Електронни четци - XIII

  • 54 687
  • 742
  •   1
Отговори
# 525
  • Варна
  • Мнения: 3 249
Аз съм с Kindle 3 (Wi-fi&3G) този с клавиатурата, но се замислям за ъпгрейд. ...

Четох, че подсветката има опция да се намали до 0, но дефакто не се изключва напълно. На дневна светлина не се забелязва, но в напълно загасено помещение си личи. Simple Smile

Аз направих такъв ъпгрейд и съм много щастлива. Сега не мога да си представя да се мъча с нощни лампи.

Да, осветлението не се изключва напълно, но не виждам какъв проблем е това. Освен евентуално по-бързо изхабяване на батерията в сравнение с моделите без осветление.

Всъщност за мен е доста удобно, че не се изключва осветлението напълно. Така в тъмна стая много лесно мога да намеря иконката за включване на надсветката.  Grinning

За мен идеалният вариант на четец е Киндъл Пейпъруайт + странични бутони за прелистване на страниците. Само те ми липсват от стария четец.

И аз се оглеждам и колкото повече чета толкова повече се обърквам. Сега тук пише, че
Kindle 4 – new е по добър като х-ки от Kindle Paperwhite единсвеният + на втория е ,че има подсветка.

не е единственият плюс, но дори и само затова си заслужава. Екранът на Пейпър стои наистина малко по -жълт от предишните модели, но това е само при напълно изключено осветление. Като се включи на 5-6та степен например визуално се изравняват, а оттам нагоре екранът става по-бял.

# 526
  • Мнения: 290
Много ми е спешно, кой да избера от киндалите?  E-INK или paperwhite? Първият свети ли вечерта? Моля, за бързичък отговор.

# 527
  • ... рееща се.
  • Мнения: 615
Той и Paperwhite-а е E-Ink, но има подсветка.

# 528
  • Мнения: 6 387
Много ми е спешно, кой да избера от киндалите?  E-INK или paperwhite? Първият свети ли вечерта? Моля, за бързичък отговор.

Само Paperwhite свети, а всички киндъли, които не са таблети (тоест без Kindle Fire), са с e-ink.

# 529
  • ... рееща се.
  • Мнения: 615
@linaaa3121, тогава давай смело с Paperwhite. Той е E-Ink и свети Simple Smile

# 530
  • Мнения: 648
Да, осветлението не се изключва напълно, но не виждам какъв проблем е това. Освен евентуално по-бързо изхабяване на батерията в сравнение с моделите без осветление.

Проблемът е, че това осветление натоварва очите. Реално с него четецът бяга от идеята за нормална хартиена книга.

# 531
  • Мнения: 7 821
Да, осветлението не се изключва напълно, но не виждам какъв проблем е това. Освен евентуално по-бързо изхабяване на батерията в сравнение с моделите без осветление.

Проблемът е, че това осветление натоварва очите. Реално с него четецът бяга от идеята за нормална хартиена книга.

Не натоварва очите.

# 532
  • Мнения: 61
Здравейте. ^^ От доста време не бях особено навита за електронни книги - след като просто обожавам да си купувам хартиени. А и не чета чак толкова интензивно, за да ми трябва още един отделен носител, на който да си ги държа, за да не разнасям по десетина с мен... но пък, от друга страна, има книги, които искам да прочета, а не очаквам да са толкова добри, че да си давам парите за тях. И(ли) ги няма и в библиотеката. (а нашата градскта библиотека е толкова постна, че чак сърцето ме боли... Grinning) А и много искам да чета по-често на английски, за да си обогатя речника максимално, а обикновено една книга на английски ще ми струва колкото две на български.
Така де, понеже ми наближава рождения ден, си изпросих, един вид Grinning електронен четец за подарък. Kindle Paperwhite ми се струва примамлив с подсветката, тъча и новите екстри, които могат да се ползват по време на четене, но понеже искам по-бързо да си избия парите (а и, както казах, напоследък не чета чак толкова много), съм си харесала Kindle 4. Заради хубавия и семпъл външен дизайн и едновременно ниската цена и доброто качество, доколкото знам? И единственото, което не ми харесва, е това, че не поддържа много формати и че показва книгите в текстов списък, а не с кориците, което ми е много по-нагледно, обаче явно ще трябва да се примиря. Grinning

(окей, не очаквах да стане толкова дълго...)

