизаше спокоен, като види госпожите. Сега без проблем- днес подаде ръчички на госпожата, като я видя Simple Smile Според мен си му харесва там! Пее песнички, показва нещо с ръцете, тропа с крака. Засега съм много доволна, дано остане и занапред така!
  Дано  Praynig и на моя му  хареса. Подаде ръка на леличката и го изпратих до вратата, влезна спокоен.Сега съм на тръни дали ще звъннат от яслата....

# 712
  • Мнения: 76
Обади се към 11 ч. да видиш как върви...Ще го взимаш ли на обяд или директно по цял ден?

# 713
  • София
  • Мнения: 136
Казаха в 3, 3 и нещо.Не взех телефон нарочно, той ако не плаче , ще ми кажат че всичко е наред. А предполагам, че ако плаче много ще звъннат да си го вземем.Не дават в тази ясла да го взимаме по рано...

# 714
  • Мнения: 2 486
Алис,успех! И пиши как е минал денят. Очаквай вторият ден да плаче повече,нормално е.
Много е труден този момент с тръгването на ясли и градини,но дечицата свикват. Ние мамите свикваме по-трудно.

# 715
  • София
  • Мнения: 136
Май сте прави че при нас е по трудно. Не дадоха много информация, казаха че не е ял, късно заспал.не бил плакал много, но пък гласа му беше паднал  newsm78 странно но памперсите ги няма от чантата му ( за 6 часа -4 памперса)? Като ни ги предаваха, бяха 3 деца.на едното детенце не били ползвали пижамата? А на вратата точно преди да си тръгнем държах мокрите кърпички в ръце и едната леличка ми ги взе от ръцете? На 22 съм на род среща- не съм ходила на такава от 20 години.  Joy
Малчо беше известно време в шок, но след 15 мин си беше по старому.

# 716
  • Мнения: 633
При дъщеря ми адаптацията за сега куца, от една страна и е интересно с децата, но от друга, факта че не е с мен я ядосва, в момента отказва да остава без мен дори и с баща си  ooooh!

# 717
  • Мнения: 35
Момичета, от цяла вечност не съм писала. Но ще изчета целия материал. Лятото беше толкова натоварено, а после на 01.09. тръгна на ясла. Е, "тръгна" е силно казано, т.к. постоянно е болна госпожицата. Иначе в началото беше много ентусиазирана, кефеше се сутрин, но след 2 пъти преболедуване започнаха драмите. Докато стигнем до яслата е рев и гърчене (за съжаление не съм шофьорка). Щом си види стаята, влиза с кеф и даже и чао не ми казва. Като я посрещам, обезателно се разплаква. И тъкмо посвикне, и хайде пак болни се закотвяме (и двете) вкъщи. Дано при вас яслата се приема лесно.  Praynig
Та откак яслата навлезе в живота й, виждам промени в поведението. Може и да е съвпадение или характер, или да е в такава възраст. Но все пак.... започна да се тръшка, навън, навсякъде. Когато нещо не стане на нейното, се запъва, сяда на земята, крещи, вика, набира се още повече, понякога си скубе косата, в такива моменти ми изглежда неадекватна, изобщо ни приема ни предава. Върхът е ако ми посегне.Изобщо сме си картинка отвсякъде. Много четох по тази тема и пробвах различни неща, методи, които на теория звучат много логично обосновани. (Намислила съм като се върне на яслата да говоря с психоложката). НО не ми се получава. Опитите ми да я успокоя са неуспешни, хвърля любими неща, не й се отвлича вниманието. Просто си се гневи като разярен звяр, вглъбена в собственото си нещастие, а аз не зная как да постъпя. И така 20 минути. Кара ме да се чувствам зле, да не добавям и други неща. Притеснявам се да излизаме, а знам, че когато подобна мисъл се породи в главата на една майка, значи имаме проблем.
Та имали ли сте подобни изживявания и какво помага при вашите съкровища?
(извинявам се за дългия пост)

# 718
  • София
  • Мнения: 3 255
Анна, аз все още не, и като те чета, всичките ми опити да се настроя позитивно към ходенето на ясла (та дано и той да го усети така!) се продънват в небитието  Tired
Ние започваме яслата между 9-ти и 13-ти ноември   Crazy

# 719
  • Мнения: 35
Анна, аз все още не, и като те чета, всичките ми опити да се настроя позитивно към ходенето на ясла (та дано и той да го усети така!) се продънват в небитието  Tired
Ние започваме яслата между 9-ти и 13-ти ноември   Crazy

Ооо не, не искам да те настройвам, както и другите мами. За мен яслата не е лошо нещо, има си много плюсове, ...но моята докато свикне и се наболедува, ще дойде време за градина. То е ясно,че всяка промяна (а яслата си е голяма такава) води след себе си други промени... Мисли позитивно Simple Smile При всяко дете е различно. Wink

п.с. ако ти си настроена негативно, твоето съкровище ще те усети и ще се възползва от това ти колебание и нежелание. Много са хитри и интуитивни малките, направо им се възхищавам! 

Общи условия

Активация на акаунт