Рим - девета тема

  • 52 361
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 19 062
Сикстинската капела я снимах с малък апарат, преди 5 години, малко преди затварянето на музея

имаше сигурно 10-ина души туристи и поне толкова охрана

на охраната обаче изобщо не им се занимаваше, въпреки че повтаряха автоматично да не се снима, не се заяждаха


 Laughing Laughing Laughing

# 706
  • Мнения: 3 576
Върнахме се днес и сме с прекрасни впечатления, невероятен град, изкарахме си страхотно и съм се зарекла пак да го посетим  Heart Eyes
Благодаря отново на всички от темата за помощта, навсякъде се оправяхме без проблеми  Hug

Успяхме да посетим всички планирани места от програмата ни, обаче няма такова ходене, просто се разбихме  ooooh!
Така не са ме боляли краката никога, стъпалцата ми се напукаха, а не е като да не съм пътешествала Wink

Определено бях подценила някои забележителности откъм размери и време. Планирах - виждаме Колизея и хълмовете, а после обикаляме из района - къде ти, то ни отидоха 3-4 часа само там и се стопихме в жегата ooooh! По същия начин и с другите места...

Ватикана се наложи на два пъти да ходим - веднъж за прословутата аудиенция, но след нея трябваше много да чакаме да отворят Сан Пиетро, та се качихме горе друг ден.
Между другото бях се наплашила с тия стъпала 500 на брой, ама си викам - предизвикателство, ще се справим, а то не ги усетихме въобще  Peace
Асансьора не си заслужава, точно първите 230 са най-леки.

Откъм хапване сме доволни и щастливи, страх ме е да се кача на кантара, ама си струваше  Laughing
От препоръчваните тук стигнахме само до Карло Мента (2 пъти) - невероятна вкуснотия.
Сладоледите Долче Соресо ги признавам за почти най-вкусните които съм пробвала след Дубайските. Frigidarium - нищо особено.
Едната вечер хапнахме в едно ресторантче Antica Roma точно срещу Виторио Емануеле. Освен прекрасната нощна гледка към монумента ядох и най-невероятната лазаня на света!

Апартамента ни беше идеален (като от каталог на Икеа - буквално  Sunglasses ), макар и района около Термини да не е най-белия, нямахме никакви проблеми и беше на 20мин пеша до Колизея и 3 мин до метрото.

Въобще от всичко сме супер доволни!

На връщане в автобуса към летището една българка не спря да се оплаква какъв гаден и мръсен град, колко скъпо било, само камъняци да се гледат имало... и ми стана интересно какъв контраст във впечатленията  Tired

# 707
  • Мнения: 6 031
...
На връщане в автобуса към летището една българка не спря да се оплаква какъв гаден и мръсен град, колко скъпо било, само камъняци да се гледат имало... и ми стана интересно какъв контраст във впечатленията  Tired

Това доказва, че светът е шарен!  Laughing

# 708
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Едната вечер хапнахме в едно ресторантче Antica Roma точно срещу Виторио Емануеле. Освен прекрасната нощна гледка към монумента ядох и най-невероятната лазаня на света!

Там пих и невероятен горещ шоколад от тези гъстите където лъжицата стои изправена Joy
Гледката от там към "Пишещата машина" е наистина страхотна Simple Smile



Едит: Сетих се, че тази пълничката сервитьорка където се вижда се скара на мъжа ми защо й говори на английски като разбира италиански. А той от учтивост й говори на английски, но като се сети думата на италиански я вмъква в изречението и с един такъв италиански акцент Joy

Последна редакция: сб, 13 сеп 2014, 21:26 от Woman^In^White

# 709
  • Sofia
  • Мнения: 1 485
Пак там за първи път ядох спагети с тенджера пармезан, за да си сложа, колкото ми харесва  Grinning

# 710
  • Мнения: 3 333
Пак там за първи път ядох спагети с тенджера пармезан, за да си сложа, колкото ми харесва  Grinning
Във всички италиански ресторани по света, оставят на масата съд с пармезан и си слагаш колкото искаш.

# 711
  • Мнения: 3 576
Абе и аз се зачудих каква е тази тенджера с пармезан...  Laughing

# 712
  • Мнения: 2
Здравейте,
моля ви кажете ми дали шатълът за ранния полет на Wizz  , който тръгва в 5.00 ч. от Термини, все още спира и на Piazza Cavour  ? Четох тук, че спира на тези две места преди да се отправи към летището, но в сайта на Wizz  е отбелязана единствена спирка Термини. Звънях да ги питам - не знаели.