Исках да питам някой инсталирал ли е на Киндъла си Duokan? (сиреч, операционна система, която може да си работи пааралелно с официалната на Амазон и може да отваря epub, по-добре се справя с pdf-ките, има повече опции за големината и шрифта на текста и т.н.) Докато четох из интернет информация за Киндъл и четците като цяло, попаднах и на въпросния Duokan и ми изглежда много по-удобен от конвертирането с Calibre, и инсталацията му е лесна, само дето уж не изискваше никакво ръчкане и хакване, а новите версии вече изискват jailbreak... което не ми вдъхва доверие - колко му е да объркам нещо и да си повредя целия четец. Иначе най-вероятно ще си изтегля някоя версия от 2012 и ще инсталирам нея, стига да поддържа кирилица, защото по-старите версии не са се справяли особено добре с нея. Ако не - явно ще си конвертирам и прехвърлям книжките с Calibre, няма как. ;д

# 533
  • Варна
  • Мнения: 3 249
howly Kindle Paperwhite е много подходящ за усъвършенстване на чужд език. Много лесно се маркира непозната дума в текста, маркираните думи се запомнят в твой речник и може после да си ги преговаряш. Въобще считам, че тъч скрин е по-удобен за четене на чужд език, отколкото не-тъч.

# 534
  • Мнения: 61
howly Kindle Paperwhite е много подходящ за усъвършенстване на чужд език. Много лесно се маркира непозната дума в текста, маркираните думи се запомнят в твой речник и може после да си ги преговаряш. Въобще считам, че тъч скрин е по-удобен за четене на чужд език, отколкото не-тъч.
Е, да, обаче е близо стотина лева по-скъп от четворката и ще има много време, докато ги избия чрез четене на безплатни книги Grinning А и като цяло английския уж го знам, просто е съвсем друго като четеш художествена литература на езика, в сравнение с разговорната реч. Ако ме затрудняват непознаните думи, ще се мъча с четирите бутончета за навигация - ще свикна. :Д

# 535
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
howly Kindle Paperwhite е много подходящ за усъвършенстване на чужд език. Много лесно се маркира непозната дума в текста, маркираните думи се запомнят в твой речник и може после да си ги преговаряш. Въобще считам, че тъч скрин е по-удобен за четене на чужд език, отколкото не-тъч.
Подкрепям с две ръце.  Peace
Може да ползваш както Оксфордски речник така и английско-български.
Може да качваш и други, освен наличните речници /намират се безплатни/. Не знам дали същото важи за другите четци, ползвала съм само Kindle Paperwhite, който избрах най-вече за по-удобно четене на чужда литература. Маркирането на думите е лесно и после може бързо и прегледно да ги намериш в текста.

# 536
  • Варна
  • Мнения: 3 249
Е, да, обаче е близо стотина лева по-скъп от четворката и ще има много време, докато ги избия чрез четене на безплатни книги Grinning

Една книга струва 10-20 лв., за по-малко от месец става "избиването".  Grinning Всеки си преценява, разбира се, базовият Киндъл е отличен.   Hug

# 537
  • Мнения: 25
Здравейте   bouquet

Исках да попитам дали някой е пазарувал от Readerbg

Хвърлила съм око на този комплект- мисля че има всичко необходимо:

http://readerbg.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D … D0%BA%D0%B5%D1%82

# 538
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 303
Здравейте   bouquet

Исках да попитам дали някой е пазарувал от Readerbg

Хвърлила съм око на този комплект- мисля че има всичко необходимо:

http://readerbg.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D … D0%BA%D0%B5%D1%82

Не бих дала толкова пари за  Nook Simple Touch Rolling Eyes

От Англия може да си го поръчаш за около 120 лв. Киндъла сега е намален и пак излиза по-евтино.
Но както си прецениш Hug

# 539
  • Португалия
  • Мнения: 4 403
Здравейте!
извинете ме предварително,ако ви натоварвам с вечно повтарящ се въпрос,но просто не мога да изчета всичката информация,която сте събрали  bouquet
търся начин да избегна две покупки и да ги събера в едно технологично чудо  Embarassed
има ли четец,поддържащ 4G интернет?

Общи условия

Активация на акаунт