Мнения за 20-то ОУ. Избор на учител за първи клас 2014/15

  • 43 715
  • 167
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 847
Благодаря за отговорите и успех на кандидатстващите тази година   bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 140
Да попитам тук списващите, дали научихте нещо за учителите поемащи тазгодишните първолаци?

# 32
  • Мнения: 2 999
Днес се записахме в "тетрадката". До колкото разбрах - утре всички записани в 9.00 пред училището.
Аз също разбрах от сайта на училището, че тези извън района въобще няма да могат да подадат на 26-ти документи, т.е. тази тетрадка е за след месец - 09,10.06 юни и то ако евентуално останат места, така ли? Пълно безумие! И в 9часа, ами работещите родители по това време не могат да дойдат...Може да ни е на 10 минути пеш училището, но това май ни отказа.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 409
какви тетрадки, какви пет лева!?!? Аз може да съм пуснала такава от април още!!!!!
Това,че някой е проявил инициатива за нещо такова, съжалявам,но не всички заинтересовани лица са уведомени за съществуването на ТЕТРАДКАТА! И аз не смятам нито да се записвам, нито в деня за подаване на документи да се СЪОБРАЗЯВАМ с това!!!
Отивам нареждам се, чакам си реда от реално съществуващи хора пред мен, по реда на тяхното появяване за чакане и това е!!!! УСПЕХ на всички!   bouquet

само да добавя звъннах на зам. директорката и тя каза,че нямам участие във въпросната тетрадка,че всяка година "някои" се опитват да създадат тази суматоха, ноооо в деня на подаване на документите, никой не се съобразява с това!

Последна редакция: вт, 13 май 2014, 10:18 от munieka

# 34
  • Мнения: 31 341
Нямам намерение да се записвам в тетрадка и да спазвам ред по нея. Peace

# 35
  • Мнения: 482
Мале ще се избием за тези училища и тетрадки Grinning

P.s. И да бъда и сериозна - това с тетрадката е простотия! Успех на тетрадкаджиите, щом си нямате друга работа Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 140
ТЕТРАДКА има. Вече се записахме в нея. Всяка сутрин от 8:30 до 9:00ч. ще се подписваме.
Всяка година е имало тетрадка и вероятно ще продължава да има, за да могат и тези, които не влизат в района от четири преки, а живеят на 5 мин. от училището да имат шанс.
 Факт е, че има деца влезнали в училището именно с помощта на добрата организация, а тетрадката се създава, за да няма напрежение на опашката и излишни нерви.  
Такива импровизирани списъци за ред на подаване на документи има и в други училища.
Така че, по-добре я намерете и се запишете. Минали години, хора, които са били под номер 168 са могли да запишат децата си  в училището.
Но ако отговаряте на критериите и сте в микро  района на училището, няма защо да се притеснявате, влизането Ви е сигурно.  

# 37
  • Мнения: 482
MissMishona никъде другаде няма тетрадка, провери първо Simple Smile Втора никой не е упълномощен от директорката, министерството или някоя друга институтия да създава ред и организация. Училището определя приема в училището, не някой друг, още по-малко ТЕТРАДКАТА (малко като Оруел звучим вече).
Прочетох още вчера за тази тетрадка и се удивих на поредната глупост. Можех днес да мина сутринта ... но не смятам че такива неща са редни и за това отказах да участвам в тях. Това си е простотия! (сори, ако се наложи ще си понеса наказанието)
С риск детето ми да не учи в прехваленото 20 училище, ще си спаза стандартният ред за подаване на документи в училището  Peace
Няма да участвам в тетрадки, и честно да ти кажа не съм сигурна че искам и детето ми на учи с деца, приети чрез тетрадки. 20 училище не е нито единственото училище, нито най-добро училище, нищо че ни е близо  Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 140
Уважавам мнението Ви, всеки има право на такова и съответно да решава как да постъпи.
Не искам да споря с никого. Всеки решава за себе си. Само исках да бъда полезна с информация, за тези,  които биха се възползвали от нея. А, що се отнася до други училища, съществуването на такива списъци се потвърждава от родители, които са се включили в тях, аз все още не съм, но когато имам данни от първа ръка отново ще споделя.
 

