Целулит - 6 тема

  • 97 342
  • 738
  •   1
Отговори
# 645
  • In transit
  • Мнения: 12 047
Аз искам да споделя нещо...имам чувството, че откакто започнах да му обръщам много внимание на целулита, като, че ли се вижда повече. От тоя Кройтерхоф крема, освен дето кожата ми става супер нежна и мека, друго нищо не забелязвам. И сухи четкания правя, и на сауна почнах редовно да ходя. Май единствено масажите ръчните действат при мен, но в момента нямам как да ходя редовно Sad.
Споделете как се храните, това също е важно. Аз седмица-две съм почти изцяло на протеини с зеленчуци, много чай и вода, ще видя дали ще има ефект, след като съм спряла всякакви млечни и въглехидрати.

# 646
  • Мнения: 3 020
Ами аз, срам не срам,  Blush не мога да спра шоколада. Слабост ми е и си похапвам.
Избягвам пържено, мазно, захарни изделия, газирано, алкохол, кафе, цигари. Е, случва се понякога да хапна нещо от първите три изброени, но то е рядко. Но последните четири от години не ги употребявам.
Като кг. съм добре. Висока съм. Е, ако сваля 2кг. ще съм перфектна...  Blush
Последните 2 месеца нищо не съм правила. Но, живот и здраве, февруари - март почвам наново.  Flutter
Снощи се загледах в огледалото - като че ли по-скоро ми се е поотпуснала кожата  Thinking , отколкото да имам целулит.

# 647
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
На мен ми писна от кремчета,ако бях събира парите за тях до сега да съм събрала за Велашейп Crossing Arms
През март така или иначе ще ги дам,защото започвам курс от 12 процедури. Peace

# 648
  • Мнения: 25
Имате ли мнение за гела за тяло на Рефан/Николета Лозанова?   bouquet

# 649
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
На мен ми писна от кремчета,ако бях събира парите за тях до сега да съм събрала за Велашейп Crossing Arms
През март така или иначе ще ги дам,защото започвам курс от 12 процедури. Peace

Ето това е "приказка" вече  Peace

...Аз седмица-две съм почти изцяло на протеини с зеленчуци, много чай и вода, ще видя дали ще има ефект, след като съм спряла всякакви млечни и въглехидрати.

Ако само това е променено - няма да стане толкова бързо  Peace А е нужно и локално "механично" въздействие .....

# 650
  • Мнения: 567
Момичета и аз смятам да пробвам с някоя процедура,кажете кои се отразяват най-добре за целулит?

# 651
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
При мен най-успешно вела шейп и подобните - да има вакуум, ролков масаж, инфрачервено затопляне навътре - без да загрява и РЧЛ за стягане  Peace

# 652
# 653
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
радиочестотен лифтинг  Peace

# 654
  • Мнения: 3
За първи път пиша във форума и си позволявам да се включа по темата, преди всичко за да изкажа моите благодарности към а.l.e.n.a.
Споделеният от нея опит беше изключително полезен за мен. Бих казала, че по-ценна информация относно борбата с целулита и от теоретична, и от практична гледна точка, не съм срещала.
Благодарение на темите, които изчетох прилежно Simple Smile, видимо подобрих състоянието на кожата си, почти се елиминира целулитчето, изчезнаха бричовете.
Първо се "подковах" на теория и след месеци вътрешна борба започнах да прилагам на практика наученото.

Предистория: На 37 г. съм, висока 172, 60 кг., с ясно изразени бричове и от типа "Skinny fat",  отпуснат вид на тялото.
В последните 10 г не практикувах никакъв спорт, по 10 часа на ден работа на бюро, придвижване с кола навсякъде, тоест движение сведено до минимум.
Със започването приема на противозачатъчни, бях споходена от много силно изразен целулит, което тотално промени гардероба ми. Никакви къси рокли, поли, единствено черни дънки, панталони и пр.

Временни опити за борба с целулита през годините: крем Somatolinе, водораслите Гуам- имаше ефект видим, но до определена степен и тогава не можех да си обясня защо се получава този временен ефект.

След задълбочено изчитане на форума по целулитния въпрос, ми стана ясно за задържането на течностите и че въпросните водорасли са спомагали за елиминирането им и това е максималния ефект, който може да се получи от тях и от подобен род продукти. Ето защо много момичета виждат грапавини след извеждането на водата и се стряскат. Тоест липсва механичното въздействие и др.

Както многократно е повтаряно, борбата е комплексна и на всички фронтове.

Предизвикателство: Най-голямото предизвикателство за мен беше да започна да се движа, умерено да включа спорт, особено след това дългогодишно "обездвижване" и заседнал начин на живот.
Започнах да ходя пеша и да правя някакви упражнения за бедра/дупе.

Купих си вендузите, олито с кипарис на Икаров и започнах сериозно.
В продължение на 20 дни, всяка вечер след работа си правех вендузите, по 15 мин. на крак, точно както беше обяснила a.l.e.n.a.
Скрабирах си проблемните участъците с утайка от кафе няколко пъти на седмица, правех контрастен душ и завършвах процедурата с антицелулитен крем (редувах Vichy, Collistar, крем с канела на Христина), който нанасях с лек масаж.
Сутрините си правех сухо четкане, като наблягах на проблемните за мен зони, контрастен душ и отново завършвах с антицелулитен крем.

Първия ден беще ужасен, цялата бях в синини, ужасно болеше. Наистина беше много неприятно, но не се отказах. Втория ден също ужасно болезен, чувстах местата като натъртени, много неприятно усещане. На третия ден посвикнах и нататък дори стана приятно. Бих казала, че видимият ефект се появи след първата седмица.