# 713
  • Мнения: X
Пак там за първи път ядох спагети с тенджера пармезан, за да си сложа, колкото ми харесва  Grinning
Във всички италиански ресторани по света, оставят на масата съд с пармезан и си слагаш колкото искаш.
По света не знам,ама в Рим не е баш тъй . Party
На нас пък защо ли никъде не ни сложиха тенджера с пармезан  newsm78 и изобщо добре,че последния ден имахме добри попадения,че щях да си тръгна неочаквано за мен супер разочарована от итал. кухня.Която си е супер,стига да нацелиш правилното място,към което уж все се стремяхме,ама....Ще си отбележа тази тратория за др. път,щом сте доволни.Ние на пиаца Аракоели, пак в близост до пишещата машина, хапнахме една от най-посредствените пици,които е възможно да ти сервират нейде. Sick



Мидичка,да не би да си се объркала с шатълите на Ситбус,те спират на Термини и Кавур?

# 714
  • Мнения: 3 576
Ето и нощната гледка, с най-вкусната лазаня Wink


Ние пък на една гадна пица не попаднахме, дори тези на парче ми бяха супер вкусни  Crazy
За първи път видях пица с картофи, но много ми хареса.
Въобще удържах си на обещанието - менюто беше само паста, пица и gelato Simple Smile
Само прословутата волска опашка беше изключение и честно казано не ми допадна особено.

# 715
  • София
  • Мнения: 1 864
И ние улучвахме само вкусни пици Peace.
Иииии огромниии!  Simple Smile толкова големи пици, че една не можехме да я изядем двамата.
А за разлика от Надя на нас Волската опашка ни хареса много. Беше невероятно вкусн Peace. Уж отначало поръчахме само една порция, за да видим дали ще е добре, но само като я опитахме  и поръчахме втора!
Разбира се в Карло Мента, който всяка вечер беше препълнен.

А ние след като хапнахме първата вечер там, на втората уж решихме да видим друга кръчма от тези, които бях набелязал, но като видяхме че няма наливно вино в канички, и че сервитьорите не си дават много много зор набързо се изнесохме пак към Карло Мента. И в трите вечери, в които бяхме там обслужването бе безупречно, а ястията все така вкусни. Сервитьорите напълно си заслужаваха бакшиша, който им оставяхме. А опашките от чакащи бяха все така големи...

А другото ни любимо място бе само на 2 крачки от пиаца Навона.

Където и да се намирате в Рим обичате ли сладолед не го пропускайте. Сладоледът в джелатерия "Фриджидариум" на "Виа дел Говерно Векио" 112 бе най-вкусния сладолед, който опитахме в Италия. Мястото се забелязва отдалеч, защото винаги пред него виждахме опашка от хора. Цените му бяха нормални- 2,5евро малката фунийка, 4 евро голямата, но само там ни поливаха отгоре сладоледа с течен шоколад-бял или кафяв млечен. След това го охлаждаха и шоколада се превръщаше в безумно вкусна кора. мммм... Вижте фунийката в ръцете на момичето, не Ви ли се прияжда Simple Smile

# 716
  • Мнения: 3 576
Ох, току що ядох нашенска пица и ми е гадна, гаднааа - нищо общо..... май вече само в Италия ще се ядат пици Wink

Роже,
разминаваме се малко в мненията за сладоледа, в Долче сорисо много повече ми харесаха вкусовете, имаше един който беше като истински охладен течен шоколад, невероятен  Crazy
А волската опашка точно в Карло мента поръчах, ами... не ми е по вкуса някак си, но хора разни  Peace

# 717
  • София
  • Мнения: 1 864
Надя, няма нищо лошо че ни се разминават вкусовете Hug така тъкмо тези, които ще ходят ще имат по още едно място, което да пробват. Важното е, че Италия и Рим са ни харесали и винаги с удоволствие ще се връщам там Peace
За нашенската пица съм абсолютно съгласен с тебе- гаднааа си е !!!

# 718
  • Мнения: 2

Мидичка,да не би да си се объркала с шатълите на Ситбус,те спират на Термини и Кавур?
[/quote]


 Thinking Възможно е за тези шатъли да съм чела всъщност, а да съм останала с впечатлението, че са на Wizz... Всъщност ми е нужен сигурен шатъл за ранния полет на Wizz (7.30 ч) , независимо на коя фирма,стига да спира  на Кавур или в близост до Ватикана  - на Ситбус са, така ли?

# 719
  • Мнения: X

Мидичка,да не би да си се объркала с шатълите на Ситбус,те спират на Термини и Кавур?


 Thinking Възможно е за тези шатъли да съм чела всъщност, а да съм останала с впечатлението, че са на Wizz... Всъщност ми е нужен сигурен шатъл за ранния полет на Wizz (7.30 ч) , независимо на коя фирма,стига да спира  на Кавур или в близост до Ватикана  - на Ситбус са, така ли?
[/quote]
Да  Peace

Общи условия

Активация на акаунт