Прищипан нерв по време на бременност

  • 17 072
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 367
Аз имам същия проблем като на Мария ,адски болки най - често нощем дори ми се плаче на моменти  Cry и ми казаха ,че тези болки са от бременността. По принцип ще го изтърпя някак,но проблема при мен е ,че и преди да забременея съм имала такива болки ,но доста по незначителни.Сега се притеснявам  newsm78 дали моето е само от бременността или имам възпален нерв по принцип? Дали ще ми повлияе някак на раждането??? Моля ви помощ?! #Crazy

Не знам дали влияе на раждането....Аз бях на хапчета и ми поотмина,поне мога да ходя.От утре вече няма да пия хапчета,та се моля да съм добре.На теб не ти ли изписаха нещо.Дано ти мине бързо,че наистина са адски болки Hug

# 16
  • Мнения: 3
Ами не ми изписаха нищо,понеже било нормално при бременността и било причинено от матката както вече знаем.Все пак ме притеснява,че при мен не е само от бременността болката и за това се притеснявам за раждането! При следващото ми посещение при гинеколога ще поставя сериозно въпроса,защото вече се влоши и ме притеснява,а предния път не ми обърна много внимание като се оплаках ...  newsm78

# 17
  • Мнения: 367
Дори да е нормално да боли,все пак не можем да понасяме адски болки...дано размине  Hug

# 18
  • Мнения: 8
Зфравей Мария, имах същия проблем преди около месец (7/8 месец) и ме държа около 2, 3 седмици! Мислех, че ще умра, едва мърдах, понякога така ме срязваше че съм стояла по 5 мин на едно място. докато успея да помръдна! Понеже ММ е спортист и се възползвах и се допитах до физиотерапевта и лекаря на отбора - и двамата категорично казаха, че единственото , което мога да направя е да чакам да мине от самосебе си , защото след 5 месец масажите били опасни! Така и стана, една сутрин се събудих и просто ми беше минало......силно се надявам и при теб така да стане и то възможно най-скоро! Но не рискувай с масажи и самолечение! Поздрави!

# 19
  • Мнения: 367
Благодаря   Hug Изпих си това,което ми предписаха и съм доста по-добре Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 154
Аз имам такова болезнено схващане и ми се схваща и надолу по крачето. Гинеколога ме прати на невролог и там ми казаха - радиколит /прещипан нерв / има хапчета , но сега няма как да ги пия и затова ми предписаха гел за мазане без загряващ ефект и витамини Б комплекс /невробекс/ за 2 седмици. Вече не се мъча като грешен дявол, но забравя ли да се намажа сутрин или вечер и се появява болката  Sad   

# 21
  • Мнения: 367
Аз имам такова болезнено схващане и ми се схваща и надолу по крачето. Гинеколога ме прати на невролог и там ми казаха - радиколит /прещипан нерв / има хапчета , но сега няма как да ги пия и затова ми предписаха гел за мазане без загряващ ефект и витамини Б комплекс /невробекс/ за 2 седмици. Вече не се мъча като грешен дявол, но забравя ли да се намажа сутрин или вечер и се появява болката  Sad   

Ох,милата Hug Бързо да се оправяш.И моята диагноза беше същата.На мен ми мина от лекарствата и слава Богу,защото в момента съм в болница по други причини и ако и нервът ми беше и той прищипан не знам....

# 22
  • Мнения: 111
От миналия четвъртък съм така и едва едва се придвижвам. При какви ли не лекари ходих и с какво ли не се мазах. Единственото, което ме отпусна са хомеопатични лекарства. Евтини са, безвредни са и веднага помагат. Пиша ти ги:

bryonia 9CH                                 - 3 -4 пъти дневно
Arnica Montana 9CH                     - 3 -4 пъти дневно
Chamomilla Vulgaris 15CH           - 3 -4 пъти дневно
Hypericum perforatum 15CH        - 3 -4 пъти дневно

Вземат се през 15 минути, не трябва да си яла нищо преди това и в устата ти да няма вкус. Както и да не ползваш ментови неща или със силен мирис.
и се мажи с Арнигел.

Казвам ти го по-добре съм. Послушай ме. Това не са лекарства, а леки билки, които помагат. Друго недей да пиеш. Друго като пия не помага  Sick само ми е зле.

  bouquetдано ти помогна! Миличка искрено те съжалявам! Знам как е. Пиши дали съм ти помогнала.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 6 622
Мария,имах същите проблеми.Силна,изтръпваща,нетърпима болка! Sick
След раждането премина,но още имам един безчуствен участък на бедрото.
Ще мине,не се трови.Сядай така,че да не те боли,а като започне,мести позата.
Много боли,знам. Hug

# 24
  • Мнения: 367
За съжаление пак съм с този проблем Sad Само че сега е още по-сложно.Не ми дават абсолютно никакви обезболяващи,защото съм с намалени околоплодни води ,а влияели.Както ми бяха наред водите за 10 дни паднаха под долна граница,а точно тогава бях схваната.Лекарите казват,че няма общо,ама знам ли.....
   Мога да се мажа с магнезиево олио и арника.На вас за колко време ви облекчи олиото и по колко пъти на ден се мажехте?Направо съм отчаяна...до тоалетна не мога да отида

Последна редакция: чт, 08 май 2014, 20:11 от maria90

# 25
  • София
  • Мнения: 2 150
И с двете бременности ми се появи този проблем. Първията път още в 8-ми месец и стоя няколко седмици. Едвам се придвижвах, а имаше и дни, когато не можех да мръдна изобщо. Изчезна от само себе си като влязох в 9-тия месец, явно бебето нещо се размести и ме отпусна
Този път се появи преди около седмица /тъкмо си мислех, че съм се разминала/. Предполагам, че ще се махне чак след раждането.
Нищо не пия и с нищо не се мажа, само скърцам и се оплаквам. Confused

# 26
  • Мнения: 513
Аз имам вашите оплаквания, но родих преди 15 дни, някой мъчили са го тези болки след раждане !?

# 27
  • Мнения: 3
Аз имам вашите оплаквания, но родих преди 15 дни, някой мъчили са го тези болки след раждане !?

Пате, аз бях така през цялата бременност след около 4 месец, била ме известно време и след раждането (секцио), но покрай болката от операцията нещата се смесиха. Един ден просто усетих, че вървя нормално. За съжаление продължава да се обажда и сега, девет месеца по-късно когато се претоваря, то с десет килограма на ръце как иначе, но не е нищо общо откъм сила, наболява но преди не можех нито да вдигна крак нито да сваля, изкарах на легло дълго време от просто неможене на ходя. Грешката ми е, че просто свикнах да го търпя, сега като чета може би е трябвало да обърна повече внимание и да търся лекарства поне за облекчаване, но вече бях с няколко за други проблеми и не ми е дошло на акъла да лекувам и това. Ако има шанс да се оправи и с масажи звучи добре

Общи условия

Активация на акаунт