Интересното при мен е, че тези процедури така ме активизираха, че аз чувствах невероятен прилив на енергия и направо не можех да спя от превъзбуда.
Никога не съм изпитвала такова състояние. Дали това е в следствие на освободените течности, респективно токсини, които се изхвърлят и тялото ми е било "затлачено", и се е освободило от тези отпадъчни вещества, не мога да кажа. Но ефектът е поразителен.

Наблюдавах си храната, но по принцип аз се храня балансирано и рядко си позволявам джънк.
Увеличих приема на вода, не употребявам газирано, сокове и пр.

Добавки: Витамин Ц, Омега 3, Ревидокс (антиоксидант, който съдържа ресвератрол).

Равносметка: След 20 дни процедури с вендузи всеки ден, отслабнах с 4 кг, почти се елиминира целулита. Най-голямото постижение за мен е изчезване на бричовете. Момичетата, които имат бричове знаят колко трудно е премахването им.
Реално вендузите дори промениха структурата ми, бричовете изчезнаха и дупето се оформи, тази част на тялото придоби тотално различен вид.
Започнах да си нося къси поли, рокли и панталони, различни от черния цвят.
Сега единстевено спорта може да оформи мускулите на тялото ми.

Изводи: Нито един от методите използван самостоятелно няма да даден оптимален резултат. Борбата е комплексна. Не зацикляйте на темата (както правех и аз в миналото...)
"Кой крем е най-добър" и дилеми от този тип.
Не е от толкова голямо значение вида на крема. Използвах и за 5 лв и за 50, общо взето ефектът е същия. Важното е да използвате за заглаждане на кожата и завършване на процедурата.

Изисква се постоянство и точно това е най-големия проблем, особено след като имате видими резултати, започвате да се отпускате.
Тук вече се изисква присохолическа нагласа и равносметката, че цял живот ще трябва да се борите да не допускате появяването му отново и да контролирате теглото/състоянието на кожата в константа.

Единствения съвет, който бих добавила към написаното от a.l.e.n.a. е препоръката да се използва антиоксидант, добавка срещу оксидативния стрес при прилагането на тези антицелулитни процедури.

П. П.  Забравих да напиша, че имам и разширени вени, но това не ме отказа. По-добре разширени вени без целулит, отколкото с такъв". Шегувам се, разбира се. По-добре без разширени вени, но това е друга тема...
А.l.e.n.a приеми моята благодарност!

# 655
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
Много се радвам за теб   bouquet Всички усилия се отплащат, особено, ако са прилагани с разбиране и упоритост  Peace

Благодаря, че отдели време да споделиш така систематизирано и емоционално опита си - чете се на един дъх  Blush

 bowuu

10 месеца след второто си раждане (наскоро навършила и 39г.) и аз смея да заявя, че не помня да съм изглеждала толкова добре  Heart Eyes Но сега още не ходя на работа и мога да си позволя ежедневен спорт, вендузите и др. екстри - то е ясно Simple Smile Малко ще се разредят грижите и ще се намести стреса след това, но няма да се даваме  Peace

# 656
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Аленка,ти винаги си изглеждала добре,не знам на къде повече от преди Hug

# 657
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
Ами  Rolling Eyes колкото по-добре изглежда човек, толкова повече се вглежда в малките детайли, които му избождат очите  Crazy  Blush А  за другите са буквално невидими  Mr. Green и неоснователни драми  Naughty bowuu

# 658
  • Мнения: 3

А.l.e.n.a много благодаря за подкрепата.
Според мен, твоя личен пример е много полезен за всички, които са "отворени", "назрели" да се поучат и да си помогнат сами. Има момент на вътрешна борба да се задействаш и да пожелаеш да промениш статуквото, дългогодишната рутина. Това е предизвикателсто и към самия себе си, да си поставиш цел и да я следваш, да си постоянен в действията си.

Без да имам удоволствието да те познавам лично, няма съмнение, че ти си красива жена (виждала съм твои снимки от Гърция, както и в темата "Гримиране..." и стахотен, отзивчив човек, но това което ми прави силно впечатление е твоя аналитичен подход към проблемите и системността, с която ги решаваш.
Аз лично се възхищавам на усилията и грижите, които полагаш за себе си.
Смятам, че това е полезно за всяка жена, да се опознае, да се научи да се грижи за себе си и да се заобича.
Неслучайно, след определена възраст жената притежава тялото и лицето (бих добавила и душевността, и интелекта), които заслужава.
В този ред на мисли, за такива "закъснели" като мен и други, които биха припознали себе си, по-добре да започнем с грижите късно, отколкото никога:)

# 659
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 824
А какво мислите за този апарат за радиочестотен лифтинг. Благодаря предварително.
http://grabnete.com/offers/Stegnata-figura-i-krasiva-kozha-s-Lip … vsyaka-zhena.html
Аз съм скептично настроение към всякакъв вид радиочестотни апарати. Дори професионални. Понеже смятам, че ние не сме само физическо тяло, но и енергийно такова, не мисля, че помагам на моето енергийно тяло като  масажирам физическото с подобни уреди. По скоро търся здравословен път към разрешаване на проблема- пиене на вода, масаж с вендузи,или ръчен, сухо четкане и кремове с био произход. Ще ми се и физически упражнения да добавя,ама май съм станала голям мързел! Или по-скоро жертва на цивилизацията.
 Да се похваля, вчера се видях с хора, които не бях виждала от много време и ми направиха страхотни комплименти за външният ми вид!
Алена, благодаря на теб за темата, търпението и споделеното Hug

Общи условия

Активация на акаунт