Учителите в 20-то Основно училище "Тодор Минков"-София

  • 15 112
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, уважаеми родители, ученици, баби и дядовци. Моля всеки от Вас, да сподели мнението си за преподавателите от 20 ОУ София. Целта на форума е да бъдат представени всички положителни и не чак толкова положителни качества на преподавателите от елитното столично училище, както и то, да бъде представено реално пред обществеността. 
 smile3529 smile3529 smile3529 smile3529 smile3529 smile3529 smile3529 smile3529 smile3529

# 1
  • Мнения: 2
Здравейте, уважаеми родители, ученици, баби и дядовци. Моля всеки от Вас, да сподели мнението си за преподавателите от 20 ОУ София. Целта на форума е да бъдат представени всички положителни и не чак толкова положителни качества на преподавателите от елитното столично училище, както и то, да бъде представено реално пред обществеността. 
 smile3529 smile3529 smile3529 smile3529 smile3529 smile3529 smile3529 smile3529 smile3529

Аз познавам училището от личен опит. Действително бих могла да кажа, че част от преподавателите са стойностни, а има и такива които са там само тялом. Преподавателите от първи до четвърти клас се стараят и работят много, но учителите по език са безотговорни. Една от преподавателките по немски език- г-жа Аргирова, преподава материала набързо и тръгва за да преподава частни уроци и то на учениците на които е преподавала  до преди минути. Но не е само тя...

# 2
  • Мнения: 2 990
Не знам за учителите, но ако някой може да ми каже как да намеря района на училището, ще съм благодарна. На сайта не го открих, днес обявиха това по приема, но излиза, че ако не попадаш в критериите не може да участваш в първо класиране, а едва при свободни места - т.е. на второ класиране или само аз така го разбирам newsm78
http://todorminkov.com/index.php?option=com_content&view=art … news&Itemid=3

# 3
  • Мнения: 450
Mira_p, имаше карта на района, но незнам защо сега са я махнали от сайта.  newsm78
Другото, което ми се струва абсурдно, че ще приемат документи в последния момент и ще ни карат сигурно да се редим на опашка. Всички други училища приемат молби поне от началото на май. Знаят много добре, че средно подават документи поне по за 200 деца на година, как ще ги приемат за 5 дена всичките?  #2gunfire

# 4
  • Мнения: 31 261
Да следя и тази тема, защото много ме вълнува.  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 140
И тук да напиша, че пред 20то училище има създаден списък-ТЕТРАДКА, в която се записват родители, които не отговарят на критериите или поне не напълно, обявени от Училищното ръководство.
Всяка сутрин от 8:30 до 9:00ч. всеки записал се в нея, трябва да се разпише срещу номера под който е вписал името на детето си.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 409
вчера пуснах e-mail, който копирам и тук, както и отговорът на г-жа Доганджийска - директор на 20то училище.
"От: .....................
Относно: Nepravomerni deistvia za "zapisvane" na chakashti
До: ou20sofia@abv.bg, primaryschool20@abv.bg
Изпратено на: Вторник, 2014, Май 13 12:02:38 EEST

Здравейте,

като майка на бъдеща първокласничка ме притеснява въпросното явление "тетрадка с всекидневен подпис от 08.30 ч. до 9.00 ч. за децата извън микрорайона на училището" и така от 12.05.2014 г. до 09.06.2014 г. , когато ще се подават документи. Излишно е да подчертавам, че не всички заинтересовани лица са уведомени, както и това, че никой от страна на училището, столичен инспекторат по образование не е упълномощил "въпросните" родители за тази инициатива и действия. Ето тук може да прочетете за въпросната истерия http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=757356.msg28171231#msg28171231

Моля за Ваша реакция, защото смятам, че с това се създава излишно напрежение и уронване авторитета на Вашето училище.

Предварително Благодаря за Вашия отговор и конкретни действия.

С Уважение....."

Отговорна г-жа Доганджийска - Директор на 20то УО"
 Подател: Todor Minkov <ou20sofia@abv.bg>   добави в адреси   
До: ............>   
Относно: Re: Nepravomerni deistvia za &quot;zapisvane&quot; na chakashti   
Дата: Сряда, 2014, Май 14 10:56:59 EEST   

Здравейте, госпожо .......,

От Вашето писмо става ясно, че сте се запознали с публикуваната на сайта  и поставена на входа на училището информация за реда, сроковете, и критериите за  приемане на първокласници в 20 ОУ "Тодор Минков" за учебната 2014/2015 г, и правилно сте разбрали нашето послание за провеждане на спокойна и прозрачна кампания. Мога да Ви уверя, че ще спазваме посочения график и класирането ще се извърши по  изнесените критерии.

За действия на родители извън двора на училището, ние не носим отговорност.

С благодарност за Вашата активна гражданска позиция - Доганжийска, директор на 20 ОУ "Тодор Минков"

20 ОУ " Тодор Минков" гр. София

# 7
  • Мнения: 6 031
Аз не разбрах нещо...
След класирането на децата, отговарящи на критериите, ако останат още свободни места, те как ще бъдат разпределени?  newsm78
Има ли за тях някакви допълнителни критерии?
Или първият по време ще е първи по право?

Ще бъде интересен приема тази година.  Laughing

# 8
  • Мнения: 450
вчера пуснах e-mail, който копирам и тук, както и отговорът на г-жа Доганджийска - директор на 20то училище.

