Как научих бебето си да суче на един месец!

  • 1 070
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 529
Асеим-че и аз съм в отбора  Mr. Green Само че моят ДАрко се научи да суче на 4 месеца и половина  Crazy а дотогава - с помпата, която просто мразя. При мен се наложи, защото ДАрко се отказа да суче още на 10-тия ден, започна да връща тегло назад, изплаших се, започнах да дохранвам и така, докато не качих млеконадоя с помпата, премахнах атаптето и сега сме 100% кърма + едно заместено хранене с каша (която правя с кърма или вода) ЦЕдя се само два пъти на ден и още ме е страх да се зарадвам, че все ме гони параноята, че диването пак ще откаже цицата. Но ако това стане, просто нямам сила за помпане отново. Между другото от това бясно помпане 4 месеца по 7 пъти на ден и всяко цедене по 40мин сега не мога една бутилка да отворя, палците ми отказват. 

# 16
  • Мнения: 1 812
  Ще кажа само БРАВО и на двечките! На Асеимче за упоритостта, а на теб Галка за геройството, защото сравнено с адаптето  кърменето е огромно улеснение, но цеденето и даването на кърма си е геройство! Аз се цедя един път дневно докато съм на работа и ми е досадно, толко е лесно да предложиш цица Laughing!
  ВИЕ СТЕ НАШАТА СЕПТЕМВРИЙСКА ГОРДОСТ!  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 999
Браво! Поздравления за ентусиазма и положените усилия.

# 18
  • Мнения: 577
е ти наистина си майка-героиня.Браво smile3501

# 19
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Браво Ани и Галка. Пример сте за много мами, които са на ръба Hug

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Aseim, Gal, браво!!! Супер сте и Вие и бебоците дето са се научили!!!
 newsm10

Ей тоя нашия зет голяма работа  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 340
Айде и аз да си изпрося малко поздравления и хвалби покрай Асейм и Галл78  Grinning

На мен в болницата една консултантка от Ла Лече /!!/ ми каза да се откажа от идеята бебо да суче направо от гърдата защото езикът му бил много къс и никога нямало да се научи да суче без да ми прави рани.  Аз реших, че щом "сектантка" ми препоръчва да се откажа, значи положението наистина е безнадеждно и я послушах.  Обаче пустото цедене е супер гадна работа-- особенно когато храниш новородено на поискване.  Добре, че мъжа ми работи от вкъщи щото иначе нямаше как да се справим-- бебо ревне за ядене, аз скачам да цедя, а мъжо през това време успокоява гладния звяр.  Изкарахме така почти един месец, ама помпата ми се оказа май прекалено добра и ми докара хиперлактация.  И някъде като беше бебо на 3 седмици реших, че ще го мъча докато се научи.  Отне ми 2 седмици-- ревахме и двамата като магарета, скачах на мъжа ми за щяло и нещяло като дива котка и почти на див петел го обърнах /добре че ми е търпеливо съкровището/ обаче накрая успях!  Бебо сучеше само по 3-4 мин и аз мислех, че това е защото е отбит, но се оказа, че наддава добре и аз се успоких и спрях да го мъча да яде по по-дълго.  И така си се кърмим и до ден днешен.  Все се мисля да я намеря тая консултантка и да й кажа да си скъса сертификата, ама нейсе... 

Да не забравя да благодаря на всички заклети "сектантки" тука защото "екстремизмът" им само ме надъхваше!  А иначе нямах никакви сантиментални причини да съм толкова упорита.  Само фактът, че кърмата е по-полезна от АМ ми беше предостатъчен стимул...

Последна редакция: ср, 22 фев 2006, 08:26 от Сиси Боата

# 22
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
браво поздравления и от нас   bouquet
браво мами  Heart Eyes

# 23
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Поздравления и от мен за упоритостта и желанието,момичета Hug
Наистина страхотна темичка - и ще е от полза за много мамчета Grinning

# 24
  • Мнения: 287
Браво и от мен за вашия успех пи храненето!

Ние нямахме този късмет. Райчо беще 15 дена в кувиоз и после отказа всякакво хравене от гърдата. Искаше си шишето. Аз и до сега продължавам да се цедя но предпочитам това вместо да дава АМ. А иначе имам толкова много кърма.

# 25
  • Мнения: 588
Браво и от мен за вашия успех пи храненето!

Ние нямахме този късмет. Райчо беще 15 дена в кувиоз и после отказа всякакво хравене от гърдата. Искаше си шишето. Аз и до сега продължавам да се цедя но предпочитам това вместо да дава АМ. А иначе имам толкова много кърма.
Ох мила, браво че все пак си решила да цедиш.
Абре защо в Бг не дават бебетата които са в кувьоз на майките да ги кърмят?
Особено ако майките не взимат антибиотици, това си е съвсем възможно и явно на запад е практика (тва от много гледане на Спешно отделение го знам де, не от друго Wink )

# 26
  • Мнения: 529
Райчева, евала  Hug
Искам само да те успокоя, че този ад ще приключи когато смениш едно или две хранения, а като ти гледам чертичката, това ще стане скоро. И все пак бих те посъветвала сутрин, когато са най-препълнени гърдите, да предлагаш цица на малкото. Тогава струята е силна и може да се излъже. Един ден пробваш, ако не иска, на следващия ден пак, но без да го насилваш. Ако не иска, здраве да е, но ако пък преоткрие гърдата, както моето диване, то ще спестиш 1-2 цеденета и ще спечелиш 1 час свободно време да се занимаваш с джудженцето  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 4 242
Ех че щастлива развръзка! Браво на упоритите мами!

# 28
  • Мнения: 293
браво поздравления и от нас Aseim, Gal и Райчева
Само фактът, че кърмата е по-полезна от АМ ми беше предостатъчен стимул...
На мен една акушерка ми казаха,че няма да мога да ги кърмя защото съм била много слаба и няма да мога да имам толкова кърма а  Гери изобщо да не я мъча а да им давам от шише(беше 3 дни в кувиоз а на четвъртия ми я даваха да я кърмя), но аз изобщо не ги слушах и двете ги слагах на гърда и да не са им уроки все още се кърмим.

# 29
  • Мнения: 1 440
Браво,мамчета!
Асеим,Гал и останалите,които правят всичко възможно да дават кърма на децата си,макар и с цедене,
Възхищавам ви се!
Да си призная,аз не бих могла да се справя като вас,в случай че се беше наложило.

Общи условия

Активация на акаунт