Неудобна коронка

  • 10 122
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 330
Здравейте,искам да попитам нещо.
Днес ходих да ми направят коронки на 5 и 6-ти зъб горе в дясно.Коронките са метало-керамика.При слагането на коронката тя ми подпираше идваше ми висока и когато си затворех устата освен нея другите ми зъби не се допираха,с две думи от 32 зъба само 4 се срещаха....Зъболекаря ми каза,че ще свикна и ще се намести коронката и ме пусна.Минаха 2 часа в адско неудобство в устата и се пробвах да хапна нещо...МЪКА не можех да дъвча изобщо само коронката се допираше до долните ми зъби беше ужасно.Върнах се в кабинета и исках да я поправи,той започна да пили от срещуположните зъби отдолу,че да може коронката да легне по-добре..На доните зъби имам пломби като пилеше предимно от тях не е пилял от коронката.Сега успявам да си затворя устата,вече лявата половина на ченето ми успява да се допре,но от дясно освен коронката другите май не успяват все още.Зъболекарят ми ме убеждава,че ще се намести и незнам си к'во било нормално да съм я чувставал неудобна първите няколко дена. Аз обаче не мисля така и мисля още утре да отида и да го накарам да пили още,но въпроса ми е може ли да пили от самата коронка понеже долните срещуположни зъби съвсем отъняха Sad

П.С. Като стисна много силно и ме боли коронката

# 1
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
На мен така ми пилиха срещуположните зъби заради висока коронка.
Е, сега ме боли точно изпиленият зъб.

# 2
  • Мнения: 1 308
На конкретния ти въпрос не мога да отговоря, защото не знам  Simple Smile

Но преди време, когато аз слагах коронки, си спомням, че езикът ми все беше там и ги усещах странно. Моята зъболекарка също пилеше от срещуположните зъби и ме уверяваше, че ще свикна и за 2 дни вече не ги усещах. Същото положение беше и със смяната на предни пломби - чувствах ги грапави, "удебелени" и не на място, но с времето не ги усещам.

Вероятно ти е нужно ден-два да посвикнеш, няма как чуждо тяло е
Wink

# 3
  • Мнения: 330
На мен така ми пилиха срещуположните зъби заради висока коронка.
Е, сега ме боли точно изпиленият зъб.

точно от това се притеснявам,защото докато го пилеше накрая почна да ме наболя стабилно....

На конкретния ти въпрос не мога да отговоря, защото не знам  Simple Smile

Но преди време, когато аз слагах коронки, си спомням, че езикът ми все беше там и ги усещах странно. Моята зъболекарка също пилеше от срещуположните зъби и ме уверяваше, че ще свикна и за 2 дни вече не ги усещах. Същото положение беше и със смяната на предни пломби - чувствах ги грапави, "удебелени" и не на място, но с времето не ги усещам.

Вероятно ти е нужно ден-два да посвикнеш, няма как чуждо тяло е
Wink


Мен не ми пречи коронката като усещане си я усещам нормално,не като чуждо тяло.Проблема е когато си затворя устата коронката подпира и като стисна да си затворя напълно устата боли...

# 4
  • София
  • Мнения: 4 177
Доколкото си спомням ми правиха корекции в дебелината на коронката, а не на срещуположните зъби. Когато разликата е много малка се свиква постепенно. Но винаги зъболекаря ми е доуточнявал височината с индигираната хартия. Така явно се вижда къде точно да отнеме. Последния път оправи пак коронката, нищо че е изработена като по учебник. На зсеки зъбите са строго индивидуални и не може да се процедира както казва науката.

# 5
  • Мнения: 1 308
Може би болката е временна. Имам предвид, че за да се сложи коронка се изпилва долният зъб, може нещо да е одраскан или да е по-чувствително мястото/венец. Моите зъби бяха умъртвени и болка не съм изпитвала след слагането на коронката. Единствено имах малко кръв, защото зъболекарката ме беше "закачила", докато пилеше.

