Августовски бебета 2013 - тема 3

  • 63 889
  • 752
  •   1
Отговори
# 690
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 334
Браво на вас,много слушкат и добре папкат дребосъците Hug

Днес са ни класирали за държавната ясла,ще започвам набавянето на документите,дано да мине всичко бързо,че така ми е нервно и напрегнато... Confused

# 691
  • София
  • Мнения: 136
Браво на вас,много слушкат и добре папкат дребосъците Hug

Днес са ни класирали за държавната ясла,ще започвам набавянето на документите,дано да мине всичко бързо,че така ми е нервно и напрегнато... Confused
Честито  Peace
Бързо, бързо колко да е бързо Wink ние точно седмица ги набавяме. И утре в последния момент ще взема документите от ЛЛ.
п.с Купих от Лидл 2 долнища, 3 потника и една пижама.Взех 98-104 размер, малко са му големички,ще видим след пералня как ще са  Thinking това за яслата Wink започна се...

# 692
  • Мнения: 633
Хаха а на нас размер 86 ни е голям, АлисСтар, бих казала, че не им се свиват дрешките Simple Smile

# 693
  • Мнения: 20
И на нас 86 ни е голямо ,не се събраха при прането

# 694
  • Мнения: 68
Здравейте!И ние да се отчетем.На ясла сме вече 8-ми ден.От четири спим там.Сутрин става и бърза да се облича и да заминава.Като пристигнем казва чао и влиза бодро без да се обърне назад.С храната нямаме проблем.Ядем си всичко.По принцип не му налагам количество.Той си е кусличък и с опитване се наяжда, според мен.Яде по малко , но начесто.В яслата порциите са малки( по някакви 60гр. за супа, не повече от 150гр. за основно и десерт, който е плод.).Сестрите казаха, че понякога му дават по една бисквитка, защото става нервен, ако е гладен.Първият ден е спал 1ч. и половина, втория и третия по 3ч.Засега му харесва там.Притесненията ми относно адаптацията отпаднаха.Единствено се притеснявам да не се разболява начесто.

# 695
  • София
  • Мнения: 136
Засега му харесва там.Притесненията ми относно адаптацията отпаднаха.Единствено се притеснявам да не се разболява начесто.
Звучи много добре Simple Smile Дано всички дечица с такъв кеф ходят Simple Smile Аз много се притеснявам за нашия, той е доста свит и въобще не знам как ще му понесе?  Confused
Днес ще ходя до яслата за последно тази седмица Wink

# 696
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 334
Оххх,аз сега се връщам...ми вътре ревяха на почивки хайваните ooooh!

Една леля викаше -ей сега ще дойде майка тиииии,от другата страна пък друга грачеше наядЪхте ли се всички,че вдигаме-демек който ял ял,което не може да си каже или не е ориентирано-ми да е яло Mr. Green

# 697
  • София
  • Мнения: 136
Записах го Simple Smile понеделник пак, на среща с директорката да каже кога реално ще тръгне. Видях се днес с снаха ми и тя ми каза,че на ясла ( ДГ) не се водят децата с новите им дрехи,защото се връщали скъсани и т.н   Crazy

# 698
  • Мнения: 187
хихи, това за дрехите е така- мърляви особено, но пък аз затова съм им купила по-неангажиращи обикновени дрехи. трябват си много....така тъкмо им подновявам гардеробите. вие дадохте ли имунустимуланти? аз започнах да давам бронховаксом по схема, дано има ефект, че миналата година беше страшно. на всеки три дни на детска и баткото носеше вируси....после две седмици не можех да ги съживя. задължително заразяваше и малката. и до болница се стигна с баткотo, и в омагьосан кръг постоянно всички си разменяхме вируси..тамън единия се оправи, заразява другия, после и нас, после пак те, ние и така цяла година Sad. твърдо бях против имунустимулантите, но това, което се случи мин година, няма да го преживея втори път.....затова съм се хванала за тях като удавник за сламка. дано има ефект. всякакви клееви тинктури, млечица, самбускуси, бета глюкани, инфлуциди, шуслерови соли, ехинацеи, коластри, вит ц , осцилококцинум, сиропи с витамини от рода на имунобор, имуномикс и т.н......нищоооо не помагаше. давах изопринозин често, това донякъде спасяваше. правехме и инхалации, дори понякога с кортикостероиди Sad.

Последна редакция: пт, 11 сеп 2015, 21:28 от m-g

# 699
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 334
Ужас...само ме плашат с тези ясли,че 5 дни ходят,после 15 са болни,че преди да тръгнат са здравички и не са пили антибиотици,а после ела да видиш какво става ooooh! Как да е спокоен човек ,как?
Аз купих един Биозин-бил добър,ще видим..

# 700
  • Мнения: 187
Теди, така стана и при нас. Преди да тръгне на градина баткото, незнаехме какво е сериозна болест. Само хреми, кашлица, като дам сиропче и минава за два дни. След тръгването на градина, тогава всъщ ост се видяхме в чудо, а мислех, че моите са с мн силен имунитет. и рекордът ни е 4 дни на градина, пет пълни дни не сме издържали здрави. винаги в яслите, градините ще има вируси, водят ги болни дечицата, че не могат да отсъстват родителите от работа и ако няма кой да ги гледа. така едно болно дете заразява поне още десет. За съжаление....Sad

Последна редакция: пт, 11 сеп 2015, 21:54 от m-g

# 701
  • Мнения: 68
Ние от вчера сме със сополи.Засега бистри.От яслата.Малкия зарази и баткото.Той е със сополи като река.Иначе температури и кашлици няма.А за дрешките - водя го и с хубавите му дрешки.Засега не са ми го върнали с лекета и скъсан.Само дето не му закопчават боди - потника като му сменят памперса.Не съм питала защо.

# 702
  • Мнения: 187
съветвам те да не слагате бодита, а дълги потници....лелките не обичат да закопчават бодита. В нашата ясла изискват затова потници.

# 703
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 334
Ехооо маминки Hug 4470 newsm51

Как сте,как е положението с яслата ?

# 704
  • Мнения: 187
нормално.....ревове, болести, чудене как да я взимаме, че се карат ако я вземем в 18.... мн им било късно.

Общи условия

Активация на акаунт