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 409
MissMishona да ред и записване на чакащите в ДЕНЯ на прием на документите, нооооооо не две седмици по рано и НЕ до всички заинтересовани лица!!!! СОРРРИИИ но нито ще пусна някой пред мен в деня когато отида да чакам, нито ще се съобразя с въпросната тетрадка пусната по-рано с две седмици от датата за прием на документите!!!!!
Така,че чакане ще си има, но не по тетрадка, появила се някога някъде.....Инак ще извадя "моята тетрадка" от април.... Laughing Sunglasses


И тук да напиша, че пред 20то училище има създаден списък-ТЕТРАДКА, в която се записват родители, които не отговарят на критериите или поне не напълно, обявени от Училищното ръководство.
Всяка сутрин от 8:30 до 9:00ч. всеки записал се в нея, трябва да се разпише срещу номера под който е вписал името на детето си.
ама извинявайте ЗАЩО си създавате и участвате в подобни простотии!!!!  Аз да не съм на пробация към централния софийски затвор или безработна,че да минавам всекидневно за ПОДПИС!!!!
Да взема аз да открия още една „ТЕТРАДКА” и да видим, на 09.07 коя ще е с предимство!!!!! В тази ще се записваме от 18-19.00ч!!!!

Последна редакция: вт, 13 май 2014, 11:22 от munieka

# 40
  • Мнения: 450
А не мислите ли, че е абсурдно да допускаме такъв критерий по входящ номер?! И вместо да се караме тук и да се бием после, кой ще влезне пръв и на кой тетрадката е по-актуална, защо не спрем този хаус и подигравка с нас родителите. Как може от МОН да допускат такива критерии!  #2gunfire
Ще бъде честно да обявим и в медиите за съществуването на тетрадка, за да се запишат всички желаищи в нея.....

# 41
  • Мнения: 70
А не мислите ли, че е абсурдно да допускаме такъв критерий по входящ номер?! И вместо да се караме тук и да се бием после, кой ще влезне пръв и на кой тетрадката е по-актуална, защо не спрем този хаус и подигравка с нас родителите. Как може от МОН да допускат такива критерии!  #2gunfire
Ще бъде честно да обявим и в медиите за съществуването на тетрадка, за да се запишат всички желаищи в нея.....
Подкрепям!!! Тетрадките и всички други опити за самоуправление произлизат именно от завоалирания и некоректно формулиран ред за прием, определен от самото училище.

# 42
  • Мнения: 1
Поздрав за всички тетрадкаджии https://www.youtube.com/watch?v=3agDesDtM9c Wink Grinning

# 43
  • Мнения: 482
mari73 че е безумно това с входящите номера - безумно е. Но това не се оправя с тетрадка ... и е друга тема

Дали ще си извадя тетрадка и ще запиша детето си под номер 1, а после ще търся други да ги запиша под моето дете и чрез тях де си осигуря "биячи" и "викачи" в деня на записването (демек още хора които да пазят статуквото на тази тетрадка и привилегията на моето дете) не е по-различно от това да вляза в директорският кабинет и да броя 2000 евра (примерно). Ако ти споделя второто ще ме оплюеш и заклеймиш и т.н., но трябва съвсем мъничко да се замислиш че всъщност двете неща са едно и също нещо - привилегия за едни на базата на нещо - в единият случай на пари, в другият на свободно време и манипулативност.

p.s. Аз пък съм за изпити в добрите и желаните училища - тогава няма предимство, каквото детето покаже, като умения, способности и талант - това е. Така е в НУКК, в 134, така е и в 18 и там няма тетрадки  Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 743
в повечето училища - пряк опит имам от 3, в които подадохме миналата година, родителите, не училищата създават тази форма на организация, свързана с входящ номер на подадената молба.

20-то - тетрадка, в която дни преди подаването се записват. Обикновено редът по номер в тетрадката се  спазва, и няма нужда да се дежури и спи пред училището. Това е по воля на родителите, или част от тях ( винаги има такива, които просто отиват и се нареждат, може и да успеят да влезнат преди другите....).
41-во - списък, направен от ранни зори ( аз поне се записах в такъв) пак направен от родители....бяхме номер съставен от трицифрено число, записани около 10 часа сутринта, тъй като ни беше резервен вариант, там нямаше мисля възможност по вх. №, но пак имаше списък.....В известна степен е удобство, записваш се, и вместо да стоиш на опашката, си свършваш някаква работа докато ти дойде реда Simple Smile.
73-то - пак списък, направен от родителите за ред на подаване на заявленията, въпреки солидната точкова  система, разработена от училището.
125-то - тази година през интернет - много културно, но предишни години - дежурене пред училището от ранни зори. Все пак това го знам от близки, които ползват вече доста предимства, но за първото дете се редуваха цяла нощ.


знам, например че 51-во можеше миналата година да се подава едва ли не от януари, като входящият номер нямаше значение. ....

Общи условия

Активация на акаунт