Да усещаш коронката висока е едно, но да чувстваш и болка е съвсем друго
newsm78

# 6
  • Мнения: 330
Точно с идигирана хартия пилеше срещуположният зъб,но каза накрая,че вече на хартията нищо не показвало,а на мен още ми е висока.
Знам,че се изпиляват 1 седмица седяха така изпилени,и 2-та зъба са умъртвени...болката е при стискане на зъбите само !

Rimar пилиха ти самата коронка,така ли да отида утре да му кажа да пили от коронката не от срещуположният зъб ?

# 7
  • София
  • Мнения: 4 177
Нали знаеш, че докторите не обичат да им казваш какво мислиш и какво да направят. Не знам как би реагирал твоя зъболекар. Пък и ние по усет го даваме, наистина не сме специалисти.
Не ми се говори какво преживя сина ми тези дни с нашия супер специалист /д-р на годината и т.н./ Явно ще го сменяме. Започва да неглижира симптомите и на сина главата щеше да се пръсне от болка.

# 8
  • Мнения: 330
не ме интересува как ще реагира сумати и пари съм му наринал така,че като прави нещо ще го прави като хората,не да се мъча и да седя гладен цял ден,защото не мога да дъвча....
Най-важният въпрос ми е може ли да пили от самата коронка ? или да се карам и да искам да я сменя за негова сметка...

# 9
  • Мнения: 1 018
Точно така--корекция се прави на короната,а не бива да се пили от контрата.Всички зъби трябва да се допират едновременно!!!  .Ако короната е по-висока,там се получава един ПРЕДВАРИТЕЛЕН  КОНТАКТ  , дъвкателното налягане е най-голямо и се понася единствено от короната и срещуположният зъб,затова Ви боли.Освен това може да бъде причина за пропукване на керамиката.С индикаторната хартия се показват високите точки,които трябва да се отнемат единствено от керамиката!!!,Пробва се и при странични движения ,за да няма никакъв блокаж.Ако е необходимо ще се върне в лабораторията да се гланцира отново.Тази адаптация се прави докато всички зъби се допират едновременно и в ляво,и в дясно."усещането за чуждо "тяло е кратка и то се свежда единствено до обема.
имате право на възражение!Аз съм стоматолог с достатъчно дълга практика.

# 10
  • Мнения: 330
благодаря ви ! Точно първо се допират коронката и контрата(те са в дясно) и като почна да стягам се допира лявата страна цялата,но дясната мисля че не успява. И болката започва когато стисна с по голяма сила. Зъболекарят каза че на индикаторната хартия не се отпечатвало нищо и би трябвало да е добре....

какво ми препоръчвате да му кажа утре като му се обадя да настоявам да ме приеме и да изпили от самата коронка докато ми стане удобна ли ?

# 11
  • Мнения: 1 018
Бънди,изпратих на ЛИЧНИ

# 12
  • Мнения: 51
Точно така--корекция се прави на короната,а не бива да се пили от контрата.Всички зъби трябва да се допират едновременно!!!  .Ако короната е по-висока,там се получава един ПРЕДВАРИТЕЛЕН  КОНТАКТ  , дъвкателното налягане е най-голямо и се понася единствено от короната и срещуположният зъб,затова Ви боли.Освен това може да бъде причина за пропукване на керамиката.С индикаторната хартия се показват високите точки,които трябва да се отнемат единствено от керамиката!!!,Пробва се и при странични движения ,за да няма никакъв блокаж.Ако е необходимо ще се върне в лабораторията да се гланцира отново.Тази адаптация се прави докато всички зъби се допират едновременно и в ляво,и в дясно."усещането за чуждо "тяло е кратка и то се свежда единствено до обема.
имате право на възражение!Аз съм стоматолог с достатъчно дълга практика.

adi_ko, разбрах че сте стоматолог. Опитвам се да Ви пратя лично съобщение, но с новата визия на форума не успявам да го направя. Много моля, свържете се с мен. Имам същия проблем и не знам вече какво да правя.

# 13
  • Мнения: 1
Здравейте имам нужда от съвет.Не съм запозната в момента си правя коронки които не ми харесват заболекарката ми реши на своя глава да каже да се гланцират аз исках още една пробра тя не ме послуша .Мисълта ми е можели да се преправят когато са със гланц и ще се съсипят ли от това?

Общи условия

Активация на акаунт