Изцеждате ли си гърдите?

  • 1 247
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 250
не трябва да се цедиш! аз се цедих само първия месец, защото ми оставаха много пълни гардите, но после постепенно всичко се нормализира и спрях.

# 16
  • Мнения: 145
Да се присъединя и аз мами. Кърмя вече 7 пълни месеца, като захранихпреди месец. Изцеждам се от самото начало и досега, неприятно е да, но гърдите ми се препълват и става страшно, сега особено когато заместих 2 храненя. Понеже се храним вечер в 10 и сутрин в 8, като се събудя гърдите ми са ужас, но ако не ги изцеждам болка голяма та така. А лактацията наистина се регулира, всичко е на предлагане и поемане...както пишат някои автори това е един от съвършените цикли в природата.

# 17
  • Мнения: 498
не и съм си екстра
първия месец се цедях, защото така ми бяха казали лекари и точно тогава имах нещо като мастит- 40 градуса температура и т. н.
сега не се цедя въобще- давам на поискване и си имам точно толкова кърма колкото трябва и не се занимавам по цял ден да се цедя Grinning

# 18
  • Мнения: 145
Браво и на теб be4kata, аз опитвам но е трудно с тези препълнени гърди. Embarassed, дайте някакъв съвет. newsm78

# 19
  • Мнения: 3 161
mimi sh, колкото повече цедиш, толкова повече се препълват. Намали цеденето, колкото да облекчиш само напрежението, но в никакъв случай до дупка. Така постепенно за няколко дни (не съм сигурна за срока, но съм убедена в механизма) гърдите ще свикнат да произвеждат по-малко и няма да имаш нужда от цедене. Виж и постинга на цвети и яна по-горе.

# 20
  • Мнения: 145
Ще опитамблагодаря, но......абе ще опитам, това с през нощта го регулирах  ще видя и през деня да гонаправя, благодаря ти.

# 21
  • Мнения: 136
И на мен така ми разправяха, ама не е вярно. Първия месец изцеждах и имах проблеми (запушени канали, болезнени бучки), като спрях всичко си се регулира естествено.
Изцеждай само ако има напрежение в гърдите след сукане.

# 22
  • Мнения: 145
Добре ще се опитам да регулирам нещата така, въпреки , че от самото начало от едната гърда млякото е много по-малко от другата и.......става малко сложничко. Абе мама даси не е лесно знаете.

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
  А аз мили мами се изцеждах три месеца почти след всяко хранене.Събираше се едно пюряно бурканче което прибирах във фризера.Имах кърма ,но не мога да кажа,че от изцеждането е станала прекалено много.Просто бях спокойна,че ако намеря кой да гледа децата ние можем да отидем някъде  с таткото.Като направи Коко три месеца спрях защото бях събрала около 100 бурканчета и вече нямах място за повече.И да ви кажа с таткото се гласим сега да си направим един романтичен уикенд и пак мисля да поизцедя малко 5-6 буркначета поне.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 70

Първият месец бях в болница за 10 дена и се изцеждах през три часа - бях на силен антибиотик, така че бебо беше на адапте. Хвърлях изцеденото, но успях да си запазя кърмата. Вкъщи бебо си засука без проблем, аз се цедях по мъничко няколко дена, но тъй като бях изчела тук много инфо и спрях. Почти не съм го хранила от двете гърди - много бързо започнах да ги редувам и лактацията се регулира. Кърмя го на поискване. През нощта никога не съм се цедила (пусти мързел  Embarassed), предпочитам да му дам да суче  Grinning

# 25
  • Мнения: 694
Аз спрях да изцеждам след като бебето стана на 2 месеца-ототгава всичко върви по вода.Незнам ,но мен ме съветваха да цедя докрай-гърдите ми бяха като камъни и как няма-аз съм цедила все едно съм имала тризнаци.Слава богу -оттървах се.

Общи условия

Активация на акаунт