Отговорна г-жа Доганджийска - Директор на 20то УО"
 Подател: Todor Minkov <ou20sofia@abv.bg>   добави в адреси   
До: ............>   
Относно: Re: Nepravomerni deistvia za "zapisvane" na chakashti   
Дата: Сряда, 2014, Май 14 10:56:59 EEST   

Здравейте, госпожо .......,

От Вашето писмо става ясно, че сте се запознали с публикуваната на сайта  и поставена на входа на училището информация за реда, сроковете, и критериите за  приемане на първокласници в 20 ОУ "Тодор Минков" за учебната 2014/2015 г, и правилно сте разбрали нашето послание за провеждане на спокойна и прозрачна кампания. Мога да Ви уверя, че ще спазваме посочения график и класирането ще се извърши по  изнесените критерии.

За действия на родители извън двора на училището, ние не носим отговорност.

С благодарност за Вашата активна гражданска позиция - Доганжийска, директор на 20 ОУ "Тодор Минков"

20 ОУ " Тодор Минков" гр. София


Ако искаха "спокойна и прозрачна кампаниа", нямаше да въвеждат критерии по входящ номер, а както е при другите у-ща трябваше да има различни точки по близост на местоживеене (за тези, които не са в района на у-щето)!
Ако искаха "спокойна и прозрачна кампаниа", нямаше да приемат документи в последните 5 дни, а щяха да започнат поне в начлото на май!
Много добре знаят, че средно подават документи за м/у 200 и 400 деца, чиито родители ще са принудени да се бият пред вратата на у-щето, за да получат първите входящи номера!
Или очкват да се наддаваме....
Това е подигравка с родителите, за което трябва да бъдат наказани!
Незнам защо РИО и МОН допускат подобни неща да се случват!?

Търсех у-ще с немски, но това не са хора, на които бих поверила детето си!

# 9
  • Мнения: 2
Темата е стара, но все пак ще споделя мнение за училището, тъй като едно от децата ми учи в него.
Избрах 20-то училище заради немския език, но уви въпреки 8-те часа седмично децата не научват немски език.
При останалите предмети няма никаква разлика със средностатистическото училище. Ако се падне добър преподавател детето ще напредне по съответния предмет, но в обратния случай не. В училището има и добри преподаватели по история, български и математика, химия и биология, но няма никаква гаранция, че ще се паднат на вашето дете.
Друг недостатък на училището е, че часовете за СИП и ЗИП са дадени на немския език, вместо на български език и математика както в повечето училища. В седми клас това е доста неуместно, тъй като страда подготовката по български език и математичка, чийто оцени са балообразуващи при кандидатстването след 7-ми клас за езиковите гимназии.
Бях много огорчена и от факта, че един от преподавателите си позволява да удря децата, за което директорката г-жа Доганджийска си затваря очите.
Лоша комуникация с родителите. Бележниците се попълват предимно от класния/та. Учителите масово не вписват оценките в бележниците. Електронен дневник има, но учителите не въвеждат оценките в него. Миналата учебна година 2013/2014 направиха само една родителска среща.

# 10
  • Мнения: 408
Темата е стара, но все пак ще споделя мнение за училището, тъй като едно от децата ми учи в него.
Избрах 20-то училище заради немския език, но уви въпреки 8-те часа седмично децата не научват немски език.
При останалите предмети няма никаква разлика със средностатистическото училище. Ако се падне добър преподавател детето ще напредне по съответния предмет, но в обратния случай не. В училището има и добри преподаватели по история, български и математика, химия и биология, но няма никаква гаранция, че ще се паднат на вашето дете.
Друг недостатък на училището е, че часовете за СИП и ЗИП са дадени на немския език, вместо на български език и математика както в повечето училища. В седми клас това е доста неуместно, тъй като страда подготовката по български език и математичка, чийто оцени са балообразуващи при кандидатстването след 7-ми клас за езиковите гимназии.
Бях много огорчена и от факта, че един от преподавателите си позволява да удря децата, за което директорката г-жа Доганджийска си затваря очите.
Лоша комуникация с родителите. Бележниците се попълват предимно от класния/та. Учителите масово не вписват оценките в бележниците. Електронен дневник има, но учителите не въвеждат оценките в него. Миналата учебна година 2013/2014 направиха само една родителска среща.


Кой е този преподавател? Обмисляме записване в това у-ще и ми се иска да го имам предвид.

# 11
  • Мнения: 1
Здравейте, уважаеми родители, ученици, баби и дядовци. Моля всеки от Вас, да сподели мнението си за преподавателите от 20 ОУ София. Целта на форума е да бъдат представени всички положителни и не чак толкова положителни качества на преподавателите от елитното столично училище, както и то, да бъде представено реално пред обществеността. 
 smile3529 smile3529 smile3529 smile3529 smile3529 smile3529 smile3529 smile3529 smile3529

Аз познавам училището от личен опит. Действително бих могла да кажа, че част от преподавателите са стойностни, а има и такива които са там само тялом. Преподавателите от първи до четвърти клас се стараят и работят много. Пети клас е абсолютно същото учителите са много добри и обръщат внимание много на децата в шести Имам дъщеря която е в този клас .Една от преподавателките по немски език- г-жа Аргирова, преподава материала преподава материала страхотно учи децата на истинска граматика за разлика от учителите в другите училища. И другите учители по другите класове и се справят страхотно и съм много доволна Препоръчвам

# 12
  • Мнения: 15 654
Здравейте. Виждам, че темата е стара, но все пак искам да попитам - разбрах, че училището е на целодневна форма на обучение. Може ли да ми кажете в колко часа сутрин започват часовете и в колко приключват следобед?
Също така ще се радвам на всякакви пресни отзиви за директор, учители, преподаване и т.н.

# 13
  • Мнения: 76
Часовете за 1-ви, 2-ри и трети клас започват в 8.15 часа и свършват съответно в 16.15, 16.30 и 17.10 часа. 4-ти клас са на смени.

# 14
  • Мнения: 15 654
Много благодаря. А от 4-ти до 7-ми клас в колко часа започва първата смяна?

Общи условия

Активация на акаунт