Августовски бебета 2013 - тема 3

  • 63 995
  • 752
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 52
Здравейте момичета
 аз правя грис с вода ,а не с АМ и карам на "око",сипвам вода да заври и постепенно добавям грис, като бъркам постоянно,варя около 10 мин. и слагам малко масло , винаги ми идва в повече и останалото е за след обяд с намачкан банан,ако е станало много гъсто го разреждам с малко АМ.
 
Ммчетата който имат момченца до къде са стигнали с дърпането н пишлето?
   Пишката я забелвам след всяка баня и има само мъничко залепено на едно място,но пповечето работа я върши док. в понеделник сме на консултация та дано там си оправят каквото има  Mr. Green

# 91
  • Мнения: 96
Аз никога не съм правила грис защото не обичам, незнам как се приготвя утре сме на консултация и педито ще ми каже рецептата и ще споделя Simple Smile
Има инстантна каша - грис, а иначе на 100 мл вода една супена лъжица с леко връхче, овкусява се по желание, сладко или солено със сирене Simple Smile



Благодаря за рецептата !!!! Simple Smile Ние днес бяхме на лекар , но лекарката не ми каза рецепта Simple Smile А с пишлето забелвам го и сме стигнали до половината почти, но има още какво да се желае Simple Smile ,иначе днес лекарката каза ,че  е добре и да продължаваме Simple Smile

# 92
  • София
  • Мнения: 136
Аз не го забелвам. ЛЛ каза да го правим.
 Четох по темата за забелването, някой го правят други не.Смятам че щом природата така го е направила значи има защо.Като махнем памперсите окончателно ще има "клъцни срежи" .

# 93
  • Мнения: 96
Здравейте искам да попитам мамите който слагат бебенцата на проходилка , с обувки специални за прохождане ли ги слагате или по чорапки , ние скоро ще взимаме проходилка и съм много объркана защото има много различни мнения -с обувки или без?Може ли да ми кажете и от каде да купя обувки за прохождане за 8 месечно бебенце ? Благодаря Simple Smile

# 94
  • Мнения: 187
Аз я слагам с обувки от баткото на колев и колев буйки за прохождане. Слагам ги по скоро, за да не й е студено на крачетата от ламината. Иначе за прохождане, ще й взема нови буйки пак на КиК. Ама това чак като започне да се отпуска да прави крачки, а аз да я държа за ръце.

# 95
  • Мнения: 255
Здравейте,
Аз в проходилката му слагам обувки обикновенни, но мисляда му взема ортопедични тези дни.
Ние сме с режим
6-7 кърмА
9 кърма
13 пюре зеленчуково или местно 200гр
16.30 безмлечна каша с плод 200гр
18.30 180 АМ
20.30 кърма
И се още 1-2 пъти през ноща суче
Това ядене в 18.00 е от няколко дена, защото реве от глад, явно кашата не го засища, говорих днес с докторката каза ми да я прАвя с АМ вместо с вода.
Понеже с сме с алергия към млякото , се чудя каква закуска мога да му предложа.... Без сирене масло или мляко.. Някой ако има идея?
Пепи нощно време спи много неспокоино и постоянно се обръща по корем и забива глава в леглото и започва да плаче, все едно пълзи на сън, ставам по 10 пъти да го оправям... Това е вече месец, започвам да се притеснявам нормално л и е ?
Иначе много се върти на всякъде, нищо не го спира, с проходилника направо бяга вече, от легнало положение сам си застава седнал, пълзи ни не го пускам по пода още,  и почти се изправя на решетките на леглото... Crazy
Става все по трудно да намеря начин да се занимава сам за да свърша нещо...

# 96
  • Мнения: 55
Аз също слагам малката на проходилката с обувки за прохождане. Купих на Беко и съм доволна. притесняваше ме това, че ако е без обувки може да стъпи на криво и да си скриви крачетата, зная ли...

# 97
  • Мнения: 633
Моето перпетум мобиле е по чорапи, от тези с точките против пързаляне.

# 98
  • Мнения: 32
Аз пък го слагам с обикновени чорапки, и вс си е ок. Но всъшност вече не го слагам в нея, просто му е ниска и ако се наведе за нещо се изплъзва и ще падне. Сега го държа за ръце да ходи, той с екефи много и постоянно отива към вратата.

И ние сме така със спането, отвива се, върти се, забива си главата в решетките, абе ужас е нощем. Много е шавлив и се изправя навсякъде стига да може да се хване за нещо, така че аз в ъобще вече не мога да си с върша нищо ако няма кой да го гледа Crazy А решетките на леглото са му до гърдите и мисля че може и д асе прехвърли и от там #Crazy

С бубата май не сме до никъде, като не смея да опъна кожичката...но от два три дни вече съм по смела и да видим , на следващата консултация мисля да накарам педи да погледне и каже мнение Wink
А чувах че имало кремче с което се мажело, кожичката омеквалаи се забелвало, ако някой знае да каже Praynig

# 99
  • Мнения: 7
Оле,оле от колко време не съм писала тук!
Малкия го слагам на проходилка от 2 седмици и ходи като кенгуру хихихи Simple Smile ако е в нашата стая е по чорапки, ако е на друго място му слагам обувчици, че много се пързаля.

# 100
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 427
Вчера бяхме при педи,нашия нищо не е качил,8,600 и 73см Sad
Само на попари и плодови пюрета ,как да качи....
Месо,зеленчукови,жълтък-категорично не накусва,педи казва,че било период и като не иска да го оставя на мира и да не настоявам ooooh!

# 101
  • Мнения: 2 499
И ние вчера бяхме на консултация.Качил е само 150гр,обаче всичко яде,така че не се притеснявам.мерките ни са 8.200 и 72см. В проходилка не го слагам.Опитва се да пълзи и вече си имаме две зъбчета.

# 102
  • велико търново
  • Мнения: 190
Добър ден,аз я слагам в проходилката по 4орапки,не мога да и намеря обувки но понеделник или вторник го дават хубаво времето и ще обикаляме да и търся някакви,като я държим под мишни4ките много шава с кра4ета но на пръсти,много иска да ходи ве4е ама няма тази сила горката,утре ще и направя грис за закуска.

# 103
  • Мнения: 35
.момичетa,първaтa хремичкa е фaкт зa мое нещaстие,в комбинaция с мн тежко никнене нa второ зъбче...вечер почти не спим,сaмо хaпе,лиги,биберонa дъвче или ръцете,плaче,мрънкa...вечер основно...и сегa сополи. Нещо дa посъветвaте?

# 104
  • София
  • Мнения: 3 299
анна, аз му давам една плоска гризалка на нук, охладена в хладилника (тя е с гелче вътре). с нея му е много добре. преди да пробие зъбчето, вечерта дадох панадол, защото плака много...

Общи условия

Активация на акаунт