Боледуване на децата ни – тема 15

  • 40 956
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 21 282
Благодаря Ви , момичета   bouquet

# 61
  • Мнения: 6 620
момичета, днес спипах педка, казах да сменя олинта с мукосептонекс. имате ли отзиви за тези капки?

# 62
  • Мнения: 3 804
Ние сме през ден на слушалка.Още кашля.Вече кашлицата ми се струва по-добре,одкашля и не кашля толкова често,но от вчера е с повишена темпаратура  Thinking Почнах да се ядосвам,че не почнах АБ,до сега щях да съм забравила за всичко и да карам спокойни празници. Confused

# 63
  • Мнения: 2 926
Да се включа и аз.
Вече месец сме на следната схема:
Една седмица градина, една седмица със сополи в къщи.

# 64
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 488
Вчера след прегледа сме на Изопринозин. Не го харесвам този препарат, ама почнах, ще давам няколко дни по предписание. Вирусна инфекция, засега гърдите са чисти, гърлото вече е спокойно( че беше червено миналия уикенд), сополите уж намаляват... Тази нощ пак покашля пристъпно( десетина минутки кашля, после се успокои и не е мърдала до сутринта). Дано се разминем този път, че едва преди месец пи АБ!

# 65
  • Мнения: 818
Благодаря Ви,идеята ми беше,че май наистина е по-добре да се изкарат шарките докато децата са малки,макар,че пак не е гаранция ,че ще бъде по-леко
И аз съм на това мнение. По-добре детето да изкара шарка, докато е малко, отколкото да стане на 20-30, да се разболее тогава от собственото си дете и да изкара шарката в пъти по-тежко, като същевременно не е в състояние да се грижи за болното си дете. Когато при големите имаше епидемии на шарка в градините, продължавах да ги пускам точно за да я хванат и да си я изкарат като деца. Остана малчо само.

# 66
  • Мнения: 417
И аз това чакам, но минаха няколко вълни в градините на децата от варицела, не се разболяха...

А и таткото не ни е карал варицела, и ще е страшно, ако се разболее.

То това че си боледувал като малък, всъщност не е гаранция за доживотен имунитет - около 20% от преболедувалите се разболят отново, така че...няма нищо сигурно.

Последна редакция: чт, 17 апр 2014, 15:38 от Just Lora

# 67
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 488
Много ми се иска и моите вече да я карат тази варицела! Голямата е на 9 г., все я подминава...

# 68
  • Мнения: 2 352
Не ми е зор да кара варицела, но за момиче е много по-добре да я свърши тази неприятна част от живота преди да е дошло време да ражда свои деца.   

# 69
  • Мнения: 21 282
Ох и аз се чудя,оказа се ,че в градината ни има скарлатина

# 70
  • Мнения: 69 077
teta

С какъв сироп изкарахте сиропа навънка?

От толкова четене вече се обърках.

С две думи, за задна хрема освен куик, после аспиратора и назик, какво да слагам  newsm78 !

Този асс спрей добър ли е, и мога ли да го комбинирам с назик?


Ами сиропа е Еуреспал - за първи път го чувам, него ни изписа педка...
Някой тук спомена, че този сироп разбивал задната хрема...аз лично нямам впечатления от него, защото както споделих, това ни е първата кашлица в живота...

Дали от него, или просто си дойде времето, но кашлицата спря, кашля мокро по няколко пъти на ден само вече...Четири дена суха кашлица, и на петия - намаля чувствително и не е вече суха...

За хремата - може и назад да имаме още останала, но почнах да дърпам и с помпата, тоест излиза вече и отпред-нещо средно между задна и предна хрема май newsm78

За варицелата - в яслата има още карантина, всички изкараха варицела, само моя и две нови дечица не са....Мен лично ме е страх, защото то си е болест пак, а аз от боледуване на малкия  - ами много тежко ги карам лично аз..буквално се състарявам Tired

Последна редакция: чт, 17 апр 2014, 15:23 от teta75

# 71
  • Мнения: 69 077
Отделям в нов пост, че стана дълго - исках да питам за Изопринозина, защо ви е по-скоро негативно мнението, много ли е силен и вреден?

Ние го пихме сега при ларингита и януари при вирусите...

# 72
  • София
  • Мнения: 1 504
Отделям в нов пост, че стана дълго - исках да питам за Изопринозина, защо ви е по-скоро негативно мнението, много ли е силен и вреден?

Ние го пихме сега при ларингита и януари при вирусите...
Моето не е негативно, хубава химия, почната на време и по предназначение - това е препарат с вирусна насоченост, не лекува зелени сополи или бактериална инфекция. Някои доктори го изписват и като имуностимулант, амааа не знам...има си хубави природни такива...Като цяло предпочитам редовна профилактика и да не се стига до тежката артилерия, но като се наложи го ползвам.

# 73
  • Мнения: 69 077
А защо е тежка артилерия....заради многото химия ли?

На нас ни го изписаха сега пет дена - три пъти по 5 мл, два дена почивка и после е писала два пъти по 7.5 мл отново пет дена....

Аз го давах 4 дена и спрях сега...незнам дали съм права....

# 74
  • Мнения: 417
Според мен Изопринозина понижава имунитета в дългосрочен план, както и почти всички изкуствени имуномодулатории. Такива лекарства не лекуват, а подтискат симптомите. Ако се пие Изопринозин при всяка вирусна инфекция, се лишава организма от възможността да се бори сам и той става зависим от лекарството. И имунната система закърнява.

Общи условия

Активация на